Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter
Громада Смолярів-Світязьких шляхом голосування визначається з вибором
Громада Смолярів-Світязьких шляхом голосування визначається з вибором

Громада Грабівської сільської ради висловилася за приєднання до Шацької ОТГ

13:05 20.04.2018
740

17 квітня в населених пунктах Грабівської сільської ради відбулися громадські слухання з питання об’єднання громад.

Ініціаторами зборів селян стала Шацька райдержадміністрація і Шацька районна рада. Безпосередньо участь у зборах взяли Сергій Карпук, голова Шацької районної ради, Олександр Ключук, в.о. Грабівського сільського голови, та Володимир Голядинець, депутат Шацької районної ради.

В районі розпочався останній етап реформи децентралізації, в рамках якого громади можуть добровільно об’єднатися. Процес проходить не надто гладко, оскільки керівництво Шацького району бачить перспективу в існуванні єдиної, в межах цілого району, громади, а в Світязькій сільській раді чинять цьому спротив. Відповідно до перспективного плану, який існує з 2015 року, Грабівська сільська рада мала б увійти до Світязької ОТГ. Утім, керівництво району впевнене, що Шацький район надто маленький, щоб ділити його на декілька громад, створювати великий штат чиновників і розпорошувати сили.

Якщо грабівська громада дає добро на приєднання до Шацької ОТГ, то потрібно до кінця року внести зміни в перспективний план. В іншому випадку, з 1 січня 2019 року добровільне об’єднання завершиться і відбудеться автоматичне приєднання Грабівської сільської ради до Світязької ОТГ – відповідно до старого перспективного плану.

В Голядині, а потім у Смолярах-Світязьких та Грабові люди активно обговорювали питання об’єднання, задавали питання про перспективу шкіл, про долю ФАПів, будівництво доріг, вуличного освітлення, дитячих майданчиків, про фінансування та медичну реформу тощо. В результаті в усіх селах присутні на слуханнях люди майже одноголосно висловилися за приєднання до Шацької ОТГ. Незабаром сільські депутати обійдуть усі двори та запитають думку всіх жителів про об’єднання.

За результатами протоколів зборів Грабівський сільський голова напише заяву і звернеться з нею в Волинську обласну держадміністрацію. Там мають дати висновок, погодити з обласною радою і направити його в Кабінет Міністрів України. А вже в Кабміні будуть вносити зміни в перспективний план. Процес довготривалий, тому варто розпочати його заздалегідь, аби встигнути пройти всі етапи.


;
Загрузка...
Коментарі
17 серпня
Сьогодні
Вчора
15.08.2018
14.08.2018
13.08.2018
12.08.2018
11.08.2018
Підписатися на наші новини
*ви у будь-який момент зможете відписатися від наших новин