Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter

В області розроблять державну програму порятунку Шацьких озер

16:10 29.12.2019
1447

Аби врятувати від обміління Шацькі озера, на Волині напрацювали Концепцію програми збереження Шацького поозер’я.

Про це інформуютьу пресслужбі Волинської облдержадміністрації.

З пропозицією на державному рівні прийняти програму для порятунку Шацьких озер голова Волинської облдержадміністрації Юрій Погуляйко звернувся до Уряду держави та Комітету Верховної Ради України з питань екологічної політики та природокористування.

Нещодавно робоча група при ОДА встановила причини обміління Шацьких озер, а також презентувала Концепцію програми збереження Шацького поозер’я, яка може бути взята за основу при розробленні державної цільової екологічної програми «Регулювання гідро-екологічного балансу для збереження озер Шацької групи, річкових та водно-болотних комплексів Полісся».

Зокрема, в області для встановлення причин обміління озер Шацької групи залучили науковців Інституту водних проблем і меліорації НААН України, які надали не лише висновки своїх досліджень, а й пропозиції вирішення проблеми.

Нагадаємо, що за результатами досліджень вагомим чинником обміління є зміна клімату. Окрім того, посилює негативний вплив змін клімату на обміління групи Шацьких озер також неефективне функціонування наявного фонду меліоративних систем. Також не виключений вплив не тільки на обміління групи Шацьких озер, а і зневоднення всієї території як Шацького поозер’я, так і всього Західного Полісся, розробки білоруською стороною родовища «Хотиславське».

На основі отриманої інформації розроблено та обґрунтовано комплекс заходів щодо сталого водозабезпечення території Шацького поозер’я, що своєю чергою потребуватиме розроблення, прийняття і виконання державної Програми збереження Шацького поозер’я на період до 2030 року з конкретним фінансуванням.

Своєю чергою, голова Волинської облдержадміністрації Юрій Погуляйко відповідний звіт (наукове обґрунтування) й Концепцію програми збереження Шацького поозер’я направив Кабінету Міністрів України та Комітету Верховної Ради України з питань екологічної політики та природокористування лист з проханням сприяння у виділенні коштів державного бюджету для розроблення державної цільової екологічної програми «Регулювання гідро-екологічного балансу для збереження озер Шацької групи, річкових та водно-болотних комплексів Полісся».

Читайте також:

Світязь у грудні: води в озері стає все менше

Президент не розгляне петицію про порятунок Світязя

Загрузка...
Загрузка...
Коментарі

Василь

19:00 29.12.2019

Хіба що лохини викорчують

Єгерь

19:02 29.12.2019

З Нового року Пороха БАРИГУ в шароварах лишать депутатської недоторканості і всі лохини всохнуть а в озеро вернеться вода

Наркоман

19:24 29.12.2019

Пізно,Ріта,пить 'Боржомі',ниркі відвалилися....

Василь Литвинчук.

20:04 29.12.2019

Анекдотичні основні пропозиції по збереженню оз. Світязь псевдо-науковців Інституту водних проблем і меліорації НААН України:
1. Зміна клімату. Вирішення по версії псевдо-науковців: держава виділить кошти і клімат повернеться на попередній. Висновок нормальної людини- бред сивої кобили.
2. Держава Україна за виділені гроші, закриє розробку родовища "Хотиславське"на території іншої держави (респ. Білорусь). Висновок нормальної людини- мрія ідіота, що Лукашенко закриє родовище, просто пошле подалі.
3. Головна (дуже підступна, авантюристична та на деякий час дуже вигідна для всіх волинських бариг). Провести за рахунок держави безперспективну реконструкцію наявного фонду меліоративних систем. Висновок (якщо держава по наївності виділить кошти) - років пять відмивати гроші на реконструкції, але без результату і зробити висновок, що винувате Сонце, так як на ці роки випала найбільша його активність.
Загальний висновок: Заходи по збереженню Світязя - найбільша авантюра волинських бариг, про яку міг мріяти тільки Остап Бендер.
З повагою, Литвинчук Вас. Гнат.: керівник ГО "Центр екологічно-правового моніторингу використання навколишнього середовища"

.......

22:02 29.12.2019

Треба каналізацію в озеро запустити

Мєсний

15:39 08.01.2020

Починаймо корчувати лохини взимку

Законослухняний громадянин

18:29 20.01.2020

Уся проблема в тому що нема опадів. А роблять з мухи слона щоб побільше гроші відмити.

24 лютого
Сьогодні
Вчора
22.02.2020
21.02.2020
20.02.2020
19.02.2020
Підписатися на наші новини
*ви у будь-який момент зможете відписатися від наших новин