Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter

Шацькі рятувальники розповіли, як треба поводитись на льоду, аби не трапилось біди

16:10 05.02.2018
622

Щоб ні з ким не трапилося лиха, потрібно обережно поводитися на льоду. Найбільш небезпечна крига - перша та остання, адже вона ще надзвичайно тонка, неміцна і не витримує маси людини, - повідомляють у Шацькому РС УДСНС України у Волинській області.

Лід блакитного кольору - найміцніший, а білого - значно слабший.

Для однієї людини безпечним вважається лід синюватого або зеленуватого відтінку, товщиною більшою за 7 см. Для групи людей безпечним є лід товщиною не менше, ніж 15 см. При пересуванні декількох людей по льоду треба йти один за одним на відстані. При масовому катанні на ковзанах лід має бути товщиною не менше, ніж 25 см. Перш ніж ступити на лід водоймища, дізнайся про товщину льодового покриву за допомогою довгої загостреної палиці (пішні) чи іншого подібного предмета, але обов’язково легкого, який ти вільно можеш тримати в руці.

Ніколи не перевіряйте товщину льоду ударами ніг!

Під час руху по льоду слідкуйте за його поверхнею, обходьте небезпечні місця та ділянки з кущами і травою. Особливу обачність проявляйте у місцях зі швидкою течією, джерелами, струмками та теплими стічними водами підприємств. Якщо лід недостатньо міцний, негайно зупиніться і повертайтеся назад тим же шляхом, роблячи перші кроки без відриву від його поверхні.

У випадку, якщо ви все ж провалилися під лід: не піддавайтеся паніці, утримуйтеся на плаву, уникаючи занурення з головою; кличте на допомогу; намагайтеся вилізти на лід, широко розкинувши руки, наповзаючи на його край грудьми і почергово витягуючи на поверхню ноги;

намагайтеся якомога ефективніше використати своє тіло, збільшуючи ним опорну площу;

вибравшись на лід, переконайтеся і відповзайте в той бік, звідки ви прийшли, де міцність льоду вже відома.

Далі тобі переодягнутися. Якщо сухого одягу під руками не виявилось, треба викрутити мокрий і знову одягнути його. Щоб зігрітися, виконуйте будь-які фізичні вправи. Можна розтертися сухою вовняною тканиною, потім необхідно сховатися в захищеному від вітру місці, добре укутатися, по можливості випити чогось гарячого.

Звичайно, потрібно завжди намагатися врятувати людині життя, але перш ніж кинутися до того, хто провалився, вам необхідно: покликати (якщо це можливо) на допомогу; знайти предмет, який можна кинути потерпілому (міцну палицю, мотузку, власний пояс, шарф, сумку або рюкзак, якщо вони без речей і мають довгу, міцно прострочену лямку); оцінити, наскільки далеко від берега опинився потерпілий, і чи є можливість без перешкод дістатися до нього.

Якщо ви впевнені, що зможете врятувати людину, то: крикніть, що ви йдете на допомогу; наближайтеся до ополонки поповзом, широко розкинувши руки; підкладіть під себе лижі, дошку, фанеру; обговоріть свої дії з постраждалим (домовтеся про команду, на яку потужним ривком ви будете його тягнути, а він в цей час намагатиметься виштовхнути тіло на поверхню);

не підповзаючи до самого краю ополонки, подайте потерпілому палицю, жердину, лижу, шарф, мотузку, санки чи щось подібне і витягніть його на лід; витягнувши потерпілого на лід, разом із ним поповзом повертайся назад.

Зараз небезпечно виходити на тонку кригу, оскільки температура зараз коливається від мінусової до плюсової і лід не міцний. Пам’ятайте, що тільки дотримання правил поведінки на зимових водоймах збереже життя від нещасного випадку.

;
Загрузка...
Коментарі
16 серпня
Вчора
14.08.2018
13.08.2018
12.08.2018
11.08.2018
10.08.2018
Підписатися на наші новини
*ви у будь-який момент зможете відписатися від наших новин