Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter

Шацьк: копали фундамент під аптеку, а викопали дворянський сервіз

18:00 22.02.2018
2280

На початку 60-х років минулого століття, коли після війни потрохи почало відновлюватися господарство, в Шацьку виникла нагальна потреба в будівництві аптеки. Влада і місцеве керівництво вирішили будувати приміщення силами комунгоспу.

Архітектор вибрав місце на куті вулиць Шковороди і Леніна (зараз Незалежності). Розмітив, згідно з проектом, місце, і комунальники приступили до риття котловану під майбутню аптеку, яку планували побудувати з цегли. Копали глибше, ніж звичайно, адже цегляна будівля важча, як дерев'яна, а тому і фундамент мав бути міцнішим. Коли працівники прокопали частину траншеї, то в одному місці на глибині півметра лопата одного з них дзенькнула об залізо.

–Щось є! – вигукнув робітник.

Одразу всі зібралися докупи, а через трохи побачили в землі поверхню невеликої скрині, кованої залізом. В усіх відняло мову.

–Потрібно повідомити керівництву, - сказав один робітник і побіг у комунгосп по директора.

Доки ту скриню обкопували і виймали, прийшов директор. Це був вірменин, офіцер-фронтовик з багатьма нагородами. Обдивившись знахідку, побачили, що скриня замкнена на вбудований всередину замок, і зрозуміли, що відкрити її буде нелегко.

–Віднесіть скриню до мене в кабінет, – дав розпорядження керівник.

Робітники так і зробили і відразу повернулися до роботи. За декілька днів з Любомля приїхали міліціонери і стали всіх допитувати. Робітники про все розповіли з подробицями. Потім дійшла черга і до директора. Той спокійним тоном відповів, що коли вони з ковалем відкрили ту скриню, то виявили в ній тільки іржавий посуд. Його директор начебто викинув разом із скринею на смітник. Коли слідчі попросили показати місце, то керівник їх туди привів. Дійсно, скриня там валялася, проте ніякого посуду не було.

–Може, то піонери забрали на брухт, – не розгубився директор.

Йому як партійному чиновнику слідчі повірили на слово. Після цього про знайдену в землі скриню всі забули.

Тільки згодом підпилий коваль проговорився знайомому, що у скрині був не іржавий посуд, а неймовірної краси срібний сервіз. З красивим гравіруванням і гербовими вензелями - мабуть, належав іменитим дворянам. Можливо, в скрині ще щось було, проте директор виставив коваля за двері, а сам замкнувся в кабінеті.

Загрузка...
Коментарі
21 лютого
Сьогодні
Вчора
19.02.2019
18.02.2019
17.02.2019
16.02.2019
Підписатися на наші новини
*ви у будь-який момент зможете відписатися від наших новин