Пулемецький сільський голова: "Окультурюємо центр села і чекаємо інвестора"

11 Березня 2017, 22:00
4246

Пулемецька сільська рада – одна з найменш чисельних у Шацькому районі. Кількість населення в єдиному населеному пункті - Пулемці, який і є центром сільської ради, не дотягує до 700 чоловік. Водночас це особливе село на карті Шацького району – поблизу, на кордоні з Республікою Білорусь,  діє міжнародний пункт пропуску «Пулемець». Сам населений пункт розташований біля одного з найбільших озер курортного району – Пулемецького. Перспективи розвитку села проглядаються, проте реалії, особливо  в контексті реформи децентралізації, є невтішними.

Про багатий і незатребуваний ресурс села, про палки в колеса громади та виживання в умовах бюджетного безгрошів’я розмовляємо з Василем Демедюком, Пулемецьким сільським головою.

-Василю Харитоновичу, з яким фінансуванням сільська рада вступає в новий бюджетний рік?

-Перспектива не радує, оскільки дохідна частина бюджету дуже бідна. Податки на землю і майно могли б стати основним джерелом наповнення сільської казни. Проте привабливі земельні ділянки в селі роздавалися, в тому числі моїм попередником, людям з інших областей, згодом перепродувалися, потрапляли в другі чи треті руки. Відповідно зв'язок з власниками втратився. Результат – наша приваблива земля працює не на благо сільської громади, а заради матеріального благополуччя чужих людей.

Озеро Пулемецьке - друге за площею після Світязя
Озеро Пулемецьке - друге за площею після Світязя

 

-Яким чином земля має запрацювати для жителів села?

-Майбутнє сільської ради – туризм. До нас їдуть люди з сусідніх областей, з південних Миколаєва та Одеси і навіть Польщі. Купують старенькі хати, доводять їх до ладу і влітку насолоджуються тихим, спокійним, розміреним – на противагу голосному Світязю – відпочинком. Ми чекаємо на своїй території інвестора, який побудує сучасні комплекси відпочинку, інфраструктуру, дасть людям робочі місця. До гарних змін у сільській раді, зокрема в питанні будівництва доріг, призвело б відкриття автопереходу Адамчуки-Збереже. Два найбільших озера краю – Світязь і Пулемецьке, з’єднані дорожнім покриттям, тільки додали б привабливості нашій території для вітчизняного і зарубіжного туриста.

-В якому стані знаходяться соціальні об’єкти сільської ради?

-В селі функціонують загальноосвітня школа І-ІІ ступенів, дитячий садок, клуб, до послуг жителів – відремонтований, у гарному стані фельдшерсько-акушерський пункт. Окрасою села є Свято-Михайлівський храм.

Дошкільний навчальний заклад
Дошкільний навчальний заклад

Свято-Михайлівський храм
Свято-Михайлівський храм

 

-В центрі населеного пункту триває будівництво. Громада незабаром отримає новий заклад?

-Головний мій принцип – робити те, про що мене просять люди, дослухатись до їхньої думки. В Пулемці немає приміщення, де можна було б проводити весілля, хрестини, поминальні обіди. Незабаром, на прохання селян, воно з’явиться. Є й інші задуми – окультурити весь центр села. Хочемо зробити біля клубу зону відпочинку: з альтанками, лавочками, гойдалками. На сьогодні виклали бруківкою доріжку до сільського клубу.

Минулого року виклали бруківкою доріжку до сільського клубу
Минулого року виклали бруківкою доріжку до сільського клубу

Добудовується приміщення сільського клубу
Добудовується приміщення сільського клубу

 

-З якими проблемами до вас як до керівника звертаються односельці?

-Якщо зі станом доріг у нас все гаразд (тільки дві дороги в селі грунтові, решта – з білощебеневим покриттям), немає проблем і з транспортним забезпеченням, то на ціни на проїзд люди нарікають. Проблемою є і неосвітлені вулиці та нові житлові квартали села – її вирішення впирається у великі кошти, яких сільська рада не має. Минулого року боялися за сільську школу, яку хотіли реорганізувати в рамках освітянської реформи в початкову. Утім, громада відстояла навчальний заклад. Ми своєю школою, якій понад 100 років, пишаємося, вона вистояла в війну і жодного разу не закривалася. Школа, як і церква, є душею села.

Загальноосвітня школа І-ІІ ступенів
Загальноосвітня школа І-ІІ ступенів

 

-В складі якої об’єднаної громади хоче бути Пулемець?

-Зважаючи на те, з яким «успіхом» впроваджується в Україні реформа децентралізації, я не є її особливим прихильником. Громадам нав’язують об’єднання, голослівно агітують. Реформа повинна бути економічно обґрунтованою, мати період підготовки, пристойну фінансову базу. Зрештою, люди мають бачити вигоду для себе і перспективу розвитку села. Натомість, що вони бачать? Школи закривають, доля лікарні і ФАПів - невідома, госпітальний округ створюють мало не за сотні кілометрів. Дороги не ремонтуються, шкільних автобусів не вистачає.


 

Проте якщо питання буде стояти руба, то я хотів би бачити Пулемець у складі єдиної Шацької громади. В Шацьку є всі інстанції, служби, структури, фахівці. Який сенс їх копіювати, множити управлінський апарат, роздувати в умовах дефіциту фінансів штат?

-Цього року село Пулемець відзначає 555-у річницю з часу першої писемної згадки про село.

-Так, наше село з багатою, подекуди драматичною історією, власними звичаями з діда-прадіда, працьовитими людьми. З покоління в покоління підтримуємо міцний зв'язок з Білоруссю. Значна частина жителів Брестської області – це вихідці з Пулемця. Спільні свята, культурні заходи, обмін досвідом і просто щире українсько-білоруське родинне спілкування – це теж є нашою історією.

-Процвітання вашій сільській громаді! Дякую за розмову.

Мирослава Цюп’ях


 

 

Коментарі
12 Березня 2017, 05:08
Комуняка хай йде собі ...... там...
12 Березня 2017, 14:27
НАЙРОЗУМНІШІ СЛОВА ЯКІ ВДАЛОСЬ ПОЧУТИ ВІД КОМУНІСТА
12 Березня 2017, 15:54
ВСЕ РОЗДАЛИ А ТЕПЕР ЧЕКАЄТЕ НА ІНВЕСТОРА І КУДИ ВІН ПРИЙДЕ?
12 Березня 2017, 21:36
бамбула якась
13 Березня 2017, 11:44
БАЛАБОЛ І Є БАЛАБОЛ
13 Березня 2017, 22:43
понити біля зупинк слабо
14 Березня 2017, 02:35
А не забувайте , шо ВАСЯ то голосував за закони 16 січня , через які полилася кров ... Перевірте на сайті верховної ради , досить легко то зробити . Потім поїхав у москву- вже коли були перші загиблі . тож офіційна інхвормація. От такий то Вася. І от такі в нас люде. шо вибирають васю....
14 Березня 2017, 22:17
ТАК І НАЙДА НЕ ВИЛАЗИТЬ З АДМІНІСТРАЦІЇ ПЛЕЙТУХ ХОДИТЬ НА РОБОТУ ЄРОФЕЄВА І НЕ ПОКИДАЛА І ВСІ НЕ ПРОСТО РЕГІОНАЛИ А ОРГАНІЗАТОРИ ДВОМОВНОСТІ У РАЙОНІ ТОБТО РУСЬКІЙ МІР ЗБЕРІГАЄТЬСЯ
15 Березня 2017, 12:06
Що ви до людини вчепились. Нормальний сільський голова, а те що було раніше не треба зачіпати, час змінює все! Якщо думати так як ви, то взагалі нікого до влади не треба допускати, бо ми всі з СРСР. Люди, давайте забудемо про політику, закачаємо рукави і будемо працювати на своїй землі. Зараз такий час настав, що потребує від нас адекватного розуміння того, що відбувається, пильності і розуму. Давайте будемо такими!!!Ми ж Українці!!!
15 Березня 2017, 21:10
ГАРНА ЛЮДИНА АЛЕ ЗА ЯНУКОВИЧА І ДИКТАТОРСЬКІ ЗАКОНИ ГОЛОСУВАВ ТОМУ НЕ МАЄ МОРАЛЬНОГО ПРАВА БУТИ ПРИ ВЛАДІ
Коментар
18/04/2024 Четвер
18.04.2024
17.04.2024