Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter

Міносвіти та МОЗ заборонили пускати нещеплених дітей у дитсадки і школи

13:00 13.09.2018
563

Міністерство освіти та науки спільно з МОЗ видало указ, у якому йдеться, що невакцинованих дітей не впускатимуть на заняття у школи та дитячі садки.

Відповідний документ від 6 вересня 2018 року з підписами Уляни Супрун та Лілії Гриневич був розісланий головам обласних та Київської міської державної адміністрації, - повідомляє Експрес.

В документі згадується про «напружену епідемічну ситуацію» з інфекційними хворобами, яка спостерігається в Україні впродовж останніх 5 років. У МОЗ нагадали, що зараз в Україні спостерігається спалах кору і від початку року зафіксовано майже 30 тисяч випадків захворювання, 13 з яких закінчились летально. «Захворюваність на кір, краснуху, епідемічний паротит, кашлюк, дифтерію набуває загрозливого характеру, про що свідчить чергування періодів підйому і спаду захворюваності».

Враховуючи, що ризик масового поширення зазначених інфекцій особливо збільшується з початком навчального року, просимо вжити заходів щодо забезпечення рекомендованого Всесвітньою організацією охорони здоров'я обсягу охоплення профілактичними щепленнями або недопущення невакцинованих (за відсутності протипоказань) дітей у заклади освіти, – йдеться в документі.

У відомствах нагадують, що ця вимога передбачена статею 15 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб». «Відповідно до цієї статті, дітям, які не отримали профілактичних щеплень згідно з календарем щеплень, відвідування дитячих закладів не дозволяється», – констатують у МОЗ та Міносвіти. У документі також нагадують, діти якого дошкільного та шкільного віку повинні проходити вакцинацію та ревакцинацію.

Міністерство охорони здоров'я, в свою чергу, запевнило, що «на сьогодні в Україні достатня кількість ефективних, якісних та безпечних вакцин», щоб усі вікові групи дітей, які цього потребують, були вакциновані.


;
Загрузка...
Коментарі

Анонім

22:50 13.09.2018

Цікаво чому в Шацькому районі не виконується наказ МОЗ від 24 березня 2016 року про те, що в садочок після відсутності дитини не потрібно приносити довідок?

Ярослав

10:24 14.09.2018

А як же ст. 53 Конституції України, де Зазначено, що загальна середня освіта є обов'язковою і держава забезпечує доступність і безоплатність...

Аноніму

14:05 14.09.2018

Ти в якій країні живеш? Грошики треба приносити. Гостинці різні...

Аноніму

14:34 14.09.2018

У якій країні живеш? Грошики треба нести, а також гостинці різні по любому поводу

ірина

16:23 14.09.2018

до аноніма - Це ж у якому садочку ???????? адреса ???

Аноніму

20:52 14.09.2018

Грошики треба нести, а не довідки

24 вересня
Сьогодні
Вчора
22.09.2018
21.09.2018
20.09.2018
19.09.2018
Підписатися на наші новини
*ви у будь-який момент зможете відписатися від наших новин