Директорка Шацького нацпарку каже, що розслідування її роботи «замовив» місцевий підприємець

10 Жовтня 2022, 15:50
Директорка Шацького нацпарку каже, що розслідування її роботи «замовив» місцевий підприємець 2412
Директорка Шацького нацпарку каже, що розслідування її роботи «замовив» місцевий підприємець

У Шацькому національному природничому парку Державне бюро розслідувань провело обшуки через можливі зловживання. Очільниця закладу Марія Христецька каже, що її «замовили» і називає прізвище місцевого бізнесмена, ексдепутата Луцької міської ради Петра Нестерука.

Через що виник конфлікт у Шацькому парку, який є унікальним і найбільшим комплексом озер у всій Європі - розбиралися журналісти видання ВСН.

Що в розслідуваннях проти Христецької?

29 вересня працівники Державного бюро розслідувань провели обшуки в адміністративній будівлі Шацького національного природничого парку. Також стало відомо про обшуки й в інших приміщеннях, зокрема, в магазині батька керівниці парку Марії Христецької. Остання каже, що в результаті – нічого не вилучили.

Усі слідчі дії відбувалися в межах кримінального провадження за фактами можливих зловживань керівництва нацпарку.

Читайте також: Держбюро розслідування провело обшуки в офісі Шацького нацпарку

Наразі це уся інформація, яку в ДБР змогли надати журналістам видання ВСН. Мовляв, триває перевірка, деталі будуть відомі після її проведення та висування підозри.

Цій події передувала серія журналістських розслідувань проти керівниці Шацького нацпарку - Марії Христецької, яка працює тут із 2017 року. Зокрема, журналісти розповіли, що Марія Христецька нібито:

  • на території Нацпарку має кілька неофіційних торгових точок, а бізнес оформлює на колишніх працівників парку;

  • в інших підприємців вимагає хабарі у тисячі доларів за можливість законно працювати;

  • за останні два роки збудувала два маєтки;

  • допомагає у тендерах Шацького національного природного парку вигравати продавчині магазину, який належить її батькові Володимиру Христецькому;

  • знає про незаконний видобуток унікальної водорості – кладофори, без якої Світязь може перетворитися на болото.

Будинок Марії Христецької у Боратині, який зняли журналісти
Будинок Марії Христецької у Боратині, який зняли журналісти

Як це пояснює Христецька?

Сама Марія Христецька переконує, що справу проти неї сфабрикували. Ба, більше - замовили й називає ім'я людини, хто, на її думку, за усім цим стоїть. На її думку, це - місцевий підприємець та колишній депутат Луцької міської ради Петро Нестерук.

 

«Журналісти, які знімали матеріали на замовлення Петра Нестерука, тісно з ним співпрацюють. Про це говорить хоча б те, що під час роботи вони жили та харчувалася саме у нього. А бунт Нестерук влаштовує через те, що проводить свою діяльність без дотримання природоохоронного законодавства. Він, як і багато інших підприємців, має з нами угоди про розміщення на центральному пляжі тимчасових споруд, проте вперто не дотримується правил», – каже Христецька.

 

З її слів, конфлікт з Нестеруком у неї давно. Вона запевняє, що навіть скаржилась у правоохоронні органи. 

Читайте також: Журналістське розслідування: директорка Шацького нацпарку зробила бізнес з природоохоронної території

«У нас стався конфлікт через те, що я відмовилася лобіювати його інтереси і закривати очі на порушення. Адже величезні труби виведені в озеро Світязь, де з трьох корпусів зливаються каналізаційні відходи, а він відмовляється підключатися до каналізаційної мережі. На це ми викликали поліцію, екологів, але чомусь служби не хочуть на це реагувати», – розповіла Марія Христецька.

За її словами, наразі уже подані документи до суду стосовно орендованого Нестеруком приміщення на турбазі, де каналізація зливається в озеро Світязь.

Читайте також: Будинок під Луцьком та дача на Світязі: у директорки нацпарку за два роки на посаді з'явилися новобудови

База відпочинку
База відпочинку "Nester-House" на Світязі

База відпочинку
База відпочинку "Nester-House" на Світязі

«Також він розмістив незаконну стаціонарну вбиральню на центральному пляжі. Крім того, ми виставили рахунки, відповідно до заключених між нами угод, які він не проплачує, і ми через суд хочемо їх розірвати», – зазначає очільниця парку.

Чи справді Нестерук зливає каналізацію у Світязь?

Видання ВСН звернулося за коментарями стосовно заяви Марії Христецької про те, що заклади Петра Несторука не дотримуються природоохоронного законодавства.

Читайте також: Директорка Шацького парку свій бізнес на «Гарті» оформила на пенсіонера

Самовільно встановлена вбиральня та каналізація, як стверджує Марія Христецька
Самовільно встановлена вбиральня та каналізація, як стверджує Марія Христецька

Самовільно встановлена вбиральня та каналізація, як стверджує Марія Христецька
Самовільно встановлена вбиральня та каналізація, як стверджує Марія Христецька

Як розповів заступник начальника Державної екологічної інспекції Волині Сергій Дудка, влітку до районного інспектора справді надходив дзвінок стосовно викидів у Світязь. На що інспектор пояснив процедуру офіційного звернення до екологів та зазначив, що з цього приводу варто звернутися до правоохоронців, які за потреби залучать уже екологів. 

 

«За нашою інформацією, служба охорони парку зверталася у поліцію, але наших екологів до роботи там не залучали та офіційне звернення не надходило», – зазначив Сергій Дудка.

 

Що каже Петро Нестерук

Відразу після публікації матеріалу з нами зв'язався Петро Нестерук і прокоментував ситуацію.

За його словами вбиральня, з якої ніби-то зливаються відходи у Світязь, побудована згідно з проектом реконструкції Набережної у селі Світязь.

Читайте також: Журналістське розслідування: директорка Шацького нацпарку зробила бізнес з природоохоронної території

 

«З вигрібної трикубової ями там за потреби викачує нечистоти техніка місцевого комунального підприємства «Добробут», з якими у нас укладений договір. Адже в селі Світязь взагалі немає центральної каналізації. Наразі цей проєкт недороблений. І лише таким методом можна відкачати відходи. Ми працюємо з офіційним «Добробутом», який виграв тендер на ці послуги, проте там є і «шабашники», які зливають каналізацію, але куди вони її перекачують невідомо», – каже бізнесмен.

 

Також він підтвердив, що на його територію влітку приїздила поліція, але з приводу пробитої труби під вбиральнею з водою, яка поступає туди зі свердловини маєтку «Nester-House».

«Ми навіть не знали про цю воду. І лише коли приїхала поліція, то побачили це. Склалося враження, що вони самі пробили її й відразу викликали правоохоронців. Також весною приїздили екологи на турбазу і брали аналіз з того місця, де був витік води», – зазначив підприємець.

Петро Нестерук також заявив, що надані Христецькою фото з зазначеним місцем зливу каналізації в озеро, зроблені не на його території.

 

«Вони не мають відношення до пляжу маєтку «Nester-House». У мене не лежать там труби. Можливо це з місця, де стояли атракціони. Це взагалі знаходиться за сотні метрів від мене», – прокоментував Нестерук.

 

Стосовно звинувачень Марії Христецької, бізнесмен каже, що вона просто хоче «віджати» його бізнес. І про несплату оренди та судові позови Петро Нестерук теж «нічого не знає»: «Мені ніхто цього не повідомляв».

Читайте також: Чому директорці нацпарку висловили недовіру: хочуть зайняти її посаду

Виконувач обов'язків директора комунального підприємства Анатолій Стрункін підтвердив, що у них є укладений договір на вивезення рідких побутових відходів з Петром Нестеруком.

«У них є вигрібні ями, які ми викачуємо. Робимо це як по пляжу, так і по маєтку. Загалом такі відходи вивозяться по факту наповнення. У нас є такий договір і з нацпарком, і з базами відпочинку, і місцевими жителями. Наразі каналізацію там лише будуть, а опісля ми візьмемо її до себе в експлуатацію. Наразі вивозимо нечистоти на очисні споруди у Шацьк», – зазначив очільник підприємства.

Волинська служба новин звернулася за коментарями до Головного управління поліції у Волинській області та очікує на відповідь.

Читайте також: Директорка Шацького нацпарку подала позов на екологічну інспекцію

Коментар
19/06/2024 Середа
19.06.2024