Попелиця, або тля: як боротися з небезпечними шкідниками сільськогосподарських та садових культур
Тепла і посушлива погода сприяє повсюдному зростанню чисельності попелиць. Велика кількість цих шкідників спостерігається в посівах буряків, бобових культурах, плодових і ягідних насадженнях, посадках капусти.
Про це розповіли у ДУ «Волинська обласна фітосанітарна лабораторія».
Попелиця утворює колонії, заселяючи листки з нижнього боку. Пошкоджене листя скручується, краї загинаються і знебарвлюються уздовж жилок. Усі види попелиць висмоктують поживні речовини із рослин, що впливає на урожай та його якість. Втрати врожаю від цього небезпечного для рослини шкідника величезні і можуть становити 30-50 %. Крім того, попелиці є переносниками вірусних хвороб типу мозаїк та карликовості на зернових, на плодових – до затримання росту пагонів, зниження зимостійкості, а також кількості та якості врожаю плодів.
Читайте також: Догляд за фруктовими деревами: як боротися з кучерявістю листків персика
У посівах кормових і столових буряків протягом вегетації при заселеності 10% рослин і більше проти попелиць проводять обприскування одним із інсектицидів: ДецисПрофі (в.г.) 0,05-0,1 кг/га; Актара (в.г.) 0,08л/га; Фастак (к.е.) 0,1-0,25л/га; Ратибор (р.к.) 0,2-0,3 л/га; Моспілан (р.п.) 0,075 кг/га; Нурел(к.е.) 0,8 л/га.
У посадках капусти використовують теж Актару і ДецисПрофі, Енжіо(к.с) 0,18 л/га, Фуфанон(к.е.) 1,2 л/га; Матч 050 (к.е) 0,4 л/га.
В яблуневих садах протягом вегетації при 10-15 % заселених листків слід провести обробку одним із препаратів - Золон (к.е.) 2,5л/га; Бі-58 новий (к.е.) 0,8л/га; Конфідор (р.к.) 0,3л/га та іншими препаратами на основі діючих речовин: тіаметоксам, диметоат, альфа-циперметрин, імідаклоприд +лямдацигалотрин.
Обробітки необхідно проводити в безвітряну погоду, в ранішні та вечірні години. При роботі з пестицидами суворо дотримуватись правил техніки безпеки.