Шацькі школярі на озері вчилися, як витягти людину, яка провалилася під лід

14 Грудня 2023, 15:12
Шацькі школярі на озері вчилися, як витягти людину, яка провалилася під лід 585
Шацькі школярі на озері вчилися, як витягти людину, яка провалилася під лід

Вихованцям Шацької спортивної школи рятувальники розповіли правила поведінки на льоду.

Про це інформують у Територіальному центрі надання соціальних послуг.

В зимовий період особливу небезпеку викликає загибель людей, зокрема дітей через неправильне поводження на льоду. Дитяча цікавість та бажання спробувати щось нове може спонукати молодих людей випробувати на міцність кригу, яка з першими морозами утворилася на ставку чи річці. Найчастіше, біда трапляється через необачність та нехтування елементарних правил безпеки. 

Тож, з метою профілактики небезпеки через неправильне поводження на льоду та в рамках реалізації у Шацькій громаді проєкту «Спеціаліст з безпеки в освітньому середовищі» для вихованців спортивної школи фахівець із безпеки в освітньому середовищі, рятувальники відділу запобігання надзвичайним ситуаціям Ковельського районного управління Головного управління ДСНС та водолази рятувальної служби відділення Шацьк провели безпековий захід.

Щоб ні з ким не трапилося лиха, школярам розповіли та на практиці продемонстрували як потрібно поводитись в разі надзвичайної ситуації на льоду.

  • Найбільш небезпечна крига – перша та остання, адже вона надзвичайно тонка і не витримує маси навіть маленької дитини, - розповіли рятувальники.
  • Для однієї людини безпечним вважається лід товщиною більшою за 5-7 см., а для групи людей – не менше, ніж 15 см.
  • Не варто ходити на лід дітям без супроводу дорослих та важливо запам'ятати номер рятувальної служби - 101.
  • Перш ніж ступити на лід водоймища, необхідно дізнатися про товщину або міцність льодового покриву та цього ніколи не варто робити ударами ніг!
  • Під час руху по льоду будьте обережними, уважно стежте за його поверхнею, обходьте небезпечні і підозрілі місця та ділянки з вмерзлими в лід кущами, травою і очеретом, ділянки, покриті товстим прошарком снігу. Рятувальники пояснили дітям, що трапляється з людиною, яка опинилася в холодній воді та на практиці продемонстрували, як витягти людину, яка потрапила під лід.
Коментар
16/06/2024 Субота
15.06.2024
14.06.2024