Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter
При вході в лікарню - температурний скринінг для всіх пацієнтів
При вході в лікарню - температурний скринінг для всіх пацієнтів

Особливий стан у Шацькій районній лікарні: що робити пацієнтам з ознаками ГРВІ чи коронавірусу

19:00 23.03.2020
2847

У Шацькій районній лікарні запровадили особливий стан у зв’язку із поширенням на території України гострої респіраторної хвороби, спричиненої коронавірусом СОVID-19.

Жителів району попросили відмовитися до 3 квітня, ймовірної дати закінчення карантину, від візитів до лікарні.

На час мого приходу в медустанову як журналістки видання Район.Шацьк приміщення направду було напівпорожнє. На вхідних дверях – табличка з рекомендацією для пацієнтів з ознаками ГРВІ, аби заходили в лікарню з іншого боку.

В приміщенні мені виміряли температуру безконтактним термометром (процедура скринінгу є обов’язковою для всіх відвідувачів), попросили продезінфікувати руки антисептиком і зняти верхній одяг.


Метою мого візиту до лікарні була розмова з керівництвом медустанови на тему її готовності до прийому хворих з підозрою на коронавірус. Спілкування передбачало невеликий екскурс приміщенням, тому найперше мені запропонували вдягнути бахіли, захисний головний убір і одноразовий халат.


Як зазначив Роман Вензловський, медичний директор КНП «Шацька районна лікарня Шацької районної ради», установа знаходиться не в першій, а в другій черзі з надання допомоги інфікованим хворим, оскільки не має інфекційного відділення.

Втім, в лікарні на базі терапевтичного відділення функціонує палата інтенсивної терапії, обладнана всім необхідним. Туди придбали сучасні кардіомонітори, дозатори. Також у лікарні є достатня кількість дезінфікуючих засобів, захисних масок, рукавичок, захисних костюмів, одноразових халатів, респіраторів для медичних працівників тощо.


Нагадаємо, Шацька районна лікарня отримала від народного депутата Степана Івахіва першу партію благодійної допомоги (захисні маски та рукавички) для боротьби з поширенням коронавірусу.

В найближчих планах медустанови – придбання апарату штучної вентиляції легень, орієнтовна вартість якого 600 тисяч гривень. До речі, один апарат у лікарні є. Він хоч старий, але справний. На кошти з районного бюджету хочуть купити набір для діагностування коронавірусу, який коштує понад 9 тисяч гривень.


До слова, депутати Шацької райради на позачерговій сесії проголосували за виділення з районного бюджету 100 тисяч гривень на придбання дезінфікуючих та інших засобів для забезпечення санітарно-епідеміологічного благополуччя населення району в зв’язку з епідемією.

Читайте також: Шацьк: районна лікарня збирає кошти на апарат штучної вентиляції легень

Лікар показав маршрут (з двору, не через центральний вхід), яким пацієнти з ГРВІ чи підвищеною температурою потрапляють до інфекційних кабінетів. При цьому їхній контакт зі здоровими людьми є неможливим. Як розповів Роман Богданович, у кабінеті на них чекають лікар і медсестра. Вони оглядають хворого і призначають амбулаторне чи стаціонарне лікування.


В разі виникнення підозри на коронавірус лікар проводить пацієнта в палату для тимчасового перебування таких хворих, інформує про це бригаду екстреної медичної допомоги, яка і доставляє його в інфекційне відділення найближчої лікарні.


На період карантину в лікарні призупинили планові медичні огляди, вакцинації, флюорографічні обстеження, видачу довідок тощо. Керівництво КНП «Шацька районна лікарня Шацької районної ради» звертає увагу шачан на те, що самоізоляція та уникнення контактів – це найефективніший спосіб захисту від коронавірусу.

Тому просить залишатися вдома, не панікувати і обов’язково телефонувати своєму сімейному лікарю перед тим, як іти до поліклініки, а також при появі перших симптомів ГРВІ, грипу чи коронавірусу (лихоманка, кашель, проблеми з диханням).


Мирослава ЦЮП’ЯХ

Загрузка...
Загрузка...
Коментарі

Місцева

22:59 23.03.2020

Чому ніде не опублікують ПІБ сімейного лікаря і номер телефону до нього? Така практика застосовується в інших лікарнях.

Наталя

13:19 24.03.2020

Порівняно з іншими лікарнями країни в нас непогано підготувалися. Хай омине нас всіх ця біда.

Олександра

20:18 24.03.2020

Мобільний номер до вашого сімейного лікаря вказаний у вашій декларації, яку ви заключили, де і прописані ПІП того ж самого вашого сімейного лікаря.

Оля

13:49 29.03.2020

Все гарно до поступлення першого хворого,якого негайно відправлять додому на спостереження,або в Любомль в інфекцію і перехрестять за ним дорогу.

5 квітня
Вчора
03.04.2020
02.04.2020
01.04.2020
31.03.2020