Єврокомісія розгляне заявку на проект каналізування Світязя

07 Лютого 2018, 15:00
2096

На нараді з екологічних питань, яка відбулася в Шацьку 31 січня, говорили про реалізацію проекту в рамках програми транскордонного співробітництва «Польща-Білорусь-Україна» «Покращення екологічної ситуації у Шацькому національному природному парку шляхом каналізування населених пунктів  навколо озера Світязь».

З цього питання інформував учасників наради Віктор Плейтух, перший заступник голови Шацької РДА. З його слів, на сьогодні в районі каналізовано селище Шацьк (частково), урочища Гряда, Гушове, пансіонат «Шацькі озера». Першочергового каналізування потребують села Світязь і Мельники, де заклади відпочинку розташовані в безпосередній близькості до озер.

-Завдяки підтримці Волинської облдержадміністрації на території району починає реалізовуватися великий інфраструктурний проект «Покращення екологічної ситуації у Шацькому національному природному парку шляхом каналізування населених пунктів  навколо озера Світязь». Його впровадження передбачає декілька заходів. Серед них – будівництво каналізаційних очисних споруд і системи каналізації в смт Шацьк з підключенням села Гаївка, де розміщений санаторій «Лісова пісня»,  частини села Мельники (урочище Ляпове), та західної частини смт Шацьк (новий житловий квартал біля озера Світязь). Також у рамках проекту планують каналізувати села  Світязь і Пульмо (квартали, що прилягають до озера) та побудувати там очисні споруди, - зазначив Віктор Павлович.

Цей проект передбачає фінансування в 6,4 млн. євро. Вся необхідна документація в 2017 році була подана, на її розробку були залучені кошти сільських рад, обласного фонду охорони навколишнього природного середовища та обласного бюджету.

Крім того, була проведена комплексна експертиза.

Повна форма заявки і всі необхідні документи знаходяться зараз у Брюсселі, на розгляді Єврокомісії.

Читайте також:

Курорт Шацьк, полігон ТПВ та велосипедні доріжки, що ведуть до Польщі, - про що говорили на нараді з екологічних питань

Новий полігон чи сортувальна станція - учасники наради вирішували, як у Шацьку боротимуться зі сміттям

 

 

Коментар
17/10/2021 Неділя
17.10.2021
16.10.2021
15.10.2021