Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter
Сільський голова Василь Демедюк
Сільський голова Василь Демедюк

П’ять років корисних справ для громади села Пулемець

11:01 23.10.2020
1998

П’ять років тому жителі Пулемецької сільської ради висловили на виборах високий рівень довіри Василеві Демедюку, обравши його сільським головою.

На часі – нове волевиявлення. І хоча очільник громади не бере в ньому участі, втім, вважає своїм обов’язком прозвітувати перед громадою про зроблене, – пише газета «Новий погляд+».

Пів десятка літ були непростими як для самого керівника, так і для місцевих депутатів і селян. Адже ще на початку своєї каденції Василь Харитонович запланував у Пулемці (в складі ради – всього одне село) немало нових проєктів, корисних для людей, серед яких були будівництво, ремонти, залучення інвестицій.

Які з них вдалося реалізувати і чим збагатилося село, розповідає сам сільський голова:

«За цей період Пулемець зазнав багатьох позитивних змін. І це видно неозброєним оком. Ми зробили ремонт у закладі культури, від дороги до самого приміщення поклали бруківку. Придбали в клуб нову музичну апаратуру. Що стосується сфери дозвілля, то в нашому селі з’явилася чудова територія для відпочинку зі ставком, альтанками, лавочками, сценою для виступів і навіть фонтаном. А поблизу – добротний дитячий майданчик, який став улюбленим місцем розваг для місцевої малечі».


Окрім того, біля клубу побудували приміщення поштового відділення. Гордістю населеного пункту стала оновлена адміністративна будівля сільської ради, де добудували другий поверх, провели внутрішній і зовнішній ремонти, перед входом поклали бруківку. Над дверима красується національний прапор і великий тризуб.

«Впевнений, що це приміщення сільської ради – найкраще в районі!» – з гордістю розповідає сільський голова.

Зі слів Василя Харитоновича, нині складно переконати молодого фахівця прийти на роботу в село. Дотепер проблемою для Пулемця була відсутність медичного працівника в сільському ФАПі. Але нещодавно її вдалося вирішити, і на сьогодні в Пулемці трудиться молода фельдшерка. Вона отримала не лише роботу, а й житло – в приміщенні фельдшерсько-акушерського пункту обладнали під цю добру справу дві кімнати, а днями ще й перемурували грубку, щоб взимку було тепло. Сам ФАП – охайний і відремонтований.


Освітні заклади теж завжди в полі зору сільського голови. В дитячому садку провели капітальний ремонт, на вулиці продовжується облаштування ігрового майданчика і розпочалося будівництво господарської споруди. В школі – молодий і активний директор, який дбає про комфорт для учнів та вчителів, і саме зараз завершує реконструкцію шкільної їдальні. Василь Демедюк і сільська рада намагаються всіляко підтримувати навчальний заклад, відгукуються навіть на найменші прохання: для уроків фізкультури закупили канати, для дозвілля школярів – боксерську грушу і рукавиці.

«Не так давно нашу школу, яка понад 100 років «сіє добре, розумне, вічне», хотіли закрити, залишивши тільки початкові класи. Я особисто став на її захист і не дозволив цього зробити. Бо вважаю, що школа, як і церква, – це душа села», – розповідає Василь Харитонович.

До речі, величний Свято-Михайлівський храм голова і депутати теж не позбавляють підтримки та опіки. Свого часу Василь Харитонович і вся дружня громада села долучилися до будівництва церкви, вкладаючи в цю богоугодну справу власні і спонсорські кошти, використовуючи ресурс колгоспу, не шкодуючи свого часу і сил. Навіть їздили у Київ, «на поклін» до вищого керівництва. Як результат – мають у селі чудовий храм. Нещодавно демонтували біля культової споруди стару дерев’яну веранду, натомість змурували нову, де вставили сучасні пластикові вікна і двері. Сільська рада придбала також автомобіль, який у Пулемці використовується для ритуальних послуг.


Дороги в селі – у цілком пристойному стані, лише дві грунтові, решта – з білощебеневим покриттям. «Минули ті часи, коли машину, яка везла в село хліб, тягнув до магазину по бездоріжжю трактор. А дітей в дитсадок водили через городи», – з усмішкою згадує про події далеких 80-х Василь Демедюк.

Єдине, що не вдалося зробити за час каденції, – це побудувати вуличне освітлення. Сільська рада двічі замовляла проєктно-кошторисну документацію і платила за неї великі гроші. Планували для початку провести світло на центральну вулицю протяжністю 4 км (від початку села – до храму), але сума, необхідна для виконання робіт – 500 тис. грн. – виявилася непідйомною для бюджетів різних рівнів.

«Нам скрізь відмовили, наголосивши, що працюють тільки з об’єднаними громадами. Тому чекаємо виборів 25 жовтня, і вже тоді, в складі єдиної Шацької ОТГ, будемо сподіватися на продовження та успішне завершення розпочатої справи», – зазначив Василь Харитонович.


Пулемецька сільська рада є однією з найменших у районі, але має гарний туристичний потенціал і перспективу розвитку. Адже саме село розміщене на березі одного з найбільших і наймальовничіших озер курортного Шацького краю – Пулемецького. Тут будуються дачі, а жителі різних регіонів України скуповують старі будинки, аби мати куди приїхати влітку на відпочинок. На відміну від гамірного і переповненого людьми Світязя, тут тихо і спокійно. Приємно, зі слів сільського голови, що молодь не виїжджає з села, як це було раніше, а залишається. Створюються сім’ї, народжуються діти, для кожного є можливість взяти земельну ділянку і побудувати дім.

А ще село уподобав інвестор, який хоче тут вирощувати сільськогосподарську продукцію. Крім того, на місцевих полях вже підростає лохина, всього цією ягодою хочуть засадити 60 гектарів.

«Все це податки в бюджет, нові робочі місця. А головне, що, нарешті, не пустуватимуть і не заростатимуть бур’янами і лісом великі площі землі. Бо мені, як колишньому голові колгоспу, дуже боляче на це дивитися», – емоційно розповідає Василь Демедюк.

Повноцінне життя в Пулемці вирує на повну. Одні проєкти щойно стартують, інші – успішно завершуються. Треті вимагають часу і …фінансів. При сільському клубі зараз будується приміщення котельні, також на сьогодні придбали котла – керівництво села хоче замінити стару систему опалення, бо грубки давно не дають необхідного тепла. А для місцевого пожежного автомобіля потрібно побудувати приміщення депо, бо немає де зберігати транспорт... Гарна, сучасна набережна біля озера стала б ще однією родзинкою села і привабила сюди більше туристів…

Отже, зроблено в Пулемці багато, але амбітних планів у сільського голови – ще більше. Він не знає, кому після виборів доведеться їх втілювати в життя, але вірить, що в єдиній Шацькій громаді для села відкриються свіжі перспективи, з’являться нові можливості розвитку, побільшає фінансового ресурсу.

Мирослава ЦЮП’ЯХ

Коментарі

Сусід

11:15 23.10.2020

Василь молодець, але чому не іде на вибори?

Загрузка...
26 листопада
Вчора
24.11.2020
23.11.2020
22.11.2020
21.11.2020
20.11.2020
19.11.2020