Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter

Хто і де на Світязі торгує підакцизними товарами без ліцензії та не хоче оформляти найманих працівників

20:35 11.08.2018
2375

Третій рік поспіль в літній період в Шацькому районі діє комісія районної ради питань сплати збору ПДФО на території району та збільшення бази оподаткування надходжень до районного бюджету.

Цей рік не став винятком, адже уже на початку сезону комісія, до складу якої увійшли Наталія Новікова, депутат районної ради, голова комісії, Ольга Сахарук, керуюча справами районної ради, депутат районної ради, із залученням начальниці Шацького відділення Ковельської ОДПІ Світлани Сулік, начальника управління фінансів Шацької РДА Олександра Бебка, представників Шацького відділення поліції, Шацького національного природного парку, а також управління Держпраці у Волинській області, активно включилась у роботу.

Цього тижня комісія обстежила шість торгових точок в селі Світязь, п’ять торгових точок на рекреаційному пункті «Незабудка» та дві – в урочищі Гряда.

Так, у Світязі до однієї з торгових точок члени комісії навідались вдруге, аби переконатися, що після попередніх відвідин (на цій точці проводили обстеження декілька тижнів тому) підприємцем були виправлені усі недоліки (придбаний касовий апарат та ліцензію, плегально працевлаштовані продавці). Проте марно: ні одного, ні іншого підприємець так і не пред’явив.

Наступний «пункт призначення» – наметове містечко «Незабудка». Тут із п’яти обстежених торгових точок лише в однієї не було безпосередньо на точці касового апарату та ліцензії, хоч у телефонній розмові представник підприємця запевняла, що усе це є, але чомусь … у кімнаті.

Порадувала членів комісії і ситуація з луцьким підприємцем, з яким «воювали» декілька років. В минулі відпочинкові сезони до так званого «бізнесмена» (торгував навіть без оформлення підприємницької діяльності) через виявлені порушення у торгівлі (відсутнійсть ліцензії, касового апарату, незареєстровані наймані працівники та інше) накладали штраф та навіть вилучали рекордну для роботи комісії партію алкогольної продукції. Робота з підприємцем дала результат: вже цього року луцький підприємець пред’явив комісії усі необхідні документи (ліцензії на торгівлю алкогольними напоями, угоди з найманими працівниками, були на тимчасових торгових точках і касові апарати).

Але все ж таки двом торговим точкам на «Незабудці» таки вдалося зачинитися перед відвідинами комісії. Мабуть, там таки було що приховувати…

Ще одним пунктом, де торгували пивом (принаймні, про це яскраво свідчив цінник на розливному апараті) без наявності касового апарату та ліцензії, без оформлення найманих працівників, виявився МАФ «Чевермето» в ур.Гряда. Голова комісії оформила картку огляду торгової точки, власником якої також виявився підприємець з обласного центру, та запросила на розмову до районної ради, аби роз’яснити норми законодавства у сфері торгівлі підакцизними товарами та законодавства про працю.

Як відзначає Наталія Новікова, три роки роботи комісії дали свої результати: підприємці стали більше платити до місцевих бюджетів акцизного податку, та й договорів з найманими працівниками стали укладати більше. Радує і те, що після обстежень та розмов бізнесмени, які торгують у літній сезон на Світязі, усувають певні недоліки, які виявляє комісія. Проте, звісно, залишаються й такі, котрі залишаються байдужими до зауважень. До них уже будуть застосовуватися більш жорсткі методи – подання на управління Держпраці, управління захисту економіки, відтак штрафнв санкції.

У підсумку по вісьмох підприємцях, в яких не було договорів з найманими працівниками, інформацію подали в управління Держпраці у Ворлинській області, а по п’яти підприємцях, які торгували алкоголем без ліцензії та касових апаратів – в регіональне управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спрту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів.

Основна мета таких виїздів комісій – поставити підприємців у рівні умови. Адже одні підприємці можуть придбати ліцензії на торгівлю підакцизними товарами та касові апарати, а інші – торгувати, отримувати за 2-3 літні місяці прибутки (навіть немалі), та не сплачувати необхідні податкові платежі. Кожен з них може порахувати, що вигідніше зробити: належно оформити свою діяльність та працювати у правовому полі, чи постійно сплачувати штрафи та не замислюватися над наслідками своїх дій чи, скоріше, бездіяльності. Тим паче, що й штрафи на сьогодні за торгівлю підакцизними товарами без ліцензії та за незареєстрованого найманого працівника є чималими: за перше – 17 тис.грн., за друге – 111 тис. грн.


Загрузка...
Коментарі

Степан

23:55 11.08.2018

" Ціла кумедія ", а не комісія )))

Наркоман

11:23 12.08.2018

Наташа супер жінка...як жінка))))))

Тарас

15:08 12.08.2018

Пазоріще

ІРИНА ЛУЦЬК

12:15 13.08.2018

І смішно і грішно, і сумно до болю. Шацьк при такій кількості відпочиваючих і базах відпочинку мав би бути з позолоченими дорогами. А тут мега заходи районної комісії по об"єктах торгівлі. Нехай сплатять хоч туристичний збір всі Ваші власники баз відпочинку-депутати і інші публічні особи та члени комісії от тоді і проспіваєте про результати комісії.

ДМИТРО

12:38 13.08.2018

Звісно. Чому не перевіряєте бази відпочинку? Там не малі кошти крутяться.

Турійськ

12:42 13.08.2018

А ще цікаво Піщанський сільський голова має ліцензію, на пляжі в куточку рибака. Чи йому по вимогах комісії можна без ліцензії працювати

21 лютого
Сьогодні
Вчора
19.02.2019
18.02.2019
17.02.2019
16.02.2019
Підписатися на наші новини
*ви у будь-який момент зможете відписатися від наших новин