Ставки на плантаціях лохин могли призвести до обміління Світязя – прокуратура

03 Січня 2020, 17:15
9364

За фактами неправомірних дій, що могли призвести до обміління Шацьких озер на Волині, розпочато кримінальне провадження.

Про інформує пресслужба прокуратури Волинської області.

За процесуального керівництва прокуратури Волинської області Слідче управління Головного управління Національної поліції в області розслідує факти зловживання службовим становищем посадовими особами органів державної влади Волині в інтересах третіх осіб, які могли призвести до різкого падіння рівня води в Шацьких озерах, в тому числі одному з найбільших озер України – Світязі.

Читайте також: Як за чотири місяці змінилося озеро Світязь. ВІДЕО

З'ясувалося, що посадовці Держекоінспекції, всупереч вимогам Закону України «Про оцінку впливу на довкілля», не здійснили оцінки впливу, який вчиняє на стан озер незаконна діяльність суб’єктів господарювання.

Одне з таких підприємств побудувало неподалік штучні водні об’єкти на орендованій території площею 230 га без відповідних на це документів та здійснює з них водозабір для поливу саджанців лохини на площі понад 150 га.

При цьому Державна екологічна інспекція у Волинській області також не подала позову до суду задля припинення протиправної діяльності підприємства.

Відтак, до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено відомості про факт зловживання посадовцями Держекоінспекції службовим становищем, що спричинило тяжкі наслідки (кримінальне правопорушення, передбачене ч.2 ст. 364 КК України).

Читайте також: Чи винне підприємство «Волинська ягідка» в обмілінні Світязя

У кримінальному провадженні триває досудове розслідування, у ході якого буде надано правову оцінку також діям інших органів влади та суб’єктів господарювання.

Хід розслідування перебуває на особливому контролі керівництва прокуратури Волині.

Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

Нагадаємо, петиція до президента України про порятунок Світязя від обміління не набрала необхідної кількості голосів, аби той міг її розглянути. Аби врятувати від обміління Шацькі озера, на Волині напрацювали Концепцію програми збереження Шацького поозер’я.

Коментарі
03 Січня 2020, 19:58
Основне, щоб сраву довели до завершнння, а не загубилась в кабінетах. Є надія, що покарають справжніх винуватців екологічноі катастрофи.
03 Січня 2020, 21:00
Марійку -на нари,голову Шацькоі райради на -нари,Бондаря(головного під..ра)-на нари!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Щоб ви повизд...ли!!!!
03 Січня 2020, 22:18
Від район Шацьк перша приємна новина за весь період інф.видання.Пропоную Вам разом з однодумцями,тримати на контролі,робити максимальний розголос цієї гучної справи.А не іти на поводу купки тих нікчемних чиновників,які призвели до такого екологічного лиха.Не приховуйте і не перекручуйте реальні факти катастрофи.Тільки Ваша підтримка і залучення порядних людей з телебачення,дасть позитивний результат.Зло на любому рівні має бути покаране.
03 Січня 2020, 22:40
ГОЛОВНИЙ БЕНІФІЦІАР ЛОХИН БАРИГА ПОРОШЕНКО.
03 Січня 2020, 22:54
18 міліонів кубометрів води на полив-все що вкрали у Світязя
04 Січня 2020, 00:05
Супер новина.<br/>А нанесені збитки буде компенсовувати конфісковане майно у лохинщиків, директора парку, Любомильського продажного судді та інших ублюдочних можновладців
04 Січня 2020, 00:22
https://sylapravdy.com/volinska-yagidka-pobuduvala-veletenski-stavki-bez-dozvoliv
04 Січня 2020, 01:12
Оууу яка влучна маніпуляція))) порох винен, хо в Світязь вода падає))) Жесть невже настільки тупий цей народ??? Відрами сука виносять воду? Ви вже забули за шлюз? Відразу згадується відео де лугандонці розказують що поки українські війська не прийшли то вода в колодязі була... а прийшли і не стало)) от порох от сука))) думайте критично ) і правда наївне цю систему!
04 Січня 2020, 01:17
Незаконних ставків по районі десятки, а може і сотні. А де місцева влада? Де?
04 Січня 2020, 05:19
Чому очільників/підписантів діючих або ж звільнених Шацького району не притягують до кримінальної відповідальності? Вони теж там приймали участь.. і мали повне право не підписувати незаконні рішення!! Нехай тепер несуть повну відповідальність!! Кримінальну!!
04 Січня 2020, 07:33
Лохини є окрасою району! Вони живі і хочуть жити! Їм необхідна вода Світязя.<br/>А туристи зможуть гуляти по плантаціях, ласувати ягідками і навіть підзаробити!<br/>У ШНПП з'явиться можливість вивчати нові види пташечок-букашечок, які поселяється у пісках на місці озера! <br/>І, найголовніше, у нас зникнуть комарі і мошка, які теж люблять воду! Краще ягоди чи комарі?!!
04 Січня 2020, 11:03
Шановні схаменіться! Коли в Україні припинять призначати винних? Досудове розслідування без відомих нам результатів експертиз не може бути підставою визнати будь-кого винним! Як же презумпція невинуватості? Коли ми перестанемо вірити кожній новині без перевірки фактів? Рівень води в Світязі впав приблизно на півтора метри і полив лохини за рік міг понизити його максимум на два сантиметри за умови якщо він взагалі на це впливає!
04 Січня 2020, 15:39
В Ростані вирощують лохину 15 років і є також величезні ставки ,але лише цього року в колодязях зникла вода. Висновки робіть самі.
04 Січня 2020, 17:23
На території Шацького району повинна бути лише туристична рекреаційна торгівельна та інша діяльність без господарств які забирають підземні і наземні водні ресурси з яких живляться Шацькі озера
04 Січня 2020, 17:26
500 тисяч кущів по 10-20 літрів води в день. Це 10 млн літрів щодня. В місяць 300 млн літрів. 4 місяці такого поливу 1 млрд літрів. З неба накапало?)))
04 Січня 2020, 17:26
На території Шацького району повинна бути лише туристична рекреаційна торгівельна та інша діяльність без господарств які забирають підземні і наземні водні ресурси з яких живляться Шацькі озера
04 Січня 2020, 17:43
Вода сама зникла без гівнюків продажних з порошенківського ББП
04 Січня 2020, 21:06
Презумпція невинуватості з порошенківськими суддями???<br/>Не смішіть. ))))<br/>Вирок суду буде через 10 років, коли зі Світязя залишиться лише острів і басейн для плавання на 25 метрів))
04 Січня 2020, 22:03
Давайте зберемось всім районом і викопаєм лохини. Я б корчиків сто взяв для себе посадити, думаю й інші люди не відмовляться
04 Січня 2020, 22:07
Подивіться якими водами живиться Ладинка і ваша Рьостань перш ніж писати всякий БРЄД.
04 Січня 2020, 22:21
Таких як тНи,івся ваша бондарська шобла, шо довели не лише Волинь,а і Карпати тай всю Україну до екологічного лиха,треба показово,без суда і слідства.А ти ще тут щось убогий закидаєш про шлюзи.До чого шлюзи,коли з обох боків шлюза води немає?Перед тим як писати дурню,хоч проконсультуйся.
04 Січня 2020, 23:01
Як доказати тупим порохолизам, що скільки б не з'їв шоколаду барига - кондитер, випадають з нього не цукерки.! ? <br/>Зніми прищепку із свого коричневого носа.
04 Січня 2020, 23:30
Как говорил Карл Маркс :Капитал боится отсутствия прибыли или слишком маленькой прибыли, как природа боится пустоты. Но раз имеется в наличии достаточная прибыль, капитал становится смелым. Обеспечьте 10 процентов, и капитал согласен на всякое применение, при 20 процентах он становится оживлённым, при 50 процентах положительно готов сломать себе голову, при 100 процентах он попирает все человеческие законы, при 300 процентах нет такого преступления, на которое он не рискнул бы, хотя бы под страхом виселицы.
04 Січня 2020, 23:39
Рибалки вже давно бачили обміління озер, з яких вода наповнювала Ладанку і Ростанівські лохини. Вони навіть ці канали самі перекривали. Але хто покриває Ростань????<br/>Там просто масштаб лохин в 10 разів менший
05 Січня 2020, 01:34
У кропивниках депутат районної ради Наумич Олександр голова екологічної комісії, викопав без дозволу; гектар ставів , посадив 10000 кущів лохини, тримає диких кабанів у вольєрі 45 голов і йому можна ¿ а він держслужбовець, на Піщи усіх поставив на касу, таможніки усі в шоці А свою лохину він теж поливає незаконно ; голубина ставів по5 метрів
05 Січня 2020, 04:06
Головне, знайти винного, а те, що міняється клімат, хіба сліпий не бачить.Опадів мало, тай ті не накопичуються, бо тепло.І нічого той шлюз не дасть, вода йде в землю.Ще років з десять, і води буде мало навіть в криниці, щоб напитися. Якщо озеро не замерзне, то кого будете шукати крайнього?Признавайтесь, хто гріє атмосферу? Це, мабуть місцеві котельні навчальних закладів.Бо навіщо поставили такі потужні котли? Дозволи на установку маєте?І треба перевірити чим ви там таким топите, що на дворі тепло?Будемо подавати колективний позов в суд
05 Січня 2020, 11:43
Або лохини або Світязь
05 Січня 2020, 20:52
Чому не висихає вонючка Люцимер і грязнючка Чорне? Бо вони іншого походження і живлення ніж Чистий Цілющий Світязь!
06 Січня 2020, 00:07
Цікава версія, хоч і сумнівна. Але щось ми забули про кладофору (шарики),яку тонами виймають з озера вдень і вночі. І всім байдуже, всі мовчать про цей «бізнес». Видно велике болото Світязь всіх влаштовує. Цій величезній проблемі і майбутній катастрофі треба давати правову оцінку і брати під особливий контроль прокуратурі. І місцевій владі, керівникам Нації парку,еколологам, службі охорони парку...Але про що я,спільну «справу» добре прикривають і оберігають.
06 Січня 2020, 00:27
Клімат міняється а вода мегатемпами пропадає лише в Шацькому національному парку.<br/>Озера біля Білорусі, На Рівненщині, Львівщині, Житомирщині, Хмельниччиеі і т.д. не змінились
06 Січня 2020, 15:17
Жах,ці клоуни готові згадати і вонючі озера і якогось неіснуючого Наумича(до чого митниця)і кладофору тай маму рідну продадуть,аби відвести людей від паганих лохин.Звичайно проблем є багато,і кладофора,і шлюзи,і браконьєри,але це все жодним чином не впливає на зниження рівня води в озерах.Тепер у Вас товариші корупціонери і просто мерзотники не вийде зам'яти.Ви перейшли червону лінію.А саме цікаво,що Вас усіх причетних в тій чи іншій мірі до біди,люди знають в лице.Я думаю Вам буде непереливки при будь якому рішенню суду
07 Січня 2020, 10:28
Чому не корчують ЛОХИНИ
07 Січня 2020, 15:21
Ще й який існуючий Наумич!<br/>А митниця як індикатор.Якщо не знати як ,,обстоят,,справи в тій чи іншій сфері,а подивитись що відбувається на митниці то можна догадатись що те саме і в прокуратурі і в екології і в міліції і в будь-якій сфері<br/>Майбутнього немає в України<br/>На мою думку лохини не зовсім винуваті<br/>Там хтось множив то помножте ще раз скільки скважин біля світязя на кількість води яку кожен використовує в день<br/>А ще вода пропала в скважинах біля Києва на глибині 40 метрів в тому році Віта поштова<br/>Київ також багато використовує<br/>Міняється клімат
07 Січня 2020, 15:56
Ви Дорофійович як працювали в міліції то не кричали про корупцію і майбутнє України,а тихенько крали.А тут прям такий воїн света.За собою треба дивитись і частіше озиратись
07 Січня 2020, 16:55
Колишніх гидотних мусоров не буває
07 Січня 2020, 18:33
Хватит домыслов, расскажу Вам как все было. Панок Богдан, за деньги страны, прочистил мелиоративные каналы возле своих полей. Посадил кустики голубики, но вот незадача... весной с паводками все залило водой. Богданчик, почисав репу, открыл шлюзы и слил всю воду, ниже по руслу р.Припять. Для тех кто не знает, р.Припять, течет через плантацию Богдана. В результате, этих «вандальных»действий, р.Припять практически высохла. Жители из села Голядын, дорога в которое идёт вдоль реки, смотрели и не понимали, какое совпадение, за один день и с плантации вода ушла и река высохла. А вот эти действия, как карточный домик и повлекли за собой обмеление оз. Свитязь.<br/>Прокуратура, ну все же ясно!!!! Опроси местных жителей, и все, «чёрным по белому» преступление против природы и всего Края на лицо. Не бездействуй!!!!
07 Січня 2020, 21:45
3 тисячі постійних мешканців навколо озера Світязь. Хто бідьше хто менше - максимум 30 літрів в день на одного. 100 тисяч літрів в день. Множимо на 365 днів. Виходить максимум 36 млн літрів в рік. Стільки підземних вод запросто відновиться.<br/><br/>А Положевські лохинщики 1 млрд літрів за 4-5 місяців.<br/><br/>Клімат змінюється а вода в озерах Західних областей не пропадає ( крім Шацьких), встигає відновлюватись.<br/><br/>Захист лохинщиків - це в майбутньому люди розцінять як співучасть, пособництві і тд і тп)))
08 Січня 2020, 00:56
Я не дорофійович.<br/>Висновок.<br/>Тож живемо ,як жили ,ловим кладофору далі,ліс хуяирм в тому ж темпі......а колись поймем ...<br/>А куди вода ділась під Києвом?Віта Поштова лохини не поливає
08 Січня 2020, 01:28
Місцевих мешканців може й 3 тис а відпочиваючих ухй порахуєш я в собаки бліх <br/>Як стануть їхати літом,дорогу в положеві вже скоро без світлофора не перейдеш<br/>А села навкруг світязя добавити не забудь<br/>Ти унітаза скільки разів змиваєш і так кожен<br/>А дощу немає<br/>А лохини то тільки частина біди маленька<br/>А болота осушили толк є?<br/>А вас просто жаба душить що хтось вкрав більше ніж я,і тут свою жовч виплескуєте
08 Січня 2020, 06:24
А ви пане Дорош як качали воду з Чорного⁸ забули чи .Вам нагадати?Дві помпи цілодобово качали воду в ставки,а як ловили сітками рибу і перекидали в свої ставки,ту шо ми громада за свої гроші щойно запустили.Ви себе рахуєте нормальним?Будучи пяним їздивши чужим джипом по пляжу і кричати за вдв.Ви пане точно воїн света,як про Вас кажуть
08 Січня 2020, 13:01
Офіційно за сезон не більше 50 тисяч відпочивальників. Дай їм по 200 літрів (хоча реально до 100 , порахували ж усіх дітей, собак.., хто день хто тиждень, не більше.). Виходить якщо аж по 200 літрів на оодного, ітого - 10 млн літрів за сезон. Лохини - 1 мільярд літрів.<br/>Різницю бачиш.)))<br/><br/>Мозги вклюяаєм.<br/>А для місцевих 30 літрів води аж забагато)))<br/>Бачок простого унітаза 3-4літри. Сходив 5 раз за день, 15 літрів. А решта 15 літрів щоб помити руки, лице, зуби то тобі мало???)))) А в половини мешканців сіл туалети взагалі на вулиці. <br/>А 50 тисяч туристів залишають від 1тис грн, всього в район заходить від 50 млн живих грошей для простих мешканців.<br/>А Волинська ягідка свої мізерні податки платить в Любомелі, ублюдки, як і ті хто захищає злочинців
08 Січня 2020, 13:32
Як ти кажеш, жаба душить хіба особисто тебе)))<br/>А озера ми спасемо і тебе не забудемо))
08 Січня 2020, 13:53
Звідки в крапочок мізки?З парашушом раз впав і випали.Вистачає щоб кричати за вдв і ми вас любимо.
08 Січня 2020, 16:58
Машину КамАЗ знаєш? То ти тормоз від його!!!!
08 Січня 2020, 18:04
Я чоловік темний але щитати вмію. Представив той корч лохачів що в сутки випиває 10-20 літрів води. Його б роздуло як пузіра. Де тиї тонни води в таких тоненькіх гілочках утримуються? Хай би тиї щитуни що понащитували як лохачі озеро випили казали правду. А правда в тому шо корчик не все випиває а тих 10-20 літрів знов у землю вертаються. Люди думайте хто і як вам бреше і хто провокатор підбурює народ . Добрехались вже що і унітази пощитали. Але сам же каже змивають тобто вода знов іде в землю там очищається. І після душу і ванни воду виливають. Комусь треба народ підбурити на злочин!
08 Січня 2020, 18:29
Назви час,і любе зручне для тебе місце.Я приїду і розкажу тобі хто ти і чого вартий.Сраний воїн света.І не будемо більше загрязняти інфопростір.
08 Січня 2020, 18:44
Правильно писати від нього.Але ж у школі ти був слабак,в принципі як і по житі.В міліцію інакших не беруть
09 Січня 2020, 04:28
На місці того Дорофійовича мордяку побив би <br/>Згідно з Конституцією України кожен громадянин має право на свободу висловлювання<br/>ЛОХИНИ НЕ ВИНУВАТІ<br/>ВИНУВАТІ КОРУПЦІОНЕРИ тобто наші люди<br/>А людям з нашим менталітетом допоможуть тільки ставлінські методи наведення порядку<br/>ВЕСЕЛОГО РІЗДВА.....далі буде
09 Січня 2020, 11:09
бензовоз бензини і НУМО лохини поливати.А ПОТІМ-.БУДЕ ВОДА
09 Січня 2020, 19:16
Підрахунки робив доктор сільськогосподарських наук, професор кафедри лісового та садово-паркового господарства СНУ ім. Лесі Українки Микола Шевчук. <br/>А саме він каже:<br/>Гектар лохини – це 3 т<br/>исячі 333 кущі. Кожного тижня (а я знаю зі свого досвіду, бо в мене є більше як 500 кущів лохини) мінімум 20 літрів в день. 12 тижнів (це вегетаційний період) по 20-ть – це 800 кубів води за раз. Множимо на 75 гектарів, які сьогодні зайняті плантацією поблизу Світязя, — це 660 мільйонів метрів кубічних. А якщо ми це збільшимо в 4 рази, бо кажуть, що є плани щодо збільшення до 300 гектарів? Де брати воду? Це четверта частина запасів озера Світязь. Якщо вода забереться, то ніякі підземні води тут не допоможуть...».
09 Січня 2020, 19:21
Доктор технічних наук, професор кафедри гідротехнічного будівництва та гідравліки Національного університету водного господарства та природокористування Дмитро Стефанишин каже, підрахунки використання води, що їх озвучує директор «Волинської ягідки» Сергій Маїло, не відповідають дійсності.<br/><br/>«Практично вся вода, що подається на полив при вирощуванні лохини, втрачатиметься на випаровування та транспірацію і не поповнюватиме ґрунтові води. Загальні агрономічні потреби в поливах дещо відмінні від заявлених підприємством. Якщо це крапельний полив, то один літр в день для тільки посаджених кущів, для молодого ягідника — 10-12 літрів на день, а для продуктивного ягідника потрібно близько 22 літрів щодня.
09 Січня 2020, 21:25
Тест на модератора
09 Січня 2020, 22:11
Поливаймо лохину керосином
10 Січня 2020, 22:17
Чому всі рахують що олохини 230 га. Порившись в інтернеті можна цілком легко згайти офіційну інформацію про лохинщиків Шацького району.<br/><br/>-Волинська ягідка 150 га лохини посадженої<br/>-ПП Флора понад 200 га<br/>-ФГ Агродрайв<br/><br/>Всі вони знаходяться в межах району в радіусі 30 км від Світязя<br/>Отже загальна площа лохини скаладє 410 га ! <br/>Тепер помножимо 410 га *3300 кущів/га = 1 353 000 кущів
13 Січня 2020, 00:47
Одного бензовозу не вистачить
Коментар
Код блоку:
02/10/2022 Субота
01.10.2022
30.09.2022