Шацький край: як готуються до туристичного сезону на Світязі

23 Червня 2023, 12:38
Озеро Світязь 902
Озеро Світязь

У Шацькій громаді триває підготовка до початку туристичного сезону. Підприємці вже продають на пляжі пампухи, а місцева влада облаштовує додаткові укриття.

Про це розповів Суспільному шацький селищний голова Сергій Карпук.

Зі слів Сергія Карпука, минулого року, попри воєнний стан в Україні та близькість до кордону з Білоруссю, на озеро Світязь приїхало орієнтовно 60 тисяч туристів, бюджет громади за літній період недоотримав орієнтовно два-три мільйони гривень.

Як готуються у Шацькій громаді приймати туристів

Туристичний сезон на Шацьких озерах стартує наприкінці червня.

Читайте також: Шацький край: краєвиди озера Люцимер

Для безпеки туристів в громаді облаштовують додаткові укриття. На ці потреби з місцевого бюджету у 2023-тьому виділили шість мільйонів 700 тисяч гривень, – каже селищний голова Сергій Карпук. З його слів, з 11-ти наявних в громаді сховищ, вісім обладнали уже за час повномасштабного вторгнення.

Нове укриття у травні цього року облаштували у Шацькій лікарні, де за чотири місяці, – каже директорка медзакладу Світлана Крецу, – капітально відремонтували підвал. Тепер тут можуть розмістити до 400 людей.

Читайте також: Шацький край: показали 70-річні вишивані вручну скатертини

На пляжі біля озера Світязь вже є туристи

На березі Світязя можна побачити уже понад два десятки відпочивальників, – розповідає 14-тирічний Максим. Хлопець пропонує туристам пампухи, які пече його тітка. Каже: відпочивають переважно мами з дітьми.

Перші відпочивальники на озеро Світязь приїхали на початку червня, — каже продавчиня місцевого ринку Надія.

35-річна Юлія – родом з Харкова, з вересня минулого року живе у Києві. На озеро Світязь, каже, з 8-мирічним сином Михайлом приїхала вперше. Говорить: хоче відпочити та зустрітися з чоловіком, який зараз служить на Волині.

Ще одна туристка Ірина з сином і донькою теж вперше на Світязі. Каже: приїхала з Львівщини оздоровити дітей, бо вони часто хворіють.

Читайте також: Відпочинок на Світязі: перевірок буде більше, ніж у мирний час

Коментар
30/05/2024 Четвер
30.05.2024
29.05.2024