Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter

Долар утримає нинішні позиції, а ціни злетять вгору - прогноз на 2018 рік

13:50 18.01.2018
502

Вартість американської валюти ще з початку грудня минулого року пішла вгору як на міжбанківському, так і на готівковому ринку. І якщо всередині грудня долар можна було придбати в обмінних пунктах приблизно за 27 грн, то на середину січня 2018-го за нього просять більше 28,6 грн.

Швидше за все, катастрофи не буде: долар, як вважають аналітики, не перескочить через позначку "30" до кінця цього року, – повідомляє УНІАН.

Однак споживчі ціни можуть піднести українцям сюрприз. І не з приємних. Поки на гривню тисне високий попит на долар з боку імпортерів та припинення активного експорту аграріями. Далі, на думку Олега Чурія, заступника голови НБУ, ситуація стабілізується.

"Дія тимчасових факторів може бути нівельовано протягом року",— вважає він. Все, мовляв, буде, як минулого року: на початку року курс зріс, а потім впав. В результаті гривня подешевшала лише на 3%.

Олена Бєлан, старший економіст інвестиційної компанії Dragon Capital, дотримується схожої думки. "Як правило, валютний ринок стабілізується в лютому, а в березні-квітні починається тенденція до зміцнення гривні",— говорить вона.

В аналітичній компанії Atlant Finance вважають, що математично обґрунтований курс становить 27-27,5 грн за $1.

"Немає причин вважати, що курс очікує катастрофічний сценарій — 30-35 грн за долар",— вважає Віталій Шапран, член виконкому Українського союзу фінансових аналітиків.

"А ось головне своє завдання — стримати ціни — Нацбанк навряд чи зуміє виконати. Про це свідчить досвід минулого року: при майже незмінному курсі гривні щодо долара інфляція склала близько 14%", - зазначають журналісти.

Експерти пояснюють: крім курсу долара, на ціни впливають величезні фінансові вливання уряду й підвищення соціальних виплат, що відбуваються на тлі скромного зростання економіки — близько 2%.

;
Загрузка...
Коментарі
14 серпня
Сьогодні
Вчора
12.08.2018
11.08.2018
10.08.2018
09.08.2018
Підписатися на наші новини
*ви у будь-який момент зможете відписатися від наших новин