Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter
Олена Козак - талановита майстриня із Шацька
Олена Козак - талановита майстриня із Шацька

Керівниця гуртків Шацького БДЮТ творить красу і навчає цього інших

13:35 05.08.2020
4643

Розглядаючи роботи Олени Козак, керівниці гуртків з образотворчого мистецтва та тістопластики Шацького Будинку дитячої та юнацької творчості, складно підібрати слова, аби висловити своє захоплення ними.

Живописні картини, вироби з солоного тіста, полімерної глини, бісеру, текстилю та паперової лози вражають своєю естетикою та реалістичністю, пише газета «Шацький край».

І це не випадково, адже вони майстерно відпрацьовані до найдрібнішої деталі. Так само натхненно та старанно вже багато років Олена Вікторівна навчає працювати своїх вихованців, які активно беруть участь у виставках і є переможцями районних та обласних конкурсів.

Складно усвідомити, як вдається керівниці гуртка, дружині та мамі трьох синів, що має безліч буденних клопотів, багато творити та повсякчас опановувати нові техніки. І поки позашкільний заклад працює дистанційно, пані Олена знаходиться в постійному пошуку«ноу-хау», які збирається презентувати на початку навчального рокувибагливим гуртківцям.Тож мисткиня мала вдосталь часу, аби розповісти про роботу з дітьми та особисті захоплення handmade (виготовлення власними руками якихось речей).


Олена Козак поділилася зі мною спогадами про своє дитяче захоплення малюванням, відвідини гуртка з образотворчого мистецтва, розповіла про його керівника, Василя Григоровича Ханзерука. Вже тоді дівчина мріяла розвивати свій талант та навчати мистецтва пензля інших. Неабияку роль у остаточному виборі майбутньої професії відіграла підтримка батьків, адже буває й таке, що вони спрямовують вибір дітей на користь чогось більш практичного.

Свої студентські роки у Володимир-Волинському педагогічному училищі імені Агатангела Кримського Олена називає одними з найкращих.Завдяки здобутим знанням їй відкрились двері у світ мистецтва. Після закінчення навчання дівчина повернулася до Шацька, де у Будинку дитячої та юнацької творчості знайшлася посада заїї спеціальністю. На той час вона мала можливість вибрати: чи творити самостійно, чи навчати цього школярів, адже окрім гурткової роботи, ще працювала за сумісництвом художницею-оформлювачкою у лісовому коледжі. Мисткиня навіть здобула вищу освіту біолога задля подальшого кар’єрного росту у цьому закладі, але згодом надала перевагу творчій роботі з гуртківцями.


Аби заняття з образотворчого мистецтва проходили на високому рівні та захоплювали дітвору, керівниця гуртка багато працювала в позаробочий час. Вона не уникала складнощів та робила все можливе, аби юні художники відтворювали навколишній світ та просторові предмети з натури. Відвідуючи її заняття, діти засвоїли не лише живопис та графіку, але й інші сучасні креативні види малювання, які сприяють розвитку фантазії; навчилися використовувати колір і втілювати власну думку у свої роботи.

За час багаторічноїпрактики Олена Козак самостійно опанувала багато нових технік декоративно-прикладного мистецтва та передала набуті вміння своїм вихованцям. На це надихали відео-уроки, друкована методична література та відвідування обласних виставок.


«Мені завжди хотілося спробувати себе у різних мистецьких жанрах. Тож, коли вперше побачила креативні вироби із солоного тіста,вирішила спробувати й собі. Заняття з тістопластики,яку ще називають біокерамікою, є непоганою альтернативою гончарству і веде учнів у світ традиційної української іграшки.Цей вид творчості швидко захопив дітей та набув неабиякої популярності. Техніка ліплення є нескладною та доступною. Для роботи необхідно мати лише сіль, борошно, воду, тобто все, що є в кожної господині на кухні. Тісто для роботи готую вдома та несу на заняття.

І коли від дотику теплих дитячих пальців народжуються чудові скульптурні шедеври – радію без меж. Важливо, що ліплення має велике значення для навчання, виховання школяріві є своєрідною арт-терапією», – розповідає моя співрозмовниця про втілення у практику однієї з улюблених технік.


З не меншим захопленням Олена Вікторівна працює з бісером та паперовою лозою, створюючи об’ємні декоративні фігурки, ужиткові речі, картини. Під час творчого процесу вона поєднує різні техніки та спонукає до цього дітей. Такий підхід до роботи надає виробам багатогранності.

«Техніка плетіння з паперової лози з’явилася зовсім недавно. Цей матеріал не поступається справжнійлозі у міцності та гнучкості і навіть є більш м’яким та пластичним. Окрім цього, ми даємо паперу друге життя. Діти починають розуміти, що таким чином вносять свою частку в збереження рідної природи, -–зауважила майстриня.

Одного разу пані Олені сподобалася лялька ручної роботи, яку побачила в одній з мистецьких крамниць Луцька. Вона настільки захопила своєю красою і теплом, яке випромінювала, що одразу захотілося взяти її до рук, і не відпускаючи, назавжди оселитиу своєму будинку. Саме в той момент з’явилося бажання створити й собі щось подібне.


На початках створення інтер’єрної ляльки майстриня почувалася дещо невпевненою. Вона сумнівалася у тому, чи вдасться оволодіти доволі нелегкими етапами цього процесу людині, яка ніколи не займалася швейною справою. Та за допомогою покрокових відеоуроків, набутому досвіду та щоденній праці їй вдалося реалізувати своє бажання. Таким чином 28 виробів з текстилю доповнили її приватну колекцію. Не менш привабливими за ляльок є іграшки, що втілюють образи новорічних героїв.

Слід лише зазначити, що цей вид творчості потребує немалих затрат. Пані Олена придбала швейну машинку та купує фурнітуру й інші необхідні аксесуари у спеціалізованих крамницях Луцька та шацькому торговельному центрі «Велес». Тож, аби виготовляти такі ляльки з дітьми, доведеться чекати на кращі часи.


«Якщо вдається втілити свої задуми в життя – забуваєш про гроші. Я давно звикла до того, що заняття ручною роботою у будь-якому випадку потребують чималих затрат, тож матеріалами, придбаними на особисті кошти, ділюся зі своїми вихованцями. Вироби повинні викликати певні емоції та дарувати естетичне задоволення. Інакше для чого їх створювати.

Найкращий час для творчості – довгі зимові вечори, які плавно переходять у ночі. Тиша та спокій допомагають зосередитися й забути про буденні клопоти. Не менш важливо, що чоловік та діти підтримують мене у всіх починаннях, а їх хороші відгуки надають впевненості у собі», – додає на завершення розмови Олена Козак.

Неабияк радує те, що у Шацьку живуть та творять красу такі талановиті люди, а головне, навчають цього наших дітей. Кожен з них принесе в дім власноруч створену картину чи іграшку, а значить, частинку тепла, яку вони випромінюють.


Людмила МАКСИМЧУК

Коментарі

таня

19:29 05.08.2020

молодець .дуже гарно.

21 вересня
Сьогодні
Вчора
19.09.2020
18.09.2020
17.09.2020
16.09.2020