Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter
Господарюємо за принципом «крок уперед, два – назад»
Господарюємо за принципом «крок уперед, два – назад»

Волинь втрачає статус аграрної

13:30 10.06.2016
2148

В області щороку зменшуються загальні обсяги виробленої сільгосппродукції: згідно зі статистикою, волинський агрокомплекс втрачає від кількох сотих процента до 2-3% валового обсягу.

Це дискредитує давню славу Волині як врожайного аграрного краю. Область опинилася посередині вседержавного рейтингу, поступившись навіть індустріальним областям.

Як свідчить порівняльна таблиця державної служби статистики, справи в аграрному секторі нібито виглядають задовільно. Адже сільгосппродукції виростили на 1,9 відсотка більше, ніж загалом у державі. Однак реальна, а не статистична ситуація в сільському господарстві далека від оптимістичної. У 2015-му область втратила два відсотки виробництва валової сільгосппродукції, напередодні – теж близько півтора процента.

За 5 місяців 2016-го місцеві агроформування збільшили обсяги виробництва сільськогосподарської продукції, проте господарства населення зменшили її виробництво. Також зменшилися обсяги молока в області на 3,5 відсотка. Проблемним питанням залишається зменшення поголів’я ВРХ як молочного, так і м’ясного напрямку. До всього, з 1 січня не ведеться погосподарський облік худоби.

– Проте окремі господарства нарощують поголів’я худоби: ПОСП ім. І. Франка Горохівського району (+212 голів), ПОСП «Україна» Горохівського району (+136 голів), ТзОВ ім. Лесі Українки Ковельського району (+167 голів), СГТзОВ «Романів» Луцького району (+228), – констатує прес-служба агроуправління.

Начальник управління Юрій Горбенко зазначає, що з 29 квітня цього року розпочала роботу обласна комісія з питань пільгового кредитування.

– Щодо рослинництва, то цього року маємо хороші види на врожай озимої пшениці, гороху, кукурудзи, соняшника та інших культур, – каже чиновник. – Хто сіє вчасно та дотримується технологій, той має хороші врожаї і повні комори.

Роман ЖИЖАРА

Інфографіка Дмитра АВРАМЕНКА

Загрузка...
Коментарі
26 березня
Сьогодні
Вчора
24.03.2019
23.03.2019
22.03.2019
21.03.2019
Підписатися на наші новини
*ви у будь-який момент зможете відписатися від наших новин