Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter

Різдво сьогодні і 50 років тому: куди зникає магія зимового свята

16:45 03.01.2018
1532

Інтернет-видання Район.Шацьк створює на своїх сторінках «Намисто різдвяних і новорічних історій».

Одну історію про різдвяне диво читачі вже мали можливість прочитати:

Як чоловік зустрів свою долю - невигадана історія про диво на Різдво

Сьогодні пропонуємо ще одну невигадану історію від нашої читачки Ольги Сидорук «В очікуванні Різдва».

Сидиш у теплій кімнаті в м’якенькому кріслі з філіжанкою кави… По телевізору дивишся «Орла і рєшку» (бо ж то чи не єдина передача, яка ще в тренді). Надворі падає дощ. Майже темно, хоч тільки полудень. Рве вітер. Плюсова температура. Що зі світом? Два вектори: розвитку людства і чудернадцтв природи. Через день-два Різдво.

А п’ятдесят років тому, ну хай, трохи менше, коли ще ти був малям, пам’ятаєш?..

Надворі гуде… То падає сніг вже і так на давно засніжену, скуту морозом землю. Посеред кухні розстелена радюшка з волохом – треба допомогти мамі полущити, бо пироги з ним тоді були смачніші за сьогоднішій «Київський торт». На плиті гріється в чугунах вода: ввечері буду купатись (якщо так можна назвати хлюпання в ночвах). Батько зайнятий чи не більш важливою справою: чаклує над матрацами. З домотканого полотна мати шила величезні міхи, які під Різдво батько наповнював свіжим сіном. Якщо ви в той час не жили, то не зрозумієте. І я не зможу словами передати відчуття блаженства, коли тебе, покупаного, кладуть на випрану, висушену морозом постіль, що розстелена поверх того матраца.

Завтра Різдво. Очікуєш казки? Буде. Збудять рано, бо так годиться: поїсти раніше худоби (а вона ждати не буде). Коронна страва – холодець у великих глиняних мисках. Борщ із квашеної капусти з тими ж пирогами з волохом, що їли на Коляду. Якщо рік був вдалим, то батько приберіг копчену свинячу ляшку (ще раз: то далеко не щороку). А от узвар із сушених грушок з пирогами з маком були завжди. Тим наїдався ситно. І ліз на піч. Вона ще гаряча (бо вчора топили не один раз, пекли ще і хліб). Там у діжці (трошки тіста залишали до наступної випічки) – твої дерев’яні іграшки: кубики з буквами, яким ти безмежно радий.

І от… стук у двері: заходять колядники зі звіздою. Вони були прийдешні: переодягнені хлопці і дівчата, які не боялися лозунгів комунізму. Наповнювали хату ЩАСТЯМ. Двокрапки тут не треба.

…Сидиш і дивишся (очевидно, не бачив, бо задумався) «Орла і рєшку». Думаєш про голубці, салати… та, одним словом, вибачте, двома, ні, все ж таки трьома: печене, тушене, жарене, яке завтра будеш готувати. А надворі падає дощ…

Багатовекторний розвиток.

;
Загрузка...
Коментарі
16 серпня
Вчора
14.08.2018
13.08.2018
12.08.2018
11.08.2018
10.08.2018
Підписатися на наші новини
*ви у будь-який момент зможете відписатися від наших новин