У районі, як і в державі, творитимуть нову українську школу

04 Вересня 2016, 21:32
3074

29 серпня в смт Шацьк відбулася традиційна конференція педагогічних працівників Шацького району.

В новий 2016-2017 навчальний рік вчителі стартують із передчуттям змін, які внесе в навчально-виховний процес реформа галузі освіти.

Про це пише газета «Шацький край» за 3 вересня.

Аби обговорити те нове, що чекає на педагогів та школярів і намітити ефективні шляхи його впровадження, дати оцінку досягненням системи освіти  району і проаналізувати проблемні моменти, в залі засідань Шацької селищної ради зібралися представники влади району, працівники відділу освіти і молоді  та педагоги.

З доповіддю перед присутніми виступив Анатолій Пех, начальник відділу освіти і молоді Шацької районної державної адміністрації. Характеризуючи дошкільну ланку, керівник відмітив, що сьогодні на території району функціонують 9 дошкільних навчальних закладів, в тому числі 1 навчально-виховний комплекс. У 23 вікових групах виховується понад 520 дітей дошкільного віку. На жаль, не всі діти (окрім дошкільнят 5-річного віку) мають можливість відвідувати дитсадок. Так, станом на 1 серпня цього року в районі зареєстровано 120 заяв батьків на влаштування дітей у дошкільний заклад. Найбільша черга у ДНЗ №1 смт. Шацьк, с. Світязь, с. Пульмо. Відкриття двох вікових груп планується лише в Шацькому дитсадку №1.

 Щодо середньої освіти, то цього року в ній відбудуться великі зміни. Нещодавно міністр освіти і науки України Лілія Гриневич презентувала концепцію «Нової української школи», яка передбачає не лише реформу зовнішніх чинників, а й зміни ідеології освітнього процесу. Як відзначив Анатолій Анатолійович, результати не будуть блискавичними, проте починати працювати заради якісної освіти потрібно вже сьогодні.  У районі триває процес оптимізації мережі навчальних закладів та закладається фундамент для створення опорних шкіл - з кабінетами фізики, хімії, біології, географії, математики, навчальними комп’ютерними комплексами, мультимедійним обладнанням тощо. «Мета одна: наповнити класи, наповнити опорні школи і створити конкурентне навчальне середовище. Не може бути конкуренції в класі, де два, три або навіть сім учнів», - наголосив Анатолій Пех.

Керівник відділу освіти висвітлив також питання комп’ютеризації навчальних закладів (на сьогодні комп’ютеризовано усі сім шкіл І-ІІІ ст. та  ЗОШ І-ІІ ст. с.Смоляри -Світязькі), діяльності позашкільних навчальних закладів (будинку дитячої і юнацької творчості та дитячо-юнацької спортивної школи), психологічної служби, оздоровлення та відпочинку дітей, організації правовиховної роботи тощо.

Наостанок Анатолій Анатолійович привітав колег із початком нового навчального року і висловив сподівання, що набутий протягом років спільний досвід забезпечить успішну реалізацію нових завдань розвитку освіти в Шацькому районі.

На тому, що нинішній навчальний рік стане переломним у становленні нової якісної освіти як у державі, так і в районі, наголосив під час виступу і перший заступник голови Шацької РДА Сергій Сидорук.

-У зв’язку з реформуванням галузі освіти ми мусимо приймати непопулярні рішення. Одне з них – оптимізація навчальних закладів, яка призведе до того, що певний відсоток учнів не буде охоплений повноцінним навчально-виховним процесом у школах. Ми не готові до впровадження реформи, оскільки не забезпечені стовідсотково шкільними автобусами, не маємо гарних доріг і відповідних шкільних приміщень. Тому багато учнів, батьків та освітян болісно сприймуть нововведення. Проте і в таких умовах ми, насамперед, будемо дбати про комфорт для дітей і якісну освіту, - відзначив під час виступу Сергій Федорович.

Голова Шацької районної ради Сергій Карпук наголосив, що об’їздив усі школи району, тому обізнаний зі станом організації навчально-виховного процесу в кожному навчальному закладі. Якщо до якісних показників питань немає, то над покращенням умов навчання потрібно працювати. На сьогодні здійснюється реконструкція ЗОШ І-ІІІ ст. смт Шацьк, облаштовуються санвузли, комп’ютерні класи, вирішується питання придбання шкільного транспорту. Проблем вистачає і щоб їх вирішити, потрібні великі кошти, яких район не має.

 

-Проте вже з 1 січня відбудуться зміни в фінансуванні наших шкіл, бо на навчальні заклади об’єднаної громади і ті, які в неї не ввійшли, кошти надходитимуть окремо, і левову частку грошей отримають саме перші. Також з нового року з бюджету об’єднаної громади будуть фінансуватися Шацька дитячо-юнацька спортивна школа та будинок дитячої і юнацької творчості, - наголосив Сергій Вікторович.

Методист відділу освіти та молоді Ірина Бондар відзначила, що змін в освіті дійсно дуже багато – і не лише у шкільній програмі, а й у роботі вчителя. Цього року нелегко буде всім, бо слід не лише опанувати все нове, а й внести деякі корективи. Батьки першачків тішаться, що вчитель не виправлятиме помилки в зошитах дітей червоною ручкою.

-В дійсності ж червону ручку не рекомендується використовувати лише в адаптаційний період – час, коли вчитель, по суті, водить рукою першокласника, аби разом написати літеру. Щодо іншого нововведення, коли першокласник має писати в зошиті простим олівцем, то його теж непросто дотримуватися. Адже діти в дитсадках протягом цілого року вчилися писати саме ручкою. Простим олівцем можуть писати хіба ті, що не відвідували дошкільний заклад, - поінформувала присутніх Ірина Бондар.

Учням 1-2 класів оцінок виставляти не будуть. Для старших школярів оцінка має стати демократичною і конфіденційною – про неї повинні знати тільки учень, вчитель і батьки.

Виступила на конференції і директор ЗОШ І-ІІ ст. с. Пехи Ярослава Гигера. Її слова, звернені до присутніх, були сповнені хвилюванням і тривогою, оскільки Пехівська школа – одна з тих, яка підпала під оптимізацію. Всі учні навчального закладу, крім четвертокласників і дев’ятикласників, перейдуть на індивідуальне навчання вдома.

-Батьки наших учнів щороку вкладали кошти в школу. Сьогодні в навчальному закладі створені гарні умови для навчання і праці. І саме в цей час нашу школу хочуть закрити. Шацька ЗОШ І-ІІІ ст., де хотіли б продовжити навчання  діти села Пехи, їх прийняти не має можливості. А до найближчого навчального закладу, розташованого за 4 км - у селі Крушинець Любомльського району – відсутній доїзд, - озвучила проблему директор.

Батьки школярів написали звернення, підкріплене численними підписами, яке адресували керівникам району, області та очільникам вищих освітянських структур з проханням відтермінувати дію недосконалого положення про оптимізацію як такого, норми якого неможливо на даний час виконати.

Про те, які кроки робить профспілка задля вирішення проблем педагогів і достойної оплати їхньої нелегкої праці, розповіла Катерина Редько, голова профспілки педагогічних працівників Шацького району. А проблем вистачає. Це і працевлаштування у зв’язку з оптимізацією, і скорочення, і невисока заробітна плата. Щодо останньої, то з вимогою переглянути розмір оплати праці освітян представники профспілок провели влітку у м. Київ попереджувальну акцію протесту. Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман мав розмову з лідерами профспілок і пообіцяв дослухатися до побажань педагогів.

Наостанок керівництво відділу освіти і молоді виконало приємну місію, нагородивши кращих освітян Шацького району грамотами і вручивши їм подарунки.

Мирослава ЦЮП’ЯХ


 

Коментар
21/07/2024 Неділя
21.07.2024
20.07.2024
13:43
Афіша
  • Сьогодні
  • Завтра
  • Незабаром