Діти мають отримати знання в повному обсязі: в Шацькій громаді готуються до нового навчального року

13 Липня 2022, 11:50
Фото ілюстративне 646
Фото ілюстративне

Нещодавно в навчальних закладах Волині відбулися заходи з нагоди вручення свідоцтв про базову та повну загальну середню освіту. Водночас у відділах освіти активно взялися готуватися до нового навчального року в умовах воєнного стану. 

Не виняток – і освітяни Шацької громади, котрим протягом цього навчального року довелося зіткнулися з певними випробуваннями – пише газета «Новий погляд+»

Минулий навчальний рік був для освітян Шаччини, мабуть, як і загалом для галузі освіти, складним. Як зазначила Світлана Омельчук, головна спеціалістка відділу освіти, молоді та спорту Шацької селищної ради,  навчальний рік хоч і почався  у звичному режимі, проте згодом через пандемію ковіду частину закладів та класів довелося перевести на дистанційне навчання, а з 24 лютого через початок повномасштабного вторгнення діти вимушені були піти на канікули. Хоч згодом таки відновили навчання, проте – знову дистанційно, аж до завершення навчального року. 

Читайте також: Благодійний концерт й збір коштів для ЗСУ організували у Шацьку

«І дітям, і вчителям дуже бракувало живого спілкування, занять у шкільних кабінетах, під час яких навчальний матеріал діти засвоюють значно краще, ніж під час онлайн-навчання, - зізнається Світлана Омельчук. – На жаль, у нас не були запроваджені електронні журнали, щоб і вчителі, і батьки мали змогу спостерігати за навчальними успіхами своїх дітей. Але у новому навчальному році вони обов’язково з’являться у всіх закладах загальної середньої освіти, підготовчі роботи уже ведуться».

Нелегким був рік і для вчителів, котрі освоювали та удосконалювали свої навички роботи в онлайн-навчанні із застосуванням різних інтернет-платформ, аби навчальний процес був кращим та доступнішим. Наприкінці навчального року постало питання скорочення деяких доплат педагогам, поки лишається невирішеним питання тривалості відпусток для вчителів. 

Читайте такожСкільки учнів-вимушених переселенців навчалися в школах Шацької громади

Свято останнього дзвоника та випускні у школах громади були також значно скромнішими: десь відбувались онлайн, а десь – у вузькому колі: вчителі, батьки, діти-випускники. Загалом же у школах громади минулого року навчався 2091 учень, з них 105 випускників 11 класів (повної загальної середньої освіти) та 192 випускники 9-х класів (базової середньої освіти). Серед тих, хто отримав свідоцтва про освіту – троє дітей-переселенців. Як зазначають у відділі освіти, молоді та спорту, в закладах загальної середньої освіти Шацької громади цьогоріч навчалися 65 учнів з числа внутрішньо переміщених осіб з Київської, Харківської, Чернігівської, Донецької, Запорізької та Житомирської областей.

Читайте такожВипускникам шкіл Шацької громади вручили атестати

«Стосовно рівня знань випускників-одинадцятикласників, то тут є чим пишатися нашим школам: в цьому році навчальні заклади мають аж 9 медалістів: шестеро випускників отримали «золоті» медалі, три – «срібні». Лідером за кількістю медалістів є Шацький ліцей: шість  випускників отримали «золото» та один «срібло», Світязький ліцей має одну «срібну» медаль, Мельниківський ліцей – також одне «срібло», - розповідає Світлана Омельчук. – Батькам, діти яких отримали медалі, традиційно оголосили подяки голови Шацької селищної ради».

Щойно завершився навчальний рік, а у відділі освіти, молоді та спорту розпочали підготовку до нового навчального періоду. Зокрема, однією з вимог початку навчання в офлайн-режимі є наявність укриттів у навчальних закладах.

«Ми вже відвідали шість шкіл громади, до 1 липня маємо завершити обстеження усіх навчальних закладів щодо можливості їх облаштування, - розповідає Світлана Омельчук. – На сьогодні лише один заклад – у селі Пульмо – має укриття на 600 людей. Про решту шкіл такого сказати не можемо. Але розглядаємо усі варіанти та робимо усе можливе, аби належним чином організувати безпечне навчання дітей».

Стосовно мережі шкіл, то вона також зазнає змін: рішенням селищної ради від 26 жовтня 2021 року призупинено діяльність філії І ст. села Голядин опорного закладу І-ІІІ ступенів «Світязький ліцей», а також понижено в ступені (з ІІІ до ІІ) заклад освіти в селі Прип’ять, котрий став гімназією. У зв’язку з цим виникло питання працевлаштування вчителів до інших навчальних закладів.

Читайте також: Смоляри-Світязькі: випускників школи благословили на доросле життя

Усі заклади загальної середньої освіти (крім Мельниківського ліцею) перейменували, як того вимагає законодавство «Про повну загальну середню освіту» рішенням селищної ради від 16 лютого 2022 року. На даний час проблем із виплатою заробітної плати та відпускних педагогічним працівникам немає.

Стосовно матеріально-технічної бази навчальних закладів, то в минулі роки вона значно поповнилася для класів початкової ланки. Деякі проблеми виникають із забезпеченням класів середньої ланки, але така ситуація – не критична. 

У 2022-2023 навчальному році першокласниками стане 171 дитина. Ця цифра менша, ніж минулого року, хоча у відділі освіти, молоді та спорту кажуть, що це не пов’язано з виїздом дітей за кордон разом із батьками. Наразі ж освітяни активно готуються до 1 вересня, шукають варіанти облаштування укриттів, аби розпочати навчальний рік хоча б у змішаному форматі.

Можливо, доведеться деякі уроки проводити в школах, деякі – онлайн, або ж навчатися в певні дні, кажуть посадовці. Та, попри все, освітяни будуть робити усе від них залежне, аби організувати навчальний процес так, щоб діти отримали знання у повному обсязі.

Коментар
Код блоку:
07/08/2022 Неділя
07.08.2022
06.08.2022