Олександр Наумич:"Позитивні зміни в суспільстві залежать від кожного з нас"

10 Січня 2017, 11:02
3741

Олександр Наумич — депутат Шацької районної ради, голова постійної комісії з питань екології, раціонального використання природних ресурсів, лісового господарства, державності, законності та правопорядку, дотримання прав людини, місцевого самоврядування, депутатської діяльності та етики.

Що вдається зробити, а що – ні, про це й говоримо з народним обранцем, - пише "Новий погляд+" за 30 грудня і 5 січня.

— Олександре Петровичу, чому Ви пішли в органи місцевого самоврядування і чим привабила політична сила, яку представляєте?

— Завжди мав активну громадську позицію, не стояв осторонь процесів, які відбуваються в суспільстві, але до районної ради балотувався вперше. До вибору «Громадянської позиції» підійшов виважено. Поважаю очільника партії Анатолія Гриценка, він принциповий, толерантний, високоосвічений політик, саме таких якостей не вистачає нашим керівникам. У його команді немає прибічників екс-президента Януковича, як у деяких інших переформатованих, перефарбованих партіях. Розумію, що важко ламати стереотипи, на які роками спиралася система. Для того, щоб були відчутні глобальні оновлення, потрібне дієве громадське суспільство.

— Розкажіть про роботу комісії, яку Ви очолюєте. Що вдалося зробити?

— Важлива її роль у втіленні державної програми «Екологія-2016-2020». Зокрема, цьогоріч у березні розглянуто питання щодо зариблення водойм району, розвитку любительського рибальства. З обласного бюджету нещодавно використано 50 тисяч гривень за підтримки селищної громади, райради і адміністрації. В подальшому рекомендовано Шацькій ОТГ розробити районну програму та дофінансовувати її разом з райрадою та НПП. Комісія та громадські активісти тримають справу під контролем. За рахунок добровільних внесків рибалок-любителів навесні зарибнили озера Чорне і Люцимир (близько 400 кг малька).

Важлива участь комісії в заходах по обстеженню лісових масивів Шацького держлісгоспу в зв’язку з проблемами всихання лісових насаджень та пошкодження вершинним короїдом. У жовтні рекомендували провести санітарні рубки пошкоджених дерев для профілактики захворювання.

У грудні на черговій сесії Шацької районної ради мною скеровано депутатський запит у Шацьку ОТГ, прокуратуру Волинської області, СБУ щодо законності вирубки лісопосадки по вулиці Очеретній (поблизу урочища Гряда). Згідно з картою Держгеокадастру це державний лісовий фонд. Хвилює питання: яким чином і ким виділялися земельні ділянки під забудову?

— Чи розглядали Ви як депутат, голова комісії, особисті звернення від громадян?

— Так, громадяни смт Шацьк, які проживають по вулиці 50 років Перемоги, звернулися з письмовою заявою посприяти у вирішенні жахливої для них проблеми — протікання стоків побутових відходів уздовж тротуару, де завжди сильний неприємний запах, особливо при піднятті рівня ґрунтових вод. До слова, вони потрапляють в озера Чорне та Люцимер.

Звернувся в селищну раду та РДА з пропозицією створити комісію з залученням представників громадськості, органів місцевого самоврядування, екологічної інспекції, санепідемстанції. Запит, скерований у березні, проігнорували, а відповідь селищна ОТГ надала аж в кінці вересня після особистого візиту до заступника голови ОДА Олександра Степанцова: підключення абонентів буде проведено після здачі в експлуатацію новозбудованої системи каналізування. Тож тепер йду іншим шляхом — намагаюся свої депутатські запити давати в контролюючі та правоохоронні органи. Сподіваюсь, мене почують.

 — У Вашій передвиборчій програмі є пункт про взаємодію влади з правоохоронними органами. Про що йде мова і як це спрацьовує сьогодні?

— Діяльність комісії проходить у взаємодії з райвідділом поліції, правоохоронними органами, прикордонниками, тож розглядаються питання профілактики та попередження проявів злочинності. Було звернення від ветеранів АТО з пропозицією співпраці та узаконення діяльності громадського формування — «Варти порядку». Однак на неї фінансування не передбачено. Ініціюватиму залучення місцевих коштів для цієї структури.

У зв’язку з високим рівнем контрабанди та незаконної міграції налагоджена взаємодія комісії з відділеннями прикордонної служби «Грабове» та «Піща».

— Останнім часом проблемна ситуація із заводом виготовлення деревного вугілля у селі Вілиця. Це компетенція Вашої комісії, що скажете про її вирішення?

— Вперше питання про будівництво нового підприємства розглядалося влітку. Інвестор обіцяв робочі місця та великий податок у бюджет Прип'ятської сільради. Ми не заперечували, оскільки Шацькою селищною радою вже була виділена ділянка для ведення ОСГ. Тому порекомендували підприємцю Віктору Дударчуку зустрітися з мешканцями Вілиці й отримати згоду на будівництво, змінити цільове призначення ділянки й лише тоді виготовляти дозвільні документи. Він не взяв до уваги рекомендації комісії, через що й виник конфлікт.

Уже запропоновано нову ділянку, за межами населених пунктів, яка відповідатиме всім нормам і не шкодитиме здоров’ю людей. Влада за те, щоб підприємці відкривали та розвивали власні справи, працювали, але лише в межах чинного законодавства.

— Які настрої у раді? Як організована робота?

— На мою думку, райрада працює ефективно. Часто принципова позиція та критика ініціативних депутатів не всім подобається. Народні обранці достатньо обізнані, орієнтуються в прийнятті відповідальних рішень, компетентні та толерантні. Навіть принципові питання, які потребують ділового обговорення, вдається врегулювати мирно і без чвар.

— Як відбувається співпраця з очільником районної ради?

— Сергій Карпук — підтримана мною кандидатура на цю посаду, і бачу, що ми не помилилися. Він ініціативний, відповідальний та принциповий керівник. Систематично проводить виїзні прийоми громадян, переймається їх проблемами, реалізовує прийняті рішення. Відкритий, готовий до діалогу, належно сприймає критику.

— Які проблеми вирішити потрібно, на Вашу думку, першочергово?

Будівництво нового полігону ТПВ (підтримую пропозицію заступника голови РДА Сергія Сидорука щодо залучення та обслуговування кількох районів). Відновлення меліоративних систем, очищення берега річки Західний Буг, каналізування, водовідведення, обеззалізнення питної води. Підвищення рівня курортного відпочинку: створення парковок, пляжних зон, сервісів. Будівництво стаціонарних вбиралень, а не використання біотуалетів із проблемним та дороговартісним обслуговуванням. Створення розважальних закладів, надання якісних туристичних послуг, розвиток зеленого туризму.

На вирішення проблем потрібно залучати як державні кошти, так і програми, інвестиції, фонди міжнародних грандів. Позитивні зміни в суспільстві залежать від кожного з нас, і розпочинаються вони зі змін власної свідомості.

Розмовляла Ірина ХВИСЮЧИК

 

Коментарі
10 Січня 2017, 21:12
ну просто кармелюк -народний захисник ...
10 Січня 2017, 21:21
Дааа , Сашко , Створення розважальних закладів,- як ти кажеш - то точно завдання екологічної комісії
10 Січня 2017, 21:43
Скажи де робочі місця,податки та зроблена обіцяне дорога при створенні мисливського господарства?
10 Січня 2017, 23:36
Озвався борець з контробандою.Мовчав би краще,або Шачанам покажи свою декларацію.Ти мабуть з великого бодуна дава інтервю.....
10 Січня 2017, 23:46
Громадьська позиція Наумича. Памятаєте, коли проходила акція Обливання водою і збір коштів на АТО він стояв збоку не підртимав обізвав всіх учасників дуже бридким словом я, так це запямятала.Просто протівно за такого обранця.Наші люди ніби сліпі.
11 Січня 2017, 00:03
Говориш позитивні зміни залежать від кожного з нас я, стобою згідний.Почни себе,роздай совоє добро на жите контробандою ,не посильною працею на митниці і ми зразу тебе оберемо у Верховну раду.
11 Січня 2017, 01:26
На рахунок Кармелюка слушно , адже який сенс в журналістах коли вони задають такі &quot;солодкі&quot; запитання ,можливо справа в пані Ірині чи редактор в парі з засновниками постарались.<br/>Звичайно прикордонники невдоволені висловом про контрабанду та незаконну міграцію , проте в прикордонників з польської сторони набагато категоричніша позиція.<br/><br/>Що стосується декларації , то напевно кожен хотів би мати можливості подібні до пана Олександра ,проте як ми знаємо не довго деякі з нас ними користувалися.<br/>Чи може хтось прожив за час незалежності на оподатковувані доходи ? - А якщо ви не без гріха в даному плані , то про що мова .<br/><br/>Не &quot;пітримав , обізвав , протівно , сліпі &quot; - це коментувати було б цікаво психоаналітику , за 300 грн/год .<br/>ЖИТЕЛЮ ВІЛИЦІ так як і ДАЛЕКОМУ СУСІДОВІ - наполегливо рекомендую краще вчитатись в статтю , чи може то наступний дзвінок до журналіста , бо маю враження люди просто не розуміють статті. <br/><br/>Не хочу обілити чи очорнити але хочу лише , щоб знали , що <br/>зараз кожному потрібно визначитись чим він буде займатись , творити чи клясти ... <br/>І зміни ви започатковуєте прямо тут в цих коментарях...
11 Січня 2017, 01:44
Наумич багатий, митник, йому усе можна :става у Кропивниках на гектарів 3 без будь яких дозволів вирив, базу побудував і не одну, а жодну не задекларував, а звідки гроші? Митник який усе життя краде.
11 Січня 2017, 01:52
А що ж ти голова екологічної комісії браконєрнічаєш? Тебе то за Люцемиром з переносними вишками виловлюють, то Князь-багно в парку з собаками гониш і не в мисливський сезон<br/>Тобі що закони не писані?
11 Січня 2017, 02:07
А чому то ти Олександр на &quot;лєвому&quot;джипі їздиш? Чи митникам розмитнювати не потрібно? А це вже років 4.у бюджет України гроші не поступили.!!!!!де антикорупційний комітет? І внутрішня безпека не бачить! !!
11 Січня 2017, 03:39
Развели тут базар, їй-богу! Пишете вже такі дурниці, як баби, лиш би попліткувати!
11 Січня 2017, 03:51
Якийсь короткозорий гінеколог , бо я не бачу , хоч убийте , в звіті ані слова про боротьбу з корупцією.<br/>І взагалі якійсь збір заздрісних імпотентів. ГАІ що не може зафіксувати &quot;левий&quot; джип , Петро що все знає та нічого зробити не може , про &quot;сусіда і сусідку&quot; мовчу. <br/>І жодної поваги до приватного життя.Що це - &quot;светлоє будущеє ?&quot;
11 Січня 2017, 04:03
11 Січня 2017, 09:23
А ,я знаю слівце яким наш герой народ називає. Розповім по секрету КАЗЛИ....
11 Січня 2017, 09:32
А ,я знаю слівце яким наш герой народ називає. Розповім по секрету КАЗЛИ....А хто знає розцінки до психолога? а,я знаю хто знає.Скажу по секрету (Гриша) которий Наум.
11 Січня 2017, 10:13
То він КАЗЛАМИ називає Зайця,Дороша і Цвида бо вони на народ не схожі
11 Січня 2017, 10:29
Дорш це ж кум,він зним за одно.
11 Січня 2017, 12:33
Дізнався за статтю та комент,Прочитав,згадали . Відповідаю.Гарна стаття. Слушні коментарі , не має,що доповнити. В політику не лізу, позиція моя відома - Батьківщину треба захищати.&quot;Безпределом ніколи не займався,нікому не дозволяв ,хамів ставив на місце ,інколи проводив виховну роботу.В депутати не висуваюсь, займаюсь сільським господарством.Маю багато друзів, живу відкрито , не відкого не ховаюсь, до діалогу завжди готовий, критику сприймаю як науку , не люблю брехливих підкаблучних журналістів ,перед роботягами знімаю шляпу завжди йду їм на допомогу. Сюди прошу мене не тулити. Щось не так прошу вибачення.
11 Січня 2017, 13:14
Всякі люди - всяких треба . Але чому накинулись . В очі мабудь дууууже добрі . а де друзі невже не бачать!......
11 Січня 2017, 21:16
У Наумича Олександра є проблема:скільки разів іде в запой, стільки бере лікарняні, по100S за кожне.А що ці пільги тільки митникам?
12 Січня 2017, 01:08
ЖААААААААААХ!!! УКРАЇНА КОТИТЬСЯ В ПРІРВУ!!
12 Січня 2017, 01:08
ЖААААААААААХ!!! УКРАЇНА КОТИТЬСЯ В ПРІРВУ!!
12 Січня 2017, 01:43
І як же не догодила ТОБІ та Шацька ОТГ(селищна рада)? і земельок взяв на родину, не стягує податки за твої &quot;ХАТИНКИ&quot;, і за колишніх влад не замічено було твого недовольства , а ця тобі не подобається !!
12 Січня 2017, 01:59
А скільки ти сплатив за вивезення сміття з своїх хатинок.
12 Січня 2017, 02:12
Шановний(вна) Адмін. Чому ви не блокуєте коменти під даною статтею? Чому ви не рекомендуєте коментувати в фейсбуці або вконтакті (як для деяких статтей)? Чи може це відволікаючий маневр від основних подій? Цікава в нас &quot;четверта влада&quot;.
21/07/2024 Неділя
21.07.2024
20.07.2024
13:43
Афіша
  • Сьогодні
  • Завтра
  • Незабаром