Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter

Пулемець: у день свята священики району помолились у храмі Архістратига Михаїла

20:25 21.11.2017
1510

День святого Михайла, або Собор святого архистратига Михаїла, відзначають 21 листопада. Чимало храмів по всьому світу збудовано на честь цього Святого. Один з них - в селі Пулемець, де сьогодні священики Шацького благочиння провели урочисте богослужіння в день престольного свята, на честь Собору Архистратига Михаїла і всіх Небесних Сил Безплотних.

Як йдеться на сайті Шацького благочиння, небагато відомо і про старий храм, який був в селі. Перша згадка в «Ведомость о церкви Михайловской Влад. Волинского Уезда с . Полемца за 1860г.». В ній сказано, що коли і ким побудована церква - невідомо. Приміщення дерев’яне з такою ж дзвіницею. Престол освячений в честь Св. Архістратіга Божого Михаїла, утварі достатньо. Також при храмі була земля, сінокіс і усадьба. Опис майна зроблено 1851р., і згадується про метричну книжку, яка зберігалась з 1816р.. Приблизний рік побудови старого храму - 1796р.

Більше нічого про старий храм невідомо, збереглись лише спогади про священиків, які служили до закриття старого храму. Богослужіння в церкві припинились у 1956 р. Після закриття, старі дзвони були продані одним з місцевих жителів у с. Приборово Брестського р-н., і згоріли при пожежі в 2003р.

В 1982р. прийшов наказ про демонтування культового приміщення (копія документу додається). Місцева влада виконала наказ і храм був зруйнований. А вже через декілька років у 1989р. була зареєстрована релігійна громада. А у 1991р. розпочалось будівництво нового храму. Будували його з піноблоків, а знадвору обклали білою силікатною цеглою. В 1996р. храм вже був побудований, і на свято Віри, Надії, Любові освячений владикою Вол. Волинським і Ковельським Симеоном. Великий вклад в будівництво храму внесли Лагодіч Михайло Пилипович, Сукач Андрій Осипович і Миць Михайло Максимович.

І знову в храмі лунають церковні піснеспіви і відправляється Божественна Літургія, прихожани мають змогу молитись і виконувати Таїнства і треби у своїй церкві. З попереднього храму залишились такі святині: Євангеліє 1850р., у вівтарній частині ікони XIX-XXст., в храмі дві ікони з Апостольського ряду, написані на полотні, але під ними писані на дереві XVIII-XIXст. , дарохранительниця XIXст.

Фото зі святкового Богослужіння виклав на своїй сторінці у Facebook священик Олександр Черевко, настоятель Свято-Миколаївської церкви с.Пульмо.

;
Загрузка...
Коментарі
21 вересня
Сьогодні
Вчора
19.09.2018
18.09.2018
17.09.2018
16.09.2018
Підписатися на наші новини
*ви у будь-який момент зможете відписатися від наших новин