Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter

Історія села Пулемець: Пулемец. Полеміч. Полмо - Післямова.

19:00 22.02.2017
1692

Післямова

При підготовці матеріалу для нарису про 100-річчя Пулемецької школи нам пощастило познайомитися із знавцем і патріотом своєї справи, прекрасною людиною, директором Любомльського краєзнавчого музею Остапюком Олександром Дмитровичем. Саме він відшукав і надав нам історичні документи, в яких перша писемна згадка про с.Пулемець датується 1462 роком.


Це і спонукало до початку роботи над створенням цього нарису. Було опрацьовано літературу, що стосується Волині і Волинського Полісся зокрема. Багатющий матеріал почерпнули із книг Віктора Лазарука «Світязь»(том І), де вміщено цілий розділ під назвою «Пулемецькі поміщики».


Використали також історичні документи, що зберігалися у сімейних архівах пулемчан, газетну хроніку 1947-1954 років та інші матеріали.


Висловлюємо щиру вдячність колишньому Пулемецькому сільському голові Зіновику Анатолію Дмитровичу за активну допомогу у створенні нарису, також жителю селища Шацьк, пенсіонеру Слюсарчику Роману Петровичу, жителю с.Пульмо, пенсіонеру Королюку Олександру Григоровичу, а також нашим односельчанам: найстарішому жителю села, пенсіонеру Баранчуку Петру, пенсіонерам Зіновику Олександру, Дмитрук Катерині, Жучику Олексію, Сукач Надії, Лошак Лідії, вже покійному ветерану Великої Вітчизняної війни Сухомлину Олександру Григоровичу, жителям вул.Механізаторів Лагодич Олені, Нестерук Олені, Нестерук Ользі, Гладун Надії і всім, хто долучився до написання історико-краєзнавчого нарису про село Пулемець.

Звичайно, десь в архівах існують документи, що стосуються ще більш давнього періоду історії нашого села. Адже матеріали археологічних розкопок беззаперечно свідчать про те, що ще в часи Київської Русі тут вже існувало значне поселення, а тому дата першої писемної згадки про село – рік 1462 – не є остаточною.

Не все вдалося описати в нарисі. Тут є неточності, і, можливо, помилки. Не всіх людей, які того заслуговують, ми тут згадали. Але є початок. Тож долучайтеся і будемо разом творити історію.

Шануймося, і нас будуть шанувати, бо ми того варті.

З повагою автори допису Володимир та Ольга Матвіюки, с.Пулемець

Коментарі
21 квітня
Сьогодні
Вчора
19.04.2019
18.04.2019
17.04.2019
16.04.2019
Підписатися на наші новини
*ви у будь-який момент зможете відписатися від наших новин