У Центрі активності громадян шацьким школярам розповіли про безпеку, шахрайства та фейки у соцмережах

30 Серпня 2024, 13:53
У Центрі активності громадян шацьким школярам розповіли про безпеку, шахрайства та фейки у соцмережах 411
У Центрі активності громадян шацьким школярам розповіли про безпеку, шахрайства та фейки у соцмережах

У Шацьку в Центрі активності громадян, що створений на базі Шацької публічної бібліотеки, 29 серпня відбувся гурток Район.Діти.

Гурток для учнів Шацького ліцею 6-10 класів та читачів дитячої бібліотеки провела Віта Шепеля, журналістка національної мережі гіперлокальних медіа Район.in.ua.

Головна тема заняття – як користуватися соцмережами, як розпізнати фейки, які види шахрайств найбільш поширені.

Зокрема, діти розповіли, що найбільше полюбляють користуватися такими соцмережами, як інстаграм та тік-ток. Також дехто зареєстрований у фейсбуці та читають новини у телеграм-каналах, люблять дивитись різноманітні відео у ютубі.

«Соцмережі для дітей, котрі тільки розпочинають своє знайомство зі світом інтернету, можуть становити небезпеку. Особливо тоді, коли дитина не може відрізнити фейкову інформацію від достовірної, може стикнутися із різними видами інтернет-шахрайств. Тому варто найперше ознайомитися з базовими правилами користування соцмережами», – зазначила Віта Шепеля.

Тож журналістка дала кілька порад, як перевірити неправдиву інформацію:

  • Встановити першоджерело повідомлення
  • З’ясувати, хто автор? Яке медіа? Чи можна йому довіряти?
  • Перевірити на офіційних джерелах (сайти із доменом gov.ua)
  • Перевірити фото, відео, деталі.
  • Критично ставитися до інформації.

Журналістка порадила читати новинні сайти, які входять до так званого списку «білих медіа», ознайомила із проєктом Район.ін.юа «Брехунець», який розвінчує фейки, що часто гуляють інфопростором Волині та інших областей, розповіла про проєкти «ВоксЧек» та «Нота Єнота», де також спростовують фейки, маніпуляції та дезінформацію.

Віта Шепеля також наголосила дітям на основних правилах користування соцмережами: не повідомляти незнайомим людям інформації про себе та батьків, не надсилати своїх фото незнайомим, не вірити усьому, що кажуть про себе віртуальні співрозмовники, встановити захист та надійні паролі для своїх акаунтів, обмежити свій час проведення в інтернеті.

На завершення діти у своїх соцмережах вчилися шукати неправдиву інформацію та визначали за основними ознаками, чому вона є фейковою.

 

Коментар
22/01/2025 Середа
22.01.2025
10:25