Зустріч з родинами загиблих військових організували у Шацькій громаді

В Шацькій селищній раді 14 лютого відбулася зустріч керівництва ради, представників соціальних служб з рідними загиблих військовослужбовців Шацької громади.
Про це інформують у Шацькій селищній раді.
На початку Богдан Тимошук, секретар селищної ради, та Олександр Петруха, т. в.о. начальника 4 відділу Ковельського РТЦК та СП, вручили орден «За мужність» III ступеня (посмертно) дружині загиблого Героя Руслана Суліма з села Світязь, наголосивши, що мужність воїна, його відвага, патріотизм і любов до України завжди будуть для всіх нас прикладом.
Читайте також: На території колишнього рибгоспу в Шацьку планують розвивати бізнес
«Наші Герої, захищаючи державу від ворога, віддали найцінніше – свої життя, а наш обов’язок – підтримувати вас, їхніх рідних, допомагати, бути поруч», – зазначив, звертаючись до присутніх Богдан Тимошук.
Розпочинаючи спілкування, секретар селищної ради окреслив коло питань, які заплановано обговорити, щоб почути думку членів родин загиблих захисників.
Читайте також: Співпраця зі Швецією: нові можливості для соціальних послуг у Шацькій громаді
Тетяна Поліщук, начальниця відділу соціального захисту населення Шацької селищної ради, розповіла про стан реалізації державної політики у сфері соціального захисту сімей загиблих, зокрема про можливість отримання коштів на оздоровлення та лікування, з місцевого бюджету – на тверде паливо (12 тис. грн) та встановлення пам’ятника (20 тис. грн). Також повідомила, що рідні померлих військовослужбовців, які не отримали одноразову державну грошову допомогу у розмірі 100 тис. грн, можуть звернутися з заявою повторно.
Світлана Терещук, фахівчиня із супроводу ветеранів та демобілізованих осіб, повідомила, що надає допомогу у розв'язанні питань військовослужбовців, ветеранів, сімей загиблих, зниклих безвісти. В її обов’язки входить організація супроводу та консультування захисників щодо отримання пільг, допомог, медичних, освітніх послуг, надання психологічної підтримки тощо.
Богдан Тимошук поінформував присутніх про перспективу облаштування в Шацьку ветеранського хабу в приміщенні колишнього кінотеатру «Чайка»; про грантову програму «Власна справа» для учасників бойових дій, осіб з інвалідністю внаслідок війни й членів їх сімей, в межах якої вони можуть отримати кошти до 1 млн грн на започаткування або розвиток власного бізнесу. Зі слів Богдана Вікторовича, селищна рада веде перемовини з Волинською обласною радою, аби на базі її комунального закладу – санаторію «Лісова пісня» створити реабілітаційний центр для захисників і членів родин загиблих. В цьому на сьогодні є велика потреба.
Читайте також: Пробація, поліція та юристи обговорили доступ до правосуддя для підоблікових у Шацькій громаді
Очільник громади запропонував сім’ям полеглих оборонців створити громадську організацію. Таке об’єднання дасть можливість ефективно працювати в питаннях захисту їхніх прав, свобод і законних інтересів, а також гідно вшановувати пам’ять Героїв.
У планах селищної ради – організовувати для членів сімей загиблих захисників відпочинок за кордоном. Таку можливість керівництво селищної ради хоче обговорити на початку березня з партнерами з естонського міста Ріуге.
Також під час зустрічі секретар селищної ради презентував присутнім проєкт Меморіалу пам’яті Героїв у Шацьку з локаціями для вшанування пам’яті полеглих, зниклих безвісти та жертв голодоморів. Є задум після закінчення війни облаштувати його на території біля пам’ятника землякам по вулиці Героїв України, встановити там ліхтарі, лавки, посадити квіти. В планах – на гранітних плитах викарбувати імена та прізвища Героїв, розмістити їхні фото, біля кожного – QR-код, відсканувавши який, можна буде прочитати історію життя і подвигу захисника.
Присутні на зустрічі мали можливість поставити запитання щодо облаштування Алеї пам’яті Героїв, висловити свої думки та побажання. Спільно вирішили не приносити на Алею штучних квітів.
Читайте також: У Шацьку організували зустріч для жінок