ТОП-5 секретів Шацьких озер

14 Вересня 2018, 13:35
Шацькі озера. Фото - Олександра Вихора 6698
Шацькі озера. Фото - Олександра Вихора

Шацькі озера називають Блакитними очима Волині, і недарма. Шацькі озера це – група з 23-х озер в Любомльському та Шацькому районах Волинської області України, в межиріччі Прип’яті і Західного Бугу. Шацькі озера розташовані серед лісових масивів, в яких збудована велика кількість баз і таборів відпочинку.

Інтернет-видання  Ресурс розповіло, в чому ТОП-5 секретів Шацьких озер.

1. Вода в Шацьких озерах дуже чиста, але й трохи мінералізована. Завдяки цій властивості озера дуже привабливі для туристів будь-якої пори року.

2. Корисна вода деяких Шацьких озер діє як загоюючий засіб, адже до її складу входить гліцерин,йод і срібло. Ці елементи роблять шкіру м`якою, ніжною та еластичною, сприяють швидкому загоюванню ран.

3. Багате історичне минуле. На території самих озер ведуться розкопки. Кілька років тому тут розкопали давньоруське поселення. Подорожуючи цим шляхом можна зробити кілька цікавих поворотів довжиною 30-40 км в один бік – місто Овруч, де є монастир і церква св. Василя XI ст., любителів містики і езотерики очевидно зацікавить «український Стоунхендж» – Кам’яне село поблизу Олевська.

4. Шацький вугор. Гурманам на Волині є чим потішитись: тут продають унікальну рибу – вугря, який в Україні водиться лише в цих широтах. Як і де придбати – скаже кожен місцевий, можуть привезти хоч до готелю, хоча для вибору і масштабної закупівлі варто таки відвідати базар у Шацьку.

5. Цікаві сусіди. Шацькі озера – це українсько-білорусько-польське прикордоння. Якщо за кілька днів вам уже здається, що ви все побачили, то є куди рушати далі. То польського Любліна тут якихось 150 км, місто старовинне і цікаве, за наявності віз, гріх не поїхати. А без віз, просто з українським паспортом можна до Білорусі – до Бреста менше 100 км.

Мальовнича панорама озер насправді вражає. В найбільших ви не побачите протилежного берега, всі прибережні зони навколо вкриті лісами. Деякі озера мають незвичні береги – пологі піщані узбережжя чергуються з високими крейдяними. Тут ростуть рідкісні рослини. Наприклад, на березі озера Кримне можна знайти навіть орхідеї.

Читайте також: У Шацькому нацпарку знають, як господарювати, аби розвивати курорт та зберегти природу

Коментарі
15 Вересня 2018, 13:08
Не розумію яким чином Житомирські Овруч (з церквою) та Кам'яне село відносяться Шацьких озер ????? І як туди може бути 30-40 км ???? А вугрі тут ЛИШЕ польські та китайські. Не позорьтесь - видаліть статтю (бо складається враження, що її надиктував профффффесор губернатор).
15 Вересня 2018, 16:44
«український Стоунхендж» – Кам’яне село - має відношення до Шацьких озер????
16 Вересня 2018, 03:12
Багато реклами.Вугра із озера Світязь,це вже рідкість,зазвичай закуповується ділками в Польщі,в мороженому стані,а далі, його коптять,і під виглядом свитязького,він продається успішно.Далі,ціни,дорощі в півтора рази ніж на морі.Інфракструктура,бажає кращого.Ще є турбази совдеповського режиму,і є супердорогі номери,що не відповідають по ціні,єврокомфорту,скажем,наближено. Туалети жах,(((боюсь запачкатися об воздух),урочище Гряда,це гадюшник,централдорога жах, тільки за незалежність, нічого не зроблено,.жлобство Шацької місц.ради,розкрадання коштів,і дерибан землі, нічого не привело до кращого,те що,наблюдаємо і в Києві.Ну,одним словом,поставлено так,як вже приїхали,то терпіти,гроші викинули,ну і досвідос,головне з клієнта вирвати гроші,якось так.
Коментар
27/04/2024 П'ятниця
26.04.2024