Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter
Можливо, таким стане в близькому майбутньому Шацький селищний стадіон
Можливо, таким стане в близькому майбутньому Шацький селищний стадіон

У Шацьку має бути сучасний селищний стадіон

15:20 21.01.2018
2317

Люди, які знаються на спорті, завжди скажуть, що футбол – це король спорту, а легка атлетика - королева. Якщо футбол останнім часом в районі не дуже радує нас своїми результатами, то легка атлетика має всі підстави для подальшого розвитку у новітній історії районного спорту.

Вагомим підґрунтям для цього є розроблена та затверджена на сесії обласної ради Програма розвитку спортивної інфраструктури Волині, до якої включена і реконструкція Шацького селищного стадіону, – пише «Шацький край» за 20 січня 2018 року.

Якщо цей проект вдасться втілити в життя, то на головній спортивній споруді району будуть облаштовані чотири бігові доріжки (400 м) із сучасним поліуретановим покриттям, волейбольні та баскетбольні майданчики із перепрофілюванням під тенісний корт, футбольне міні-поле із штучним покриттям тощо. Вартість проекту складає близько 7 млн. грн. (ціна постійно збільшується через здешевлення в обмінниках гривні по відношенню до євро). Фінансуватися роботи мають з обласного, селищного бюджетів та благодійного фонду.

Шацький селищний стадіон включений у ТОП-5 споруд області на цей рік, де можуть вестися роботи за згаданою програмою. Утім, чи буде фінансування, ще питання. Усе буде залежати від названих владних структур - Волинської обласної ради та Шацької селищної ради, або, наприклад, народного депутата України Степана Івахіва, на виборчий округ якого з соцеконому виділено на цей рік 30 млн. грн. Чому б не пролобіювати це питання перед ним нашими владними структурами? Є минулорічний приклад виділення коштів з його виборчого фонду на облаштування в Шацьку скверу ім. Т.Шевченка. І ось маємо місце, яке стало окрасою районного центру. Чому б не окультурити ще одне таке місце, що дасть потужний поштовх у розвиткові фізичної культури та спорту в районі. Та й стадіон зможе заробляти гроші на себе від приїзду на збори до озерного краю легкоатлетів та футболістів.

Про це та про інше говорив минулого тижня гість з Луцька - президент Федерації легкої атлетики Волинській області, віце-президент Федерації легкої атлетики України Володимир Рудюк. Він зустрівся з тренерським колективом Шацької ДЮСШ на чолі з в.о директора Сергієм Стадніком. Відвідав групу дітей, які є вихованцями новоствореного відділення легкої атлетики в Шацькій ДЮСШ.


Група дітлахів прийшла до спортивної зали Шацької ДЮСШ і після розминки роздивлялася на гостей з Луцька.

«Діти, а чому вам сподобалася легка атлетика?», - запитує їх тренер перед початком занять.

«Це весело і здорово», «Бо хочу бути найшвидшим», «Я у футбол граю, то тренер сказав, що треба навчитися бігати правильно», - відповідають, перебиваючи один одного.

- У Шацьку щойно відкрили відділення легкої атлетики у спортшколі. Проблемою було відшукати й тямущого тренера. Але відчувається, що Віктор Пахалюк на своєму місці. Діти линуть до нього, а в самого Віктора Васильовича гора планів та сподівань, як-то кажуть «очі горять». Що казати, якщо за декілька тижнів у секцію легкої атлетики записалося 58 дітей віком від 9 до 16 років, - говорить Володимир Рудюк, коли ми вийшли з ним на вулицю та перейшли похапцем при сильному вітрові на селищний стадіон.


А ще він пообіцяв підтримати секцію і тренера методичними матеріалами, проведенням майстер-класів провідних волинських легкоатлетів.

- Як і в більшості райцентрів чи містечок Волині займатися спортом у Шацьку по-сучасному і комфортно наразі ніде. Є точки росту і об’єкти, якими можна гордитися на всю країну. Але шкільні стадіони в селах і райцентрах зазвичай нагадують далеке радянське минуле. А поруч Польща і з її «орликами» - невеличкими мультифункціональними аренами. Такими, які з’явилися у наших Маневичах, Нововолинську, Камені-Каширському, Любешові, Луцьку. Спільне фінансування територіальних громад, обласного бюджету та державного здатні дати надію таким дітям, які, як у Шацьку, відірвалися від комп’ютерів та телефонів і хочуть займатися легкою атлетикою.

Два роки тому у Шацьку перебувала делегація провідних державних тренерів Федерації легкої атлетики України. Вони констатували, що курортне містечко за наявності відповідної інфраструктури цілком придатне для проведення зборів кращих спортсменів країни.

Віктор ГРИЦЮК


Коментарі

Олександр Ц

03:45 12.08.2018

Чекаю на таку розбудовку)))
Якщо так буде, то Шацьк буде на першому місці по всьому виду спорту і завжди я впевнений в цьому)

24 квітня
Вчора
22.04.2019
21.04.2019
20.04.2019
19.04.2019
Підписатися на наші новини
*ви у будь-який момент зможете відписатися від наших новин