Криптопозики: що це та чи можна на цьому заробляти?
Криптозайм багато в чому виграє порівняно з банківськими фінансовими послугами. Перше, що приваблює у ній – це прозорість, доступність, простота використання. Популярність такої послуги збільшилася, коли почало з’являтися все більше сервісів та платформ кредитування на базі DeFi-технологій. Ви можете скористатися пропозицією незалежно від того, скільки ви заробляєте та де знаходитесь фізично.
Що означає послуга криптокредитування?
Якщо розглядати цей інструмент у глобальному сенсі, то він має схожий принцип із кредитом у традиційному фінансовому секторі. Це відмінне та ефективне рішення для отримання коштів на задоволення задач у криптоіндустрії. Такий вид кредитування передбачає вигоду для всіх учасників: позичальники з легкістю можуть закласти свої криптомонети для отримання за це фіатної або цифрової валюти, при цьому кредитори можуть розраховувати на відсоток від наданих у борг криптовалют. Але є також можливість працювати через централізовану криптобіржу, яка виступає в ролі кредитора та гарантує безпеку угоди.
Деякі користувачі обирають цю послугу на постійній основі, щоб під заставу своїх криптоактивів отримати іншу крипту або стейблкоїни. Цей інструмент застосовується для успішної стратегії реінвестицій, що дозволяє розраховувати на ще більший заробіток.
Запозичення криптоактивів: вигідні умови
Для криптопозик ви можете вибрати як DeFi-проєкт, так і CeFi-платформи. Але в будь-якому разі перед оформленням контракту рекомендується детально вивчити умови, щоб переконатися у сумлінності та надійності майданчика. Блокчейн-технологія суттєво спростила доступ до отримання кредитів, що зробило криптокредитування чудовим інструментом у примноженні прибутку.
-
Гнучкі умови. Ви можете позичити гроші як на тиждень, так і на рік. Відсотки прораховуються, виходячи з кількості позикових годин.
-
Дострокове погашення. На ринку є сервіси, на яких дострокове погашення кредиту не передбачає штрафних комісій. Після повернення позичених монет з вас знімуть лише відсоток, розрахований на базі позикових годин.
-
Розпорядження коштами за власним бажанням. Позичені криптовалюти можна обмінювати, виводити, інвестувати та ін. Все залежить від ваших цілей та стратегії.
Крипту, яку ви позичили, можна також використовувати для оплати товарів та послуг в інтернеті та офлайн-секторі. Зростання популярності крипторинка провокує розширення списку того, що можна придбати за цифрові валюти. Сьогодні криптогроші можуть стати засобом оплати при покупці електроніки, коштовностей, нерухомості, при страхуванні, бронюванні готелів та ін. В Україні також є чимало сервісів, які готові приймати оплату в крипті.
Як отримати криптопозику: на прикладі біржі WhiteBIT
Якщо ви хочете запозичувати криптомонети на централізованій біржі, то перші кроки для цього – реєстрація та проходження процедури ідентифікації особи (KYC). Але найголовніше у цьому питанні – вибрати безпечний майданчик, якому можна довіряти свої активи. Наприклад, можна розглянути для цього WhiteBIT – одну з найбільших криптобірж у Європі. Платформа пропонує вигідні умови для покупки криптовалюти. На ній ви знайдете понад 270 активів, 350+ торгових пар та понад 10 національних валют. Після проходження реєстрації необхідно виконати такі дії:
-
Визначитись з тим, які монети ви використовуватимете як заставу, а які – візьмете у борг.
-
Встановити, на який термін ви хочете отримати криптокредит. Як правило, у такому кредитуванні відсоткова ставка нараховується погодинно. Саме від цього залежатиме підсумкова сума виплат за відсотками.
-
Після внесення всіх даних, натисніть відповідну кнопку для отримання позики. Потім позичені кошти вирушать на ваш криптогаманець. Використовуйте їх як забажаєте: з ними доступний обмін, торгівля, виведення, криптодепозит.
Погасити криптокредит потрібно до моменту, який ви вказали при оформленні заявки. Тільки після цього ви зможете отримати свої заставні гроші. Взяти криптовалюту в кредит найчастіше вирішують для наступних цілей: для трейдингу, збільшення розміру інвестицій, Earn-активностей та ін. Позичені криптоактиви можуть стати основною для реалізації вашої торгової або інвестиційної стратегії та за підсумком принести гарний прибуток.
Як уникнути ліквідації застави?
Ліквідація – це те, чого боїться кожен позичальник. Щоб уникнути подібного результату та отримати вигідні умови для співпраці, рекомендується заздалегідь вивчити чинні на платформі правила та дотримуватися їх. У більшості випадків після того, як користувач вніс заставу, йому присвоюється коефіцієнт LTV. Цей показник прораховується індивідуально для кожного позичальника. Якщо LTV досягає маржинального рівня, вам прийде повідомлення про те, що необхідно збільшити заставну суму, щоб знизити ймовірність ліквідації. Це відбувається через те, що потрібно закрити позицію через часткову або повну втрату початкової маржі.
Ліквідація застави – це досить часта практика у криптокредитуванні, оскільки крипторинок має високу волатильність та нестабільність. Ваша задача – вживати заходів щодо зниження LTV, щоб підтримувати комфортні умови для своєї криптодіяльності. Уникнути ліквідації можна в тому випадку, якщо ви постійно відстежуватимете значення LTV. Тільки за такого підходу ви зможете своєчасно відкоригувати коефіцієнт, щоб мати запас для роботи. Але найголовніше тут робити все вчасно.
Позики на криптобіржах мають багато особливостей та переваг. Тому якщо добре розібратися в цьому питанні та відповідально підійти до вивчення всіх умов, додатково проконсультувавшись із фахівцями, то можна користуватися інструментом без ризиків. Перед поданням запиту на криптокредит продумайте схему його погашення у майбутньому. Це стане базою для побудови вигідної співпраці із майданчиком, що відкриє перед вами широкі фінансові послуги.
З якими ризиками можна зіткнутися під час роботи з криптобіржею?
Якщо ви надаєте в заставу свої криптовалюти для позики інших монет на авторитетній біржі, то єдине, чого варто побоюватися – вразливість до кіберзлочинів. Хакери можуть зламати платформу лише за умови недостатнього рівня контролю. Якщо розглядати для кредитування біржу WhiteBIT, то вона є однією з найбільших у Європі. Нові користувачі реєструються на ній, оскільки компанія заслужила хорошу репутацію на ринку.
WhiteBIT гарантує високий рівень безпеки, але лише за умови, що користувач дотримується всіх правил користування криптобіржею. 96% усіх криптоактивів майданчик зберігає на холодних гаманцях, щоб максимально подбати про фінанси клієнтів. Для блокування атак хакерів застосовується Web Application Firewall (WAF). Все це в сумі гарантує, що ваші гроші перебувають у безпеці. Криптобіржа WhiteBIT відповідає найвищим вимогам безпеки та входить до трійки лідерів за надійністю з рейтингом ААА.
Які переваги криптопозики відкриваються перед позичальниками?
Майже кожен бажаючий може позичити криптовалюту. Цей процес може бути реалізований двома способами:
-
Із заставою.
-
Без застави.
Найпопулярнішим вважається саме перший вид, оскільки відсутність застави несе для кредиторів певні ризики. Незважаючи на обраний варіант, криптокредити мають низку спільних переваг:
-
Вигідні ставки, які можуть бути в діапазоні 6-8,5% річних.
-
Ви можете терміново закрити потребу в грошах, що дуже важливо, наприклад коли діє ведмежий тренд на ринку.
-
Збільшення суми на рахунку біржі, що дозволяє виключити маржинальну торгівлю та відмовитися від розпродажу активів.
-
Позики у криптовалюті не оподатковуються. Це притаманно для багатьох країн, оскільки ще не прийнято регулювання на законодавчому рівні.
-
Позики у фіаті чи крипті не вимагають від вас кредитної історії у класичному її уявленні. Враховується лише те, скільки монет на вашому рахунку, і ваш профіль – наявність підтверджених даних для зв'язку та пройдена верифікація особи.
-
Міжнародний формат. Позичати криптовалюту та торгувати нею можна незалежно від того, де ви географічно знаходитесь.
-
Криптокредити надаються практично миттєво. Не треба довго чекати, як це заведено у традиційній банківській системі.
Криптокредитування доступне й для тих, хто має погану кредитну історію в банках. Багато хто не готовий миритися з банківськими відсотками, які можуть перевищувати значення в 20% річних. У таких випадках є чудове рішення – кредити у криптовалюті.
Чи можна на цьому заробляти?
Найпростіший варіант – позичити цифрові валюти перед бичачим ралі. Це актуально для тих користувачів, які вміють проводити технічний аналіз або мають інсайдерські дані. Можуть бути й інші види заробітку:
-
Надання позики криптовалюти іншим людям через P2P-платформи. Назад ви отримуєте свої гроші вже з відсотками.
-
Арбітраж. Інвестор запозичує крипту без застави, після чого сам стає кредитором, видаючи позику іншому користувачеві під вищий відсоток.
-
Поповнення оборотних коштів. Іншими словами, ви збільшуєте взяті в кредит гроші. Для цього, наприклад, можна використовувати можливості спотового ринку, виставляючи ордери.
Якщо ви відправляєтесь на DeFi-сервіси, щоб стати кредитором та заробити на цьому, то існують деякі ризики, які можуть призвести до втрати капіталу. Найкраще вибирати перевірені платформи. Вони можуть передбачати рейтингову систему, надавати дані про верифікацію користувачів та історію їхніх попередніх угод. Облікові записи містять відгуки інших користувачів. Все це дозволить знизити ризики під час вибору P2P-кредитування.
-
Сьогодні
-
Завтра
-
Незабаром