Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter

Пулемецький сільський голова: "Окультурюємо центр села і чекаємо інвестора"

22:00 11.03.2017
1725

Пулемецька сільська рада – одна з найменш чисельних у Шацькому районі. Кількість населення в єдиному населеному пункті - Пулемці, який і є центром сільської ради, не дотягує до 700 чоловік. Водночас це особливе село на карті Шацького району – поблизу, на кордоні з Республікою Білорусь, діє міжнародний пункт пропуску «Пулемець». Сам населений пункт розташований біля одного з найбільших озер курортного району – Пулемецького. Перспективи розвитку села проглядаються, проте реалії, особливо в контексті реформи децентралізації, є невтішними.

Про багатий і незатребуваний ресурс села, про палки в колеса громади та виживання в умовах бюджетного безгрошів’я розмовляємо з Василем Демедюком, Пулемецьким сільським головою.

-Василю Харитоновичу, з яким фінансуванням сільська рада вступає в новий бюджетний рік?

-Перспектива не радує, оскільки дохідна частина бюджету дуже бідна. Податки на землю і майно могли б стати основним джерелом наповнення сільської казни. Проте привабливі земельні ділянки в селі роздавалися, в тому числі моїм попередником, людям з інших областей, згодом перепродувалися, потрапляли в другі чи треті руки. Відповідно зв'язок з власниками втратився. Результат – наша приваблива земля працює не на благо сільської громади, а заради матеріального благополуччя чужих людей.


-Яким чином земля має запрацювати для жителів села?

-Майбутнє сільської ради – туризм. До нас їдуть люди з сусідніх областей, з південних Миколаєва та Одеси і навіть Польщі. Купують старенькі хати, доводять їх до ладу і влітку насолоджуються тихим, спокійним, розміреним – на противагу голосному Світязю – відпочинком. Ми чекаємо на своїй території інвестора, який побудує сучасні комплекси відпочинку, інфраструктуру, дасть людям робочі місця. До гарних змін у сільській раді, зокрема в питанні будівництва доріг, призвело б відкриття автопереходу Адамчуки-Збереже. Два найбільших озера краю – Світязь і Пулемецьке, з’єднані дорожнім покриттям, тільки додали б привабливості нашій території для вітчизняного і зарубіжного туриста.

-В якому стані знаходяться соціальні об’єкти сільської ради?

-В селі функціонують загальноосвітня школа І-ІІ ступенів, дитячий садок, клуб, до послуг жителів – відремонтований, у гарному стані фельдшерсько-акушерський пункт. Окрасою села є Свято-Михайлівський храм.


-В центрі населеного пункту триває будівництво. Громада незабаром отримає новий заклад?

-Головний мій принцип – робити те, про що мене просять люди, дослухатись до їхньої думки. В Пулемці немає приміщення, де можна було б проводити весілля, хрестини, поминальні обіди. Незабаром, на прохання селян, воно з’явиться. Є й інші задуми – окультурити весь центр села. Хочемо зробити біля клубу зону відпочинку: з альтанками, лавочками, гойдалками. На сьогодні виклали бруківкою доріжку до сільського клубу.


-З якими проблемами до вас як до керівника звертаються односельці?

-Якщо зі станом доріг у нас все гаразд (тільки дві дороги в селі грунтові, решта – з білощебеневим покриттям), немає проблем і з транспортним забезпеченням, то на ціни на проїзд люди нарікають. Проблемою є і неосвітлені вулиці та нові житлові квартали села – її вирішення впирається у великі кошти, яких сільська рада не має. Минулого року боялися за сільську школу, яку хотіли реорганізувати в рамках освітянської реформи в початкову. Утім, громада відстояла навчальний заклад. Ми своєю школою, якій понад 100 років, пишаємося, вона вистояла в війну і жодного разу не закривалася. Школа, як і церква, є душею села.


-В складі якої об’єднаної громади хоче бути Пулемець?

-Зважаючи на те, з яким «успіхом» впроваджується в Україні реформа децентралізації, я не є її особливим прихильником. Громадам нав’язують об’єднання, голослівно агітують. Реформа повинна бути економічно обґрунтованою, мати період підготовки, пристойну фінансову базу. Зрештою, люди мають бачити вигоду для себе і перспективу розвитку села. Натомість, що вони бачать? Школи закривають, доля лікарні і ФАПів - невідома, госпітальний округ створюють мало не за сотні кілометрів. Дороги не ремонтуються, шкільних автобусів не вистачає.


Проте якщо питання буде стояти руба, то я хотів би бачити Пулемець у складі єдиної Шацької громади. В Шацьку є всі інстанції, служби, структури, фахівці. Який сенс їх копіювати, множити управлінський апарат, роздувати в умовах дефіциту фінансів штат?

-Цього року село Пулемець відзначає 555-у річницю з часу першої писемної згадки про село.

-Так, наше село з багатою, подекуди драматичною історією, власними звичаями з діда-прадіда, працьовитими людьми. З покоління в покоління підтримуємо міцний зв'язок з Білоруссю. Значна частина жителів Брестської області – це вихідці з Пулемця. Спільні свята, культурні заходи, обмін досвідом і просто щире українсько-білоруське родинне спілкування – це теж є нашою історією.

-Процвітання вашій сільській громаді! Дякую за розмову.

Мирослава Цюп’ях


Коментарі

Іван

03:08 12.03.2017

Комуняка хай йде собі ...... там...

КОЛЯ

12:27 12.03.2017

НАЙРОЗУМНІШІ СЛОВА ЯКІ ВДАЛОСЬ ПОЧУТИ ВІД КОМУНІСТА

пулемець

13:54 12.03.2017

ВСЕ РОЗДАЛИ А ТЕПЕР ЧЕКАЄТЕ НА ІНВЕСТОРА І КУДИ ВІН ПРИЙДЕ?

вася

19:36 12.03.2017

бамбула якась

ЧУДО ВАСЯ

09:44 13.03.2017

БАЛАБОЛ І Є БАЛАБОЛ

ДОРоЖНІК

20:43 13.03.2017

понити біля зупинк слабо

А не забувайте

00:35 14.03.2017

А не забувайте , шо ВАСЯ то голосував за закони 16 січня , через які полилася кров ... Перевірте на сайті верховної ради , досить легко то зробити . Потім поїхав у москву- вже коли були перші загиблі . тож офіційна інхвормація. От такий то Вася. І от такі в нас люде. шо вибирають васю....

АХ

20:17 14.03.2017

ТАК І НАЙДА НЕ ВИЛАЗИТЬ З АДМІНІСТРАЦІЇ ПЛЕЙТУХ ХОДИТЬ НА РОБОТУ ЄРОФЕЄВА І НЕ ПОКИДАЛА І ВСІ НЕ ПРОСТО РЕГІОНАЛИ А ОРГАНІЗАТОРИ ДВОМОВНОСТІ У РАЙОНІ ТОБТО РУСЬКІЙ МІР ЗБЕРІГАЄТЬСЯ

Житель Шацька

10:06 15.03.2017

Що ви до людини вчепились. Нормальний сільський голова, а те що було раніше не треба зачіпати, час змінює все! Якщо думати так як ви, то взагалі нікого до влади не треба допускати, бо ми всі з СРСР. Люди, давайте забудемо про політику, закачаємо рукави і будемо працювати на своїй землі. Зараз такий час настав, що потребує від нас адекватного розуміння того, що відбувається, пильності і розуму. Давайте будемо такими!!!Ми ж Українці!!!

ПЕТРО

19:10 15.03.2017

ГАРНА ЛЮДИНА АЛЕ ЗА ЯНУКОВИЧА І ДИКТАТОРСЬКІ ЗАКОНИ ГОЛОСУВАВ ТОМУ НЕ МАЄ МОРАЛЬНОГО ПРАВА БУТИ ПРИ ВЛАДІ

21 квітня
Сьогодні
Вчора
19.04.2019
18.04.2019
17.04.2019
Підписатися на наші новини
*ви у будь-який момент зможете відписатися від наших новин