У Шацькій громаді вивчали економічний потенціал нематеріальної спадщини
У період з квітня по серпень 2024 року команда та експерти агентства з розвитку приватної ініціативи провели 12 поїздок у цільові громади в рамках Проєкту «Виявлення можливостей використання спадщини для економічного розвитку малих громад» за підтримки Проєкту USAID «Підвищення ефективності роботи та підзвітності органів місцевого самоврядування» («ГОВЕРЛА»).
Про це інформують на сторінці агентства в фейсбук.
Завданням проєкту є надати обраним партнерським громадам Проєкту «ГОВЕРЛА» ефективні інструменти місцевого економічного розвитку та підвищити їх спроможність управляти та використовувати свою культурну та природну спадщину в цілях місцевого розвитку.
Читайте також: Нематеріальна спадщина: в Шацькій громаді плетуть кошики з коріння сосни
Команда та експерти відвідали Диканську, Сенчанську та Оржицьку ТГ Полтавської області, Тетерівську, Черняхівську та Хорошівську ТГ Житомирської області, Гощанську та Білокриницьку ТГ Рівненської області, Зимнівську та Шацьку ТГ Волинської області, а також Довжанську та Горінчівську ТГ Закарпатської області. Під час цих візитів вони мали нагоду оглянути об'єкти матеріальної спадщини громад, природні ресурси спадщини, представлені об’єктами природно-заповідного фонду, познайомитись із носіями нематеріальної спадщини – майстрами, традиціями і ремеслами, які є важливою частиною культурного надбання громад.
Крім того, експерти та команда мали змогу поспілкуватися з управителями ресурсами спадщини та представниками органів місцевого самоврядування, що дозволило їм отримати додаткову інформацію для подальшої роботи над звітами Швидкої оцінки економічного потенціалу спадщини цих громад. Також в рамках поїздок вони зустрічались з представниками креативних фондів громад, аматорськими колективами, що дозволило дізнатися нові захопливі історії про місцеву спадщину з перших уст.
Читайте також: Нематеріальна спадщина: як в Шацькій громаді тчуть льон
Проєкт «Виявлення можливостей використання спадщини для економічного розвитку малих громад» спрямовано на підвищення економічної стійкості цільових громад шляхом швидкої оцінки економічного потенціалу їх спадщини, розвитку спроможності органів місцевої влади оцінювати, управляти та використовувати чинну спадщину, а також розробляти дієві місцеві програми розвитку, спрямовані на використання потенціалу місцевої спадщини.
Ця публікація була створена ГО «Агентство з розвитку приватної ініціативи» в рамках проєкту «Виявлення можливостей використання спадщини для економічного розвитку малих громад», та стала можливою завдяки Агентству США з міжнародного розвитку (USAID) та щирій підтримці американського народу через Проєкт USAID «ГОВЕРЛА». Зміст цієї публікації не обов’язково відображає погляди USAID та Уряду США.