Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter

У Шацькій РДА розповіли, як зареєструвати фермерське господарство

15:10 16.01.2020
565

У Законі України про фермерські господарства відбулися зміни.

Створення сімейного фермерського господарства без набуття статусу юридичної особи у формі фізичної особи-підприємця згідно статті 8 Закону України «Про фермерське господарство» особа може організувати особисто згідно з декларацією, або спільно з членами її сім’ї на підставі договору про створення сімейного фермерського господарства, роз'яснюють у відділі регіонального розвитку, екології та залучення інвестицій Шацької райдержадміністрації.

Для реєстрації сімейного фермерського господарства у формі фізичної особи-підприємця необхідно:

1. Укласти договір (декларацію) про створення сімейного фермерського господарства.

Типова форма договору (декларації) про створення сімейного фермерського господарства затверджена наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України № 177 від 05.04.2019 року (додається). Договір укладається в письмовій формі і підлягає нотаріальному посвідченню за місцем розташування майна та земельних ділянок фермерського господарства (ч. 2 ст. 8-1 ЗУ «Про фермерське господарство»).

Читайте також: «Мрію тримати у господарстві сто дійних корів!», – житель Хрипська Петро Бруско

2. Після укладення договору (декларації) голова сімейного фермерського господарства має зареєструватись як фізична особа-підприємець, або зареєструвати зміни до відомостей про фізичну особу-підприємця в порядку, встановлену законом, про що вносяться відомості до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань (далі – Єдиний державний реєстр).

Пунктом 21 частини 4 статті 9 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців, громадських формувань» визначено перелік відомостей, які містяться в Єдиному державному реєстрі, зокрема відомості щодо створення фізичною особою-підприємцем сімейного фермерського господарства. Частиною першою та третьою статті 18 ЗУ «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців, громадських формувань» визначено перелік документів для реєстрації, а саме:

1) заява про державну реєстрацію фізичної особи підприємцем;

2) заява про обрання фізичною особою спрощеної системи оподаткування та/або реєстраційна заява про добровільну реєстрацію як платника податку на додану вартість за формою, затвердженою центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної податкової і митної політики, – за бажанням заявника;

3) нотаріально засвідчена письмова згода батьків (усиновлювачів) або піклувальника чи органу опіки та піклування – для фізичної особи, яка досягла шістнадцяти років і має бажання займатися підприємницькою діяльністю, але не має повної цивільної дієздатності;

4) договір (декларація) про створення сімейного фермерського господарства - у разі державної реєстрації фізичної особи, яка самостійно або з членами сім’ї створює сімейне фермерське господарство відповідно до Закону України «Про фермерське господарство».

Реєстрація у формі ФОП – сімейного фермерського господарства здійснюється державними реєстраторами.

Листом Міністерства юстиції України доведено до відома суб’єктам державної реєстрації, нотаріусам процедуру реєстрації до впровадження оновленого Єдиного державного реєстру.

Відповідно до підпункту «б» підпункту 4 пункту 291.4 статті 291 Податкового кодексу України ФОП – сімейні фермерські господарства належать до четвертої групи оподаткування, за умови виконання сукупності таких вимог:

- здійснюють виключно вирощування, відгодовування сільськогосподарської продукції, збирання, вилов, переробку такої власновирощеної або відгодованої продукції та її продаж;

- провадять господарську діяльність (крім постачання) за місцем податкової адреси;

- не використовують працю найманих осіб;

- членами фермерського господарства такої фізичної особи є лише члени її сім’ї у визначенні частини другоїстатті 3 Сімейного кодексу України;

- площа сільськогосподарських угідь та/або земель водного фонду у власності та/або користуванні членів фермерського господарства становить не менше двох гектарів, але не більше 20 гектарів

3. Необхідно подавати у визначені законом терміни податкову декларацію платника єдиного податку четвертої групи, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 19.06.2015 року № 578 «Про затвердження форм податкових декларацій платника єдиного податку» (зразок декларації додається).

4. Відповідно до пункту 2 Постанови Кабінету Міністрів України від 22 травня 2019 року № 565 «Про затвердження Порядку надання сімейним фермерським господарствам додаткової фінансової підтримки через механізм доплати на користь застрахованих осіб – членів/голови сімейного фермерського господарства єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» (постанова набирала чинності з 01 січня 2020 року) право на отримання доплати мають члени/голова сімейного фермерського господарства без статусу юридичної особи, яке утворене відповідно до статті 8-1Закону України «Про фермерське господарство» та зареєстроване платником єдиного податку четвертої групи згідно із главою 1 розділу XIV Податкового кодексу України.

Загрузка...
Загрузка...
Коментарі

Absolut

13:30 17.01.2020

Також корисна інформація щодо реєстрації ФОП https://absolute.kiev.ua/uk/news/470-yak-zareestruvati-fop.html - тут можна ще поставити питання онлайн (безкоштовно)

24 лютого
Сьогодні
Вчора
22.02.2020
21.02.2020
20.02.2020
19.02.2020
Підписатися на наші новини
*ви у будь-який момент зможете відписатися від наших новин