Мешканців громади і підприємців просять укласти договори з КП «Добробут» на вивезення побутових відходів

23 Червня 2022, 18:00
Вивезення ТПВ 251
Вивезення ТПВ

Приватних осіб, мешканців Шацької громади, та підприємців просять укладати договори з КП «Добробут» на вивезення твердих побутових відходів.

Про це інформують на сайті Шацької селищної ради.

На виконання ст. 7, п. 1 ст. 25 Закону України «Про житлово – комунальні послуги» індивідуальний споживач зобов’язаний укладати договори про надання житлово-комунальних послуг у порядку і випадках, визначених законом . У зв’язку з цим з 1 січня 2020 року укладання договору на вивіз сміття є обов'язковим для усіх.
Згідно з чинним законодавством України, а саме: відповідно до ч. 2. ст. 35-1 Закону України «Про відходи» власники або наймачі, користувачі, у тому числі орендарі джерел утворення побутових відходів, земельних ділянок укладають договори з юридичною особою, яка визначена виконавцем послуг на вивезення побутових відходів та здійснюють оплату таких послуг.

Читайте такожЗ Прип'ятського старостинського округу централізовано вивозитимуть сміття

До джерел утворення побутових відходів стаття 1 даного Закону відносить об’єкти, на яких утворюються побутові відходи (житлові будинки, підприємства, установи, організації та земельні ділянки).
При виявленні фактів порушення Правил благоустрою уповноважені на те особи мають право складати протоколи, в яких фіксуватимуться ці порушення і на підставі яких буде відкриватись адміністративне провадження.
Згідно зі ст. 152 Кодексу України про адміністративні правопорушення, порушення правил у сфері благоустрою населених пунктів тягне за собою накладення штрафу:

  •  на громадян – від 20 до 80 неоподаткованих мінімумів доходів громадян;
  •  на посадових осіб, громадян - суб’єктів підприємницької діяльності – від 50 до 100 неоподаткованих мінімумів доходів громадян.

Тобто відсутність договору на вивезення твердих побутових відходів (далі-ТПВ) у фізичної особи, юридичної особи, підприємця є порушенням законів «Про відходи», «Про житлово-комунальні послуги», «Про благоустрій населених пунктів» і тягне за собою адміністративну відповідальність.
На території Шацької селищної територіальної громади послуги з вивезення побутових відходів надає комунальне підприємство «Добробут».

Громадянам, юридичним особам, підприємцям, які не уклали договір на вивезення побутових відходів, потрібно звернутися в КП «Добробут» за адресою: смт Шацьк, вул. Шевченка, 20

 

Коментар
01/07/2022 П'ятниця
01.07.2022
30.06.2022