Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter

«Мрію бачити нашу громаду сильною, самодостатньою, заможною» – Василь Голядинець

16:17 19.10.2020
4754

Василь Голядинець прийшов на посаду голови Шацької райдержадміністрації, маючи за плечима чималий управлінський досвід.

Житель села Голядин деякий час працював у сфері лісового господарства. У 2006-му, за ділові якості, позицію лідера і вміння вирішувати суспільні проблеми, громада тричі обирала його головою Грабівської сільської ради.

Вищу освіту Василь Володимирович здобув у Національному лісотехнічному університеті України міста Львів. Зараз навчається у столичній Національній академії державного управління при Президентові України.

Посада голови Шацької районної держадміністрації, яку, після перемоги в конкурсі, обійняв у 2017 році, підготувала для Василя Голядинця нові виклики. Сформувавши для себе чіткий план дій, він, не зволікаючи, озвучив перед громадою один з найбільш амбітних його пунктів:

«Аби зберегти нашу перлину – озеро Світязь – від забруднення, зробити її більш привабливою для туристів та залучити в район інвесторів, побудуємо довкола неї каналізаційну мережу».

Реалізація цього багатомільйонного європроєкту вартувала керівникові титанічних зусиль. Пошук фінансів, виготовлення документації, перемовини з польськими партнерами та підписання з ними угоди про співпрацю, зрештою, увінчалися успіхом:10 липня 2017 року Єврокомісія затвердила великий інфраструктурний проєкт «Покращення екологічної ситуації в Шацькому національному природному парку шляхом каналізування населених пунктів навколо озера Світязь», вартістю 6,4 мільйона євро.


На сьогодні левова частка від усього запланованого зроблена, проте темп дещо знизився через те, що призупинили роботу підприємства, в тому числі закордонні, на яких виготовляють обладнання для очисних. Тому термін здачі каналізаційної мережі в експлуатацію перенесли на І-ІІ квартали 2021 року.

«Втім, сьогодні я з упевненістю можу сказати, що Світязь нам таки вдалося врятувати», – не без гордості зазначив Василь Голядинець.


Ще одним грандіозним проєктом, ініційованим головою Шацької РДА та реалізованим за його підтримки, став капітальний ремонт та розширення частини дороги в селі Світязь (так званої набережної) вартістю 12 млн. грн. Сучасна проїжджа частина з тротуарами, велодоріжками, паркувальними зонами, освітленням, а також впорядкований центральний пляж озера стали нині окрасою села Світязь та зробили його ще привабливішим для туристів.


«Будівництво Піщанської школи, як найбільш соціально значущий проєкт, має бути реалізований у районі першочергово», – ця фраза, сказана Василем Голядинцем на одній з нарад, дала поштовх до початку ще одного великого будівництва.

Старі приміщення освітнього закладу в селі Піща, побудовані як церковно-приходська школа понад 100 років тому, аварійна їдальня, відсутність спортивного залу, внутрішніх санвузлів і неможливість їх облаштувати через близькість до озера робили навчально-виховний процес важким, позбавляючи учнів і вчителів елементарних зручностей. Ці «ознаки гуманітарної катастрофи» й взявся усувати очільник району. Наприкінці 2019 року будівельники заклали фундамент під стіни нової школи, а сьогодні вже трудяться над зведенням даху.


В цьому ж селі за кошти державного бюджету в 2018 році почали будувати приміщення нової амбулаторії загальної практики сімейної медицини.

«Спершу мова йшла про реконструкцію старого медичного закладу: новий фасад, внутрішній ремонт, парове опалення. Проте як тільки з’явилася можливість не латати стару амбулаторію, а побудувати нову, ми приступили до втілення цієї ідеї. Настільки загорілися нею, що першими в області виготовили проєкт і розпочали будівництво», – розповідає Василь Володимирович.


На сьогодні будівельні роботи завершені, амбулаторія отримала нові меблі, медичне устаткування, на часі – здача новозбудованого приміщення в експлуатацію та урочисте відкриття.


Впродовж 2017-2020 років у районі активно ремонтувалися дороги, будувалися тротуари, в Шацьку з’явилося гарне місце для відпочинку – оновлений сквер ім. Тараса Шевченка, штучне футбольне поле. Пожвавішало і культурне життя. В Світязі започаткували колоритний фестиваль пончика, який у майбутньому має всі шанси стати місцевим кулінарним брендом, однією з туристичних родзинок курортного краю.


Пляжі Світязя влітку перетворювалися на майданчики з видовищними подіями, тут проводилися стронгмен (змагання силачів), пляжний футбол, волейбол, марафон «Світанок Світязя», кубок з боча для людей з інвалідністю тощо.


З 2020 року Василь Голядинець, відколи пішов з посади керівника району, очолив ТОВ «Волинська ягідка», яке займається вирощуванням ягід лохини.

«Ягідництво – досить перспективна в районі галузь сільського господарства. Наше підприємство висадило кущі лохини на площі 150 га, в планах – ще 65 га. Наступного року будемо збирати перший урожай. Переваги цієї діяльності очевидні: засаджені ягідною культурою поля, нові робочі місця, податки в бюджет», – розповідає про свою нову роботу і ще одну перспективу району Василь Голядинець.


Те, що не встиг зробити на посаді голови райдержадміністрації, хоче надолужити найближчим часом, тому і балотується в депутати Ковельської районної ради.

Зізнається, що хотів би зрушити з «мертвої точки» реконструкцію Шацького районного Будинку культури, довести до пуття стадіон у Шацьку. Серед головних завдань – будівництво дороги Шацьк- Вілиця-Прип’ять-Любохини, яка є важливим туристичним маршрутом до Шацьких озер; розвиток туризму на території Шацького і Старовижівського районів, залучення інвестицій у сферу; будівництво нових відпочинкових зон, велосипедних доріжок, третьої черги приміщення ОЗ НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів-гімназія» смт Шацьк, дитсадків у селищі Шацьк та селі Світязь; реалізація проєкту будівництва пішохідної зони на центральній вулиці урочища Гряда (озеро Світязь); спорудження та відкриття міжнародного автомобільного пункту пропуску через державний кордон «Адамчуки-Збереже».

«Вважаю, що за три роки мені вдалося немало зробити для району, перераховані вище здобутки – яскраве цьому підтвердження. Я мрію бачити нашу громаду сильною, самодостатньою, заможною, з розвиненою туристичною сферою і високим рівнем життя людей. Я людина не слова, а діла, маю досвід, силу і бажання працювати, аби завершити розпочате і втілити в життя нове.

Шановні земляки, надіюся на вашу підтримку на виборах 25 жовтня», – зазначив Василь Голядинець.

Коментарі
Загрузка...
26 листопада
Вчора
24.11.2020
23.11.2020
22.11.2020
21.11.2020
20.11.2020
19.11.2020