Василь Матвійчук: "Служба за контрактом дає вагомі соціальні гарантії для військовослужбовців"

16 Січня 2017, 15:54
3233

У жовтні 2015 року в Шацькому районі був створений військовий комісаріат. Про роботу Шацького районного військового комісаріату у 2016 році розповідає військовий комісар Василь МАТВІЙЧУК.

Про це пише "Шацький край".

-Які завдання протягом року доводилось виконувати структурі, яку Ви очолюєте?
 – Основним завданням Шацького РВК у 2016 році було проведення призову громадян на строкову військову службу, проведення відбору кандидатів для прийняття на військову службу за контрактом, участь у відборі громадян для проходження служби у військовому резерві Збройних сил України, підготовка в особливий період мобілізації людських і транспортних ресурсів. Також у нашій компетенції – забезпечення соціального і правового захисту військовослужбовців, військовозобов’язаних і резервістів, призваних на навчальні (або перевірочні) та спеціальні збори до Збройних сил, ветеранів війни та військової служби, пенсіонерів з числа військовослужбовців Збройних сил та членів їх сімей. Звертаємо увагу й на військово-патріотичне виховання молоді, здійснюємо заходи з підготовки та ведення територіальної оборони, інших заходів з питань оборони відповідно до законодавства.

-У 2016 році військовий комісаріат, як і держава в цілому, активно популяризували контрактну службу. Чи вдалося виконати планові показники?
 – В цьому році 27 осіб виявили бажання проходити військову службу за контрактом. Разом з тим на військову службу за контрактом було прийнято 2 офіцери запасу. Направлялися на контрактну службу жителі Шацької селищної ради (8 осіб), Світязької (8 осіб), Грабівської (2 особи), Піщанської сільських рад (5 осіб) та по одному контрактнику з Прип’ятської, Пульмівської, Пулемецької та Ростанської сільських рад. Виконання планового завдання на військову службу за контрактом проводилось виключно силами військового комісаріату. Вагомий внесок в популяризацію військової служби за контрактом було зроблено завдяки створеному пересувному рекрутинговому центру за сприяння Шацької районної адміністрації.

-Все ж таки основним завданням для військкомату було і залишається набір на строкову військову службу. Як у цьому році спрацювали?
 – Стосовно весняного призову-2016 громадян України призовного віку на строкову військову службу до лав Збройних сил України проводилося оповіщення призовників з метою уточнення облікових даних та проходження медичної військово-лікарської комісії на визначення придатності до військової служби. В Шацькому РВК згідно з поданими органами місцевого самоврядування списками  оповіщенню підлягало 319 осіб. Планове завдання для Шацького РВК становило 9 чоловік. Було оповіщено 257 осіб, але з цієї кількості до Шацького РВК прибуло 248 осіб. Призвано до лав Збройних сил України 9 чоловік.
 Під час осіннього призову-2016 підлягало оповіщенню 233 особи. Планове завдання для Шацького РВК становило 12 чоловік. Станом на 30 грудня 2016 року було оповіщено 149 осіб, але з цієї кількості до Шацького РВК прибуло 58 осіб. З них лише 24 призовники пройшли медичне обстеження в Шацькій районній лікарні, 10 направлені на дообстеження у Волинську обласну лікарню.

Низький рівень явки призовників обумовлений тим, що в сільських та селищній радах спеціалісти, відповідальні за військовий облік, недостатньо активно займаються оповіщенням призовників, акти про результати оповіщення надаються в РВК після неодноразових нагадувань, а з Пулемецької та Прип’ятської сільських рад за два місяці не подано жодного акту. В Піщанській та Пульмівській сільських радах оповіщення здійснено за допомогою поштових відділень і, як результат – 100% оповіщено, а прибуття в РВК для проходження медичного огляду (у віці 20-26 років) становить 13%. Неодноразові виїзди оперативних груп, в склад яких були включені представники військкомату, національної поліції та сільських (селищної) рад, очікуваних результатів не дали. Призовників, як правило, вдома немає і в більшості випадків батьки «не мають з синами зв’язку» і відверто не бажають, щоб сини йшли служити в армію. Списки призовників, які практично ухиляються від строкової служби, були направлені до Шацького районного відділення  національної поліції та підрозділів державної прикордонної служби для розшуку.

-Чи порушуються вимоги до ведення військового обліку для установ та організацій. Чи проводиться військкоматом ця робота?
 – Так, звичайно. Протягом року Шацьким РВК проведено перевірки та звірки щодо ведення військового обліку на підприємствах, організаціях, установах та в органах місцевого самоврядування. За результатами перевірок складено 6 протоколів адміністративного провадження щодо осіб, відповідальних за ведення військового обліку за незадовільне ведення документації (ТОВ «Зендер Україна», ВВ «Агро», ПВКП «Плесо», ПрАТ «Шацьке РТП», Пулемецька сільська рада, ТОВ «Ринок-ПЛЮС»). Найкраще ведення військового обліку у Шацькій селищній, Світязькій та Піщанській сільських радах; серед підприємств, організацій та установ – ТзОВ «Шацький молокозавод», міжрайонне управління водного господарства та Шацький районний суд. Окрім того, з серпня місяця Шацьким РВК проводяться заходи щодо поновлення на військовому обліку громадян, які не досягли 60 річного віку (підлягає поновленню 1 041 особа). В свою чергу, нами були направлені розпорядження головам сільських та селищної рад разом зі списками та повідомленнями про поновлення на військовому обліку. З кращого боку за результатами оповіщення є Ростанська та Прип’ятська сільські ради.

-Соціальний захист військовослужбовців – також один з пріоритетів роботи. Що зроблено в цьому напрямку?
 – Справді, в Україні протягом останнього періоду все більше уваги приділяють соціальному захисту військовослужбовців. Станом на 1 грудня 2016 року на обліку в Шацькому РВК знаходиться 77 демобілізованих військовослужбовців. Даній категорії військовослужбовців надаються роз’яснення Закону «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей», зокрема з питань соціального забезпечення і пільг, що встановлені особам, звільненим з військової служби, та членам їх сімей. На 5 військовослужбовців, звільнених із військової служби, яким встановлена інвалідність, і членам сімей померлих військовослужбовців, оформлено документи, необхідні для виплати одноразової грошової допомоги в разі смерті або інвалідності військовослужбовців. Направлено в обласний військовий комісаріат документи 8 демобілізованих військовослужбовців на встановлення статусу учасника бойових дій, 7 особам встановлено статус учасника бойових дій, 1 особі документи надіслано для розгляду до комісії Командування Сухопутних військ Збройних сил України. 10 військовослужбовцям запасу видано нагрудний знак «Учасник АТО» та 1 державну нагороду – медаль «Захиснику Вітчизни». Сімом військовослужбовцям запасу видано листи-талони на право одержання ветераном війни і особою, на яку поширюється чинність Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» проїзні квитки з 50% знижкою їх вартості. Направлено виплату матеріальної допомоги громадянам України, які звільнилися з військової строкової служби.

Військова служба за контрактом є престижною, оскільки дає вагомі соціальні гарантії для військовослужбовців і членів їх сімей. Сьогодні на основі рішень керівництва держави суттєво підвищено рівень матеріального забезпечення військових контрактної служби, медичне обслуговування в закладах Міністерства оборони України та інше. Шацька районна державна адміністрація ініціювала підняття питання виплати грошової допомоги військовослужбовцям-контрактникам з районного бюджету. Так, на позачерговій сесії районної ради були внесені зміни до Програми соціального захисту населення Шацького району на 2016-2018 роки, де передбачалась одноразова матеріальна допомога сім’ям військовослужбовців за контрактом в сумі 5 тис. грн. Станом на 1 грудня 2016 року дану допомогу отримали 24 військовослужбовці-контрактники. Із місцевого бюджету Шацької селищної ради допомогу в сумі 5 тис. грн. отримали 4 військовослужбовці-контрактники. Загалом же хочу відзначити, що виконання поставленого завдання можливе тільки завдяки спільній роботі військового комісаріату з органами місцевої влади та місцевого самоврядування, роботі мобільних груп військкоматів, безпосередній та цілеспрямованій співпраці районного військового комісаріату з головами сільських та селищної рад із залучення громадян на військову службу за контрактом.

Віта ШЕПЕЛЯ.

Коментар
21/07/2024 Неділя
21.07.2024
20.07.2024
13:43
Афіша
  • Сьогодні
  • Завтра
  • Незабаром