У Шацьку сіють паніку, поширюючи фейк про операцію з білорусі

21 Липня 2022, 10:55
У Шацьку сіють паніку, поширюючи фейк про операцію з білорусі 43774
У Шацьку сіють паніку, поширюючи фейк про операцію з білорусі

У телеграм-чаті «Шацькі теревені» поширили повідомлення про початок росіянами операції з Білорусі «під ранок» для того, аби посіяти паніку серед населення.

Журналісти Район.Шацьк розбиралися, що із цим повідомленням не так.

Повідомлення, які стосуються військової активності сусідньої Білорусі, частішають відтоді, як оголосили про початок військових навчань неподалік кордону Волинської та Рівненської областей. 

Тримати в напрузі волинян допомогають й регулярні повідомлення про наступ.

Читайте такожПовернення ПДВ за останні 3 роки: як шахраї «розводять» на гроші

Подібне з'явилося й в телеграм-чаті «Шацькі теревені».

Повідомлення є маніпулятивним, адже не має ніяких фактів. Найімовірніше, його надсилають, аби посіяти паніку та дестабілізувати ситуацію.

На фейковість повідомлення вказує декілька речей. Наприклад, «під ранок» – але немає точної дати, коли ж цей ранок. 

Пізніше з'явилося повідомлення: «Нехай цього не станеться, але краще підготуватися». Ніби ненав'язливо, однак, змушує читача напружитися.

Читайте такожВиплати через нову пошту: шачан намагаються обдурити

Багато запитань і до джерела інформації – «Олег, журналіст зі Стрия, якому передали із США». Згадка країни мала б надати повідомленню ознак правдивості. Цікаво, що то за журналіст з невеликого містечка, який, очевидно, мав би мати зв'язки з розвідкою великої країни.

І ще, уявімо ситуацію, коли читачі таких повідомлень реагують на них. Через скільки часу вони втомляться тікати та ховатися, а коли справді буде загроза, не зреагують на неї?

Тому, аби володіти правдивою інформацією радимо довіряти лише офіційним джерелам інформації та не поширювати фейкових повідомлень. У цей час важливо тримати холодним розум та не втрачати розсудливість від паніки.

Читайте також: Фейкові листи з адміністрації: шацьких підприємців попереджають про шахраїв

Коментар
Код блоку:
07/08/2022 Неділя
07.08.2022
06.08.2022