Як правильно топити грубку, щоб не сталося пожежі - поради рятувальників

25 Лютого 2018, 12:45
12473

Через значне пониження температури повітря виникає велика ймовірність виникнення пожеж в помешканнях через порушення правил пожежної безпеки при експлуатації пічного опалення чи електронагрівальних приладів.

Так за 2017 рік на території Шацького району з причини порушення правил пожежної безпеки при експлуатації печей виникло 5 пожеж, внаслідок яких пошкоджені 5 житлових будинків та завдано матеріальних збитків громадянам на суму 254 тис. грн.

Тому Шацький РС УДСНС України у Волинській області нагадує основні вимоги правил пожежної безпеки, яких слід дотримуватися. Передусім, слід пам’ятати, що перед початком опалювального сезону всі електроприлади необхідно ретельно перевіряти, а у разі виявлення пошкоджень чи несправностей -- ремонтувати.

Чищення димоходів та самих опалювальних приладів від накопиченої сажі потрібно здійснювати перед початком опалювального сезону та впродовж нього, а саме: опалювальні печі періодичної дії на твердому та рідкому паливі - не рідше одного разу на три місяці; печі та осередки вогню безперервної дії - не рідше одного разу на два місяці; кухонні плити - щомісяця. Ці вимоги, насамперед, пов’язані із здатністю сажі (вуглецю) самозагорятися під дією вологи.

Пам’ятайте, що димарі на горищах слід білити вапном чи глиною. Димарі будівель, що мають покрівлю з легкозаймистих матеріалів, повинні обладнуватися надійними іскрогасниками. Печі та інші опалювальні прилади повинні мати протипожежні розподіли (відступи) від спалимих конструкцій, виконані згідно з вимогами будівельних норм. Біля кожного опалювального приладу перед топковим отвором на дерев’яній підлозі слід прибити металевий лист розміром не менше 0,5х0,7 м. Відстань від опалювальних приладів до домашніх речей (шаф, стільців, столів, ліжок) повинна перевищувати 0,7 м, а від топкових отворів - 1,25 м. Грубки печей слід припиняти топити до того часу, як родина вкладатиметься спати, адже у разі виникнення пожежі біду практично ніхто вчасно не помітить.

Під час експлуатації пічного опалення забороняється: залишати печі без догляду або доручати нагляд за ними малолітнім дітям; користуватися печами, які мають тріщини; розміщати паливо та інші горючі речовини і матеріали безпосередньо перед топковим отвором; зберігати не загашені вуглини та попіл у металевому посуді, встановленому на дерев’яній підлозі або горючій підставці; сушити й складати на печах одяг, дрова, інші горючі предмети та матеріали; застосовувати для розпалювання легкозаймисті та горючі рідини.

Пам’ятайте, що виконання цих рекомендацій стане гарантією безпеки для вас та ваших близьких. У разі виникнення пожежі чи іншої надзвичайної події негайно телефонуйте до Служби порятунку за номером 101.

 

 

Коментар
20/04/2024 П'ятниця
19.04.2024
Афіша
  • Сьогодні
  • Завтра
  • Незабаром