Останнє інтерв'ю Сергія Віннічука: «Шацьк для мене - це значно більше, як місце проживання»

15 Листопада 2017, 22:20
7397

Шацькі виборці двічі висловили високу довіру Сергію Віннічуку, Шацькому селищному голові. В жовтні 2015-го і в березні 2016 року Сергій Миколайович здобув перемогу на місцевих виборах голови селищної ради, набравши відповідно 841 і 2 028 голосів виборців. Навесні він очолив Шацьку об’єднану територіальну громаду, в яку входить 11 населених пунктів.

Про досягнення, проблеми громади та стратегію її розвитку розмовляємо з Сергієм Віннічуком.

- Майже рік тому Ви балотувалися на посаду голови Шацької об’єднаної громади і впевнено виграли вибори. Скажіть, що для Вас - селище Шацьк: адреса проживання, місце роботи чи все-таки щось більше?

- Шацьк для мене - це значно більше, як місце роботи чи проживання. Це благословенний Богом край з чудовими людьми й унікальною природою. Я дуже хотів би бачити його розвиненим, успішним і багатим. Тому робив і робитиму все для того, щоб усі ми пишалися нашим спільним домом - Шацьким краєм.

- Шацька селищна рада – специфічна зі своїми земельними питаннями, відпочинково-туристичною сферою. Чи вірили, що дасте цьому раду?

- Думаю, мені було б набагато складніше, якби я прийшов на посаду голови відразу з Шацького лісового коледжу, де і досі викладаю. Але депутатська робота з 2006 року, а згодом діяльність на посаді голови Шацької районної ради допомогли мені здобути той досвід, який зараз використовую під час прийняття важливих рішень. Звичайно, були сумніви і вагання, але мої колеги та однопартійці з районної організації «ВО «Батьківщина» вірили в мене і висловили мені таку довіру, що я просто не міг не виправдати їхніх сподівань. Та й депутати у нас дружні, принципові. Разом нам вдається вирішувати проблеми, які мені самому були б не під силу.

- Чи багато пунктів передвиборчої програми вдалося втілити в життя?

- Передвиборчі обіцянки для людини, яка себе поважає, - це не політтехнології для отримання якомога більшої кількості голосів виборців, а проект майбутньої діяльності посадової особи. Рік був досить напруженим і неспокійним, проте вважаю, що спрацювали ми продуктивно. На сьогодні завершується проект утеплення дитсадка №1 в смт Шацьк. Першу частину вартістю 420 тис. грн. ми вже реалізували: встановили металеву огорожу і дашки над вхідними дверима. Зараз втілюється в життя друга частина -- безпосередньо утеплення фасаду, яке вартує 1 млн. 400 тис. гривень. У двох групах ДНЗ ми обклали плиткою туалети, закупили нові раковини, матеріал на дитячі майданчики, оновили посуд на кухні. А ще полагодили піч, яка років 20 не працювала. Тепер діти смакуватимуть свіжою випічкою. У дитсадку №2 смт Шацьк провели воду, встановили бойлер, зробили внутрішні туалети -- не повірите, але до ремонту у туалеті цього дитсадка стояли горщики. Також у цьому дитячому закладі облаштували фойє, закупили меблі: ліжечка з матрацами, тумбочки. На даний час виготовляємо проектно-кошторисну документацію на добудову ще двох груп, перекриття даху та утеплення приміщення.

- Мабуть, найбільшою Вашою гордістю є капітально відремонтований міський будинок культури?

- Це таки правда! Приміщення закладу культури десятки років було в занедбаному стані, до того ж аварійним. Зараз же стало одним з найкращих у районі. Окрім того, що всередині зробили євроремонт, ми відремонтували зовнішню стіну приміщення, побудували дровітню. Завдяки співпраці з благодійними фондами «Тільки разом» і «Патріоти Волині» придбали музичну апаратуру, музичні інструменти та стільці в зал. Порозумілися і з ТзОВ «Будівельник» (директор Володимир Гурко), працівники якого безкоштовно встановили в клубі три вікна.

- Мені відомо, що селищна рада здійснювала й інші дороговартісні покупки.

- Так, у Шацьку дитячу музичну школу ми придбали електронне піаніно, а в дитячо-юнацьку спортивну школу (на відділення веслування) -- два нові човни. Я вважаю, що наші діти мають проводити позаурочний час з користю для свого розумового і фізичного розвитку, та робити це в гарних закладах із сучасною матеріально-технічною базою.

- Однією з найбільших проблем громади є дороги. Що відремонтовано за рік? Що є в планах?

- На сьогодні ми встелили білощебеневе покриття на відрізку дороги протяжністю 1 км від села Вілиця до Кропивників (вартість 1 млн. грн.), на відрізку 1,2 км Шацьк-Мельники (1 млн. грн.). Відремонтували вулицю Ярини Смоляр, частину вулиці Польова в Шацьку, яку хочемо сполучити з центральною дорогою. На даний час завозиться щебінь на вулиці Стуса і Сонячна районного центру. Виготовляємо проектно-кошторисну документацію на інші проблемні дороги Шацька. Великі надії покладаємо на проект Шацької райдержадміністрації щодо будівництва дороги Шацьк-Прип’ять вартістю 1 млн. євро, а також на власний проект, відповідно до якого можна буде заасфальтувати вулицю Шковороди (від центру і до кінця Шацька), зробити водовідведення і встановити там світлофор. До речі, тоді ми зможемо забрати велику калюжу біля зупинки на Світязь.

- Жителі Шацької селищної ради вже дякують за освітлені вулиці.

- Ще будучи депутатом районної ради, я почав працювати над питанням відновлення вуличного освітлення в нашому селищі. Тоді ж став головою громадської організації - партнера проекту «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду». Цю роботу ми продовжуємо і зараз. На сьогодні вже освітлено вулиці Шевченка, Незалежності, Природна, Гагаріна, Лесі Українки районного центру. Світяться ліхтарі і в селі Гаївка. Днями встановлено ліхтарі і по вулиці Набережна селища Шацьк - якщо все буде йти за планом, світло там може з’явитися вже найближчим часом. Роботи ще багато, проте ми зробимо все можливе, щоб освітити всі вулиці нашого селища. Також у планах на близьке майбутнє - реалізація проекту вуличного освітлення у селі Мельники (вулиця Шевченка) та Прип’ятській сільській раді, де, на відміну від Самійличівської, не освітлений жодний населений пункт.

- В якому стані соціальні об’єкти громади?

- У Прип’ятській, Самійличівській та Мельниківській школах саме зараз встановлюємо внутрішні туалети - в рамках відповідної обласної програми. У навчальному закладі села Прип’ять хочемо замінити і опалювальний котел, а в сільський дитсадок вже придбали завдяки співфінансуванню нові меблі. Профінансували встановлення загорожі в ЗОШ І-ІІ ст. смт Шацьк. Також зараз працює ремонтна бригада в ФАПі села Мельники – в частині приміщення, де донедавна розміщувалася квартира, вставили нові вікна, двері, оновили електропроводку. В одній з кімнат фельдшерсько-акушерського пункту плануємо створити аптеку. Один раз у тиждень у ФАПі проводитиме прийом лікар.

До слова, вимогою часу є встановлення в Шацьку станції знезалізнення води, яке на умовах співфінансування обійшлося обласному бюджету в 470 тисяч гривень, а селищному – в 65 тисяч гривень. До станції зможуть підключитися дитсадок, школа, лікарня, вулиці Садова і Шковороди районного центру.

- В сфері освіти об’єднаної громади з нового року відбудуться зміни. Чи не вдарять вони боляче по учнях та вчителях?

- Зараз працюємо над створенням в об’єднаній громаді опорної школи. Швидше за все, нею стане ЗОШ І-ІІІ ст. - гімназія смт Шацьк. Також зробимо все можливе, щоб сформувати в ній класи-комплекти, аби діти з сіл не навчалися індивідуально, поза шкільним колективом, а здобували повноцінну освіту в сучасній школі. На опорні школи держава виділяє великі кошти, які можна буде вкласти в меблі, обладнання, комп’ютери, а також шкільні автобуси.

Найближчим часом завершуємо другу чергу добудови головної школи громади і приступаємо до виготовлення проектно-кошторисної документації третьої черги. Планується, що це буде триповерхове приміщення з їдальнею, актовим залом і необхідною кількістю класів – щоб забрати навчання в другу зміну.

- Яка доля районного будинку культури? Чи скоро почнуться роботи з його реконструкції?

- Як тільки завершимо другу чергу добудови школи, відразу приступимо до ремонту районного Будинку культури. Сподіваюся, нам вдасться залучити кошти з фонду регіонального розвитку і в 2017 році, за сприяння обласної влади, розпочати роботи з реконструкції.

- Селищний полігон твердих побутових відходів практично вичерпав свій ресурс. Планується його розширення чи будівництво нового полігону?

- Ми провели реконструкцію, наростили на полігоні вали. Принаймні ще 4-5 років полігон повноцінно функціонуватиме.

- Знаю, що селищна рада є активною в написанні корисних для громади проектів, в тому числі українсько-польських, в реалізації яких залучаються кошти Євросоюзу.

- Завдяки проектам ми отримуємо чудову можливість робити добрі справи, залучаючи позабюджетні кошти. Проектів багато: це реконструкція селищного скверу, будівництво амфітеатру (зі сценою, місцями для глядачів, переодягальнями для артистів, туалетами тощо), дитячого майданчика, закупівля переносної сцени – це лише в сфері культури. Масштабні проекти написали з придбання пожежної техніки, асфальтування вулиці Шковороди в смт Шацьк, будівництва басейну в санаторії «Лісова пісня», облаштування кемпінгової стоянки та комунального пляжу в урочищі Гряда, каналізування селища Шацьк, сіл Мельники, Гаївка, Світязь, Пульмо вартістю 6,5 млн. євро тощо. Сподіваюся, хоч половина цих проектів пройде.

- Що робиться для покращення благоустрою Шацька?

- Реалізація згаданих проектів покращить вигляд нашого селища. Крім того, серед здобутків селищної ради – тротуар по вулиці 50 років Перемоги. Плануємо викласти бруківкою іншу сторону цієї вулиці, а також зробити тротуар по вулиці Шковороди.

- Шачан хвилює подальша доля каналізування вулиць, прилеглих до озер, проект якого не вдалося до кінця реалізувати.

- Це питання ми також тримаємо на контролі. Вже навесні ми почнемо самі підключати до каналізаційної мережі вулицю Гагаріна. Також будемо робити все можливе, щоб отримати кошти на завершення проекту з фонду регіонального розвитку.

- Жителі Шацька, які хочуть будуватися, не можуть отримати належну їм за законом земельну ділянку. Причина - відсутність генерального плану населеного пункту. Проблема вирішується?

- Так, на даний час фірма завершує роботу над геодезією, продовжать написання містобудівної документації в Києві. Шачани мусять трохи потерпіти. Вже через деякий час разом із генеральним планом ми отримаємо вирішення наших багаторічних болючих земельних питань. Мешканцям селищної ради буде відкрито доступ до цього важливого документа, в якому опишуть як поточний стан розвитку селища, так і перспективу на найближчі роки.

- Чи має селищна рада стратегію свого розвитку?

- Без стратегічного плану розвитку громади важко будувати перспективне майбутнє нашої громади. Сьогодні ми створили робочу групу, яка працює над створенням стратегії розвитку громади на найближчі 5 років. Думаю, цей стратегічний план буде затверджений найближчим часом на сесії і ми відразу поінформуємо про нього громадськість.

- Як оцінюєте свою діяльність на посаді селищного голови?

- Оцінки моїй роботі поставить історія і громада. Я лише хочу якнайбільше зробити корисних справ для людей, які мені довірилися. При нагоді дякую Волинській обласній раді та державній адміністрації за великий вклад у співфінансування проектів громади, а також народному депутату Степану Івахіву. Бажаю своїй громаді миру і добробуту. Вірю, що разом ми подолаємо всі перешкоди і крок за кроком прийдемо до кращого життя.

Розмовляла Мирослава ЦЮП’ЯХ

Щиро співчуваємо рідним та близьким Сергія Миколайовича, котрі втратили люблячого і турботливого чоловіка та батька. Шацька громада втратила справжнього лідера, ЛЮДИНУ з великої букви...

 

Коментарі
18 Грудня 2016, 11:17
Ну що скажеш-люлина працює.старається.Принаймі появляється надія на краще.
19 Грудня 2016, 01:34
Віннічук - молодець! Найкращий голова за всі часи.
19 Грудня 2016, 01:38
Багато зробив за рік. Виявляється, треба просто працювати для людей. А не гребти собі ділянки, як всі попередники Віннічука
19 Грудня 2016, 12:42
не прчитав про провалений проект по каналізування смт шацьк та про кошти які область забрала із школи що будується видно нам не треба
19 Грудня 2016, 13:23
Тут в соцмережах ПАПЕРЄДНІКІ почали мера "КОМЕНТУВАТИ"-а це значить що щось він робить краще.
19 Грудня 2016, 18:35
як один раз посипали тртуари піском була ціла сенсація а сьогоді спзотінь то всі мовчать що бачнте тількі хороше а поганого низамічаїм
20 Грудня 2016, 00:23
ми живемо у шацьку і висловлюємо свою думку а справа мера її врахувати або прпопустити
20 Грудня 2016, 01:51
будівництва басейну в санаторії «Лісова пісня»да це потрібна річ для громади)
20 Грудня 2016, 01:52
будівництва басейну в санаторії «Лісова пісня»да потрібна річ для громади)
20 Грудня 2016, 11:53
пізно друже прозрів
16 Січня 2017, 20:08
Карпука, а ви шановний, за реріод однієї вашої каденції могли б навіть золотий басейн збудувати та тільки треба було троооошки поекономили на собі коханому . Ще й би прославились як Янукович і Лісову прославили,<br/>Для читачів та дописувачів - дайте Віннічуку попрацювати, необрубуйте йому крила, людина при владі може зробити і вплинути на хід подій більше чим ми з вами (тільки писавши і обсиравши) тим більше, що він ХОЧЕ працювати, а то образиться і знову піде в технікум ( а там йому біди не було....) ;) і знову ми з вами останемось у розбитого корита, а нам це потрібно? ;)
20 Січня 2017, 17:31
А я думаю, бюрократія як була, так і залишилась. Ще навіть і більше вкорінюється. Чи Віннічук буде при владі, чи інший &quot;активіст&quot; зараз особливо немає значення. Навіть хоч би він був самою хорошою людиною і гарним господарем, при нинішніх законах та правилах управління нічого суттєво в Шацькій громаді він не змінить. Систему управління та влади треба змінювати. А стосовно особи Віннічука - на мою думку, хитрий, не прямолінійний, намагається нікому не відмовляти, а робить - як йому виходить. Так, схоже, всі керівники роблять, щоб ні з ким не загризтись та подовше на посаді протриматись. Але це не правильна позиція. З таким кредо ми вже 26 років живемо і нічого не маємо, одна розруха. Треба втілювати прагматичні ідеї, створювати робочі місця в районі, виробництво, а не одні торгові точки з спекулянтами(у найяскравішому своєму виразі) на чолі! Розвивати туризм, вже б давно можна було б хоча б вказівники &quot;дешевинькі&quot; для туристів поставити, визначні місця, пам'ятники, джерела позначити... Тобто є над чим працювати, аби було бажання. Особисто я нічого суттєвого за час його правління Шацькою громадою НЕ ПОБАЧИВ !!! Удачі йому.
Коментар
18/04/2024 Четвер
18.04.2024
17.04.2024