Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter
Роботи з каналізування по вулиці Гагаріна у розпалі
Роботи з каналізування по вулиці Гагаріна у розпалі

В Шацьку запрацювала євроканалізація

12:10 17.05.2018
1030

Унікальні шацькі озера врятували від забруднення каналізаційними відходами.

У селищі Шацьк завершують розширення існуючої каналізаційної мережі. Це проект стартував ще у 2015 році в рамках великого європроекту «Охорона екосистем долини річки Буг на прикордонних територіях Польщі, Білорусі і України».

Населений пункт, зокрема вулиці, прилеглі до озер, отримали відповідно до програми транскордонного співробітництва «Польща-Білорусь-Україна» потужну каналізаційну мережу.


Реалізація проекту відбувалася непросто, в декілька етапів, робилися і виправлялися помилки, і лише цього року шачани почали відкривати для себе переваги централізованого каналізування.

Загальна вартість будівництва згідно з кошторисною документацією становила понад 25 мільйонів гривень, проекту по додаткових роботах - 984 тисячі гривень.

Станом на 1 грудня 2015 року виконали будівельно-монтажних робіт на суму 26,26 мільйонів гивень. У ході будівництва проклали 4,95 кілометра трубопроводів самоплинної системи, і 2,6 кілометра - напірної системи.


Також побудували 5 нових каналізаційно-насосних станцій в західній та центральній частині Шацька, модернізували головну каналізаційно-насосну станцію в центральній частині селища, розбудували каналізаційно-осушувальні системи, що складаються з нових прийомних камер та лампових колодязів, піскових майданчиків, мулових майданчиків, дозаторної натрію хлору та контактних резервуарів.


При проектуванні будівництва розширення і реконструкції каналізації у Шацьку не врахували проведення робіт із підключення до каналізаційної мережі садиб громадян та належного відновлення ґрунтового покриття вулиць, де проводили земляні роботи. Відповідно Шацька селищна рада замовила розробку додаткового проекту із розширення каналізаційної мережі в смт Шацьк та заміни ґрунтового покриття вулиць, задіяних в каналізуванні, на білощебеневе покриття. Вартість проекту склала майже 7 мільйонів гривень. У цю суму входить також підведення садиб громадян до існуючих та нових мереж.

Труби від центральної каналізації підведено майже до 500 дворів шачан. На даний час жителям селища потрібно буде оформити відповідну документацію щодо технічних умов, підвести каналізаційні мережі до своїх будинків та укласти договір з КП «Будинкоуправління» про обслуговування.

Роботи з підведення каналізації до дворів розпочалися ще минулого року з вулиці Гагаріна, на сьогодні вони успішно завершені.

«До Шацького комунального підприємства «Будинкоуправління» надійшло 19 заяв від жителів цієї вулиці щодо підключення будинків, у тому числі багатоквартирних, до каналізації. Всі вони на сьогодні підключені, також видано 9 технічних умов. Люди користуються централізованою каналізацією і відчувають її переваги», – розповідає Іван Коваль, начальник КП «Будинкоуправління».

На часі – підключення до каналізації будинків інших вулиць: Набережна, Волі, Шевченка, Перемоги, Незалежності та інших.

Одночасно в селищній раді планують і на даний час уже проводять повний комплекс робіт по благоустрою території будівництва та відновленню доріг.

Реалізований у Шацьку проект дасть можливість вивести на новий рівень розвиток відпочинкової сфери, привабити до краю озер інвестора та зберегти для майбутніх поколінь унікальну природу.

Мирослава Цюп'ях


;
Загрузка...
Коментарі
17 серпня
Сьогодні
Вчора
15.08.2018
14.08.2018
13.08.2018
12.08.2018
11.08.2018
Підписатися на наші новини
*ви у будь-який момент зможете відписатися від наших новин