Німецькі партнери відвідали Шацьку громаду
Шацьку громаду відвідали партнери з німецького міста Браке, що у Німеччині.
Про це інформують у Шацькій селищній раді.
Нагадаємо, Шацьк і Браке з 2022 року є містами-партнерами. В травні 2023-го в Німеччині було підписано угоду про співпрацю між Шацькою селищною радою та муніципалітетом міста Браке. Документом передбачено співробітництво між українською і німецькою громадами в гуманітарному напрямку, в питаннях безпеки та подолання наслідків агресії Росії в Україні.
Читайте також: Шацьк та німецьке місто Браке підписали угоду про співпрацю
Після відвідин алеї пам’яті Героїв у Шацьку гості з Німеччини особливо перейнялися болем українців, які платять страшну ціну за право жити в вільній і мирній країні. Зі сльозами в очах вони віддали шану полеглим воїнам з Шацької громади й поклали квіти до стендів з портретами.
Читайте також: Шацьк і німецьке місто Браке закріпили співпрацю на рівні муніципалітетів
Своєю чергою, поважні гості презентували шачанам свою громаду, висловили захоплення природою Шацького краю і його туристичним потенціалом. Для потреб мешканців Шацької громади, зокрема для закладів освіти, німецькі партнери привезли новий шкільний автобус, бензопили та бензокосарки, для вихованців Шацької ДЮСШ – спортивну форму. Також пообіцяли надати три набори шкільних меблів для освітніх закладів, мультимедійне обладнання, два човни для Шацької ДЮСШ, генератор для Піщанського ліцею.
Мер Браке Майкл Курц висловив готовність у довгостроковій перспективі надавати допомогу нашій громаді. Друзі з Німеччини зацікавлені у співпраці у сферах молодіжної політики, енергоефективності та впровадження на нашій території альтернативних видів енергетики, також хочуть бути корисними для сімей загиблих захисників з Шацької громади та військовослужбовців, які потребують реабілітації.
Читайте також: Міжнародні партнери передали Шацькому нацпарку IT-обладнання
Богдан Тимошук, секретар селищної ради, подякував німецьким партнерам за підтримку Шацької громади в непростий воєнний час, за розуміння і матеріальну допомогу, за можливість переймати досвід європейської держави та обмінюватися корисними ініціативами.