Розцінки на медичні послуги: скільки доведеться заплатити в лікарні після реформи

22 Жовтня 2017, 14:55
48177

Верховна рада прийняла законопроект №6327 про медичну реформу. «За» реформу проголосувало 240 депутатів. Що передбачає реформа для простих українців і скільки коштуватиме лікування – в матеріалі журналістів Strana.

Основна зміна, яку обіцяє медична реформа, — це фактичне зникнення гарантованої Конституцією безкоштовної медицини. Реформа передбачає поділ медичних послуги на три види: повністю безкоштовні, частково оплачувані державою (так звані співоплати) і платні.

Безкоштовна медицина — на первинному рівні

Після вступу в силу медичної реформи безоплатної залишиться невідкладна допомога, первинна медична допомога, паліативна допомога. На пальцях це буквально означає те, що безкоштовно українців прийме лікар первинної ланки — «сімейний лікар» або педіатр, надасть першу медичну допомогу, а також безкоштовно дадуть знеболювальні тим, хто потребує зниженні болю при важких і смертельних захворюваннях.

Для ветеранів зони АТО додатково безкоштовно покриють лікування бойових поранень.

Повний пакет безкоштовних послуг щорічно прописуватися новим органом — Національною службою здоров’я і затверджуватися Кабінетом міністрів.

Пологи і апендицит — по співоплаті

Другий вид послуг — співоплати, коли частина оплачує держави, іншу частину — пацієнт. Ця була спірна стаття, правки до якої розглядалися протягом трьох днів в сесійній залі. В результаті принцип співоплати все-таки був затверджений депутатами. Ціна на подібні послуги буде також контролюватися новим органом. Для ветеранів АТО також робиться виняток, і вони не беруть участі в співоплати, весь список додаткових послуг оплачується державою довічно.

Платними виявляться ті медичні послуги, які не будуть покриватися державою і входити в гарантований пакет.

І ось тут головна проблема. Цих списків, які маніпуляції до якого виду належать, немає. «Громадянам пропонується надавати безкоштовно тільки ті медичні послуги, які будуть включені в програму медичних гарантій, але що саме і в якій кількості входить в цю гарантовану програму нікому невідомо», — говорить «Країні» член Комітету з питань охорони здоров’я Тетяна Бахтєєва.

За її словами, вже точно відомо, що на співоплати буде винесено так званий «другий рівень» — це огляди, операції (наприклад, видалення апендициту), пологи.

Що стосується допомоги при вагітності та пологів, то, в результаті, була затверджена така концепція: неускладнену вагітність буде безкоштовно спостерігати сімейний лікар. У разі ускладнень вузькоспеціалізована медична допомога гінеколога буде надаватися за принципом співоплати. Лікар поставить діагноз і запропонує список лікування безкоштовно, але заплатити доведеться за медпрепарати, постановку крапельниць, якщо вони будуть потрібні, і інше.

Те ж саме стосується і пологів. Самі пологи, якщо вони будуть протікати без ускладнень, будуть безкоштовними, але всі додаткові послуги — ліки, кесарів розтин, палату — уже повинна буде оплатити сама породілля. Як і приїхати в пологовий будинок самостійно.

Повністю за гроші

На повністю оплачувану пацієнтом рівень винесуть всю вузькоспеціалізовану медицину (так званий «третій рівень»): травматологію, кардіохірургію, нейрохірургію і т.д.

«Це розстріл української медицини і геноцид української нації», — заявив в сесійній залі з приводу цієї реформи колишній міністр охорони здоров’я Олег Мусій.

«Цей проект призведе до закриття лікарень. З’являться черзі, щоб потрапити на первинну консультацію. І співоплати залишаються. Ця реформа призведе до збільшення смертності, до того, що у людей не буде грошей на лікування. Тобто, на все у людей гроші візьмуть з кишень «, — говорить» Країні «глава Комітету охорони здоров’я, член фракції БПП Ольга Богомолець.

Медичні маніпуляції будуть коштувати десятки тисяч гривень

У розмові зі «Країною» депутати профільного комітету озвучує попередні розрахунки, скільки коштуватиме медицина по-новому, після реформи. Ці цифри ще не затверджені, каже Богомолець. За її словами, дані цифри — це ті розцінки, за якими клініки, за своїми, вже з проведеними розрахунками, готові надавати медичні послуги «третього рівня» (тобто, повністю платні).

«Міністерство охорони здоров’я не затвердив модель розрахунку собівартості медичної допомоги з однієї причини — щоб люди не побачили реальних цін. Я бачила ці ціни, вони жахливі, вони непідйомні для людей. Тобто операція на серці, операція по заміні суглоба — це сотні тисяч гривень. після ознайомлення з цінами ви зрозумієте, чому МОЗ досі офіційно не затвердив модель розрахунку медичної послуги, не оприлюднив ціни на медичні послуги і не надав перелік того, за що після «реформи» держава вже платити не буде …», — пояснює вона.

Наприклад, діагностика порушення ритму серця у дитини буде коштувати 65 тисяч гривень. Репротезування двох клапанів серця — майже 190 тисяч гривень. Аневризма серця — майже 154 тис гривень. Стеноз — більше 163 тисяч. Шунтування аорти — 130 тисяч гривень. Коронарний тромбоз — 103 тисячі. Лікування цирозу печінки — 111 тисяч.

Найдешевше в цьому списку — видалення фурункулів (7000 гривень).

5

 

Операція з видалення каменю в жовчному міхурі буде коштувати від 34 до 51 тисячі гривень. Лікування гострого панкреатиту — майже 72 тисячі.

4

 

Травматологія виявиться теж не дешевою. Наприклад, відкрита рана ліктя «витягне» з кишень пацієнтів близько 54 тисяч, а відкрита рана передпліччя — 33,5 тисячі гривень. Забій гомілки потягне на 71 тисячу гривень.

4

 

«Це вартість лікування, яку більшість українців просто не потягнуть», — вважає народний депутат Ірина Суслова.

Що ще зміниться

З інших новацій реформи — це введення принципу «гроші за пацієнтом». За кожного пацієнта лікаря заплатять в середньому 370 гривень на рік. Кожній лікарні потрібно зібрати мінімум 2 тисячі пацієнтів. Вже очевидно, що така новація залишить без медичної допомоги жителів віддалених населених пунктів. «Наслідком буде повне знищення сільської медицини», — заявив в сесійній залі депутат Сергій Каплін.

Також в Україні запрацює міжнародна практика — європейські протоколи лікування, які будуть регулювати методи лікування і ліки, які виписує лікар. Наприклад, якщо сьогодні пацієнт хворіє на пневмонію, його кладуть в стаціонар. За європейськими протоколами, в разі пневмонії лікар просто прийде до пацієнта додому, і пропише два препарати — антибіотик і жарознижувальну.

У бригаду швидкої допомоги увійдуть тільки парамедиків. Від нинішньої бригади швидкої допомоги вони відрізняються «скороченим» рівнем підготовки. Раніше І.О. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун пояснювала, що спершу на парамедиків перевчать фельдшерів, які зараз працюють в бригадах швидкої. «Це програма тривалістю в один місяць», — заявила Супрун. В майбутньому парамедиків стануть готувати з нуля за три роки.

Ще однією новацією стане створення «телемедицини» — надання консультацій мешканцям віддалених сіл по інтернету, а також постановка діагнозів лікарнями на підставі отриманих в сільських амбулаторіях даних. «Ніяка телемедицина не допоможе. Тому що в країні немає 4G інтернету. Крім того фельдшерсько-акушерські пункти давно зруйновані, незрозуміло куди будуть проводити 4G інтернет і ставити монітори. Так само в селах немає досвідчених лікарів, а в деяких взагалі немає медиків, тому що села вимирають. Якщо немає школи, лікарні і вважайте, що села немає. Незрозуміло куди це все буде розподілятися. і виділені 4 мільярди на сільську медицину просто розкрадуть, так само як і кошти, виділені на закупівлю ліків через міжнародні організації «, — вже заявив на е той рахунок голова Вільної профспілки медичних працівників України Олег Панасенко.

«У цьому законі не передбачено підвищення заробітних плат лікарям, також не прописаний конкретний план, який зробить медицину доступною і якісною. З лікарів створюють підприємців. Тобто лікар, дивлячись на пацієнта буде думати, скільки і де він повинен заробити, щоб вижити. Те , що уряд називає реформою, призведе до закриття лікарень, до скорочення лікарів і до недоступності для людей високопрофесійної та якісної медичної допомоги — лікування інфарктів, інсультів, реабілітація, заміна суглобів, операції на очах і вс його того, що ніколи не зробить сімейний лікар», — пояснює Богомолець.

Коментарі
23 Травня 2018, 23:14
Мелична Реформа приведе до вимирання Українців . Я лікуватись пенсіонерам інвалідам на мізерну пенсію? п. Супрун про це думала? в неї платня сотні тисяч грн. А в нас копійки. Реформа доцільна при пенсії мін 500-700лоларв і зарплаті 800-1000 дол. Це реформа для олігархів а вони лікуються всі за кордоном .Для кого РЕФОРМА?
17 Січня 2019, 11:11
Скорая помощь Днепр<br/>Для обеспечения профессиональной скорой помощью такого крупного города, как Днепр, нужна надёжная медицинская компания, которая владеет широкой материально-технической базой, а также располагает самыми опытными медицинскими специалистами. Именно такой является компания «Айболит», которая за время своего существования успела доказать всем свою надёжность и профессионализм сотрудников. Теперь жителям города и областного центра доступна услуга «Скорая помощь – Днепр». Помимо оказания скорой помощи, наша компания предлагает услуги консультации врачей на дому, ведение больных во внебольничных условиях (домашний стационар), транспортировка пациентов по городу, области, Украине и за рубеж и т.д.<br/><br/>Одной из самых обширных сфер деятельности компании является транспортировка больных. Их перевозят по городу, на лечение в столичные клиники или за границу, к родственникам в другой город, на реабилитацию в санаторий или пансионат. Во время транспортировки для клиента обеспечивают максимально комфортные условия.<br/><br/>Осуществить вызов скорой в Днепре можно как с мобильных, так и со стационарных телефонов. Наши диспетчеры принимают звонки круглосуточно, что позволяет обратиться за помощью в медицинскую компанию «Айболит» в любое время, вне зависимости от дня недели и времени суток.<br/><br/>Существует множество экстренных ситуаций, при которых нужно срочно вызвать скорую помощь. Днепр, как и другие города, насчитывает большое количество несчастных случаев, ДТП, бытового травматизма, которые требуют оперативного врачебного вмешательства. Обращаться за профессиональной помощью нужно и при обострениях заболеваний, которые несут угрозу жизни пострадавшего.<br/><br/>Немедленный вызов скорой помощи в Днепре осуществляется в следующих случаях:<br/><br/>Отсутствие пульса;<br/>Сильная боль в животе;<br/>Затрудненное дыхание или его отсутствие;<br/>Обильное кровотечение;<br/>Бессознательность;<br/>Судороги;<br/>Интоксикация;<br/>Перелом костей;<br/>Рвота с кровью;<br/>Травмы головы, спины или шеи;<br/>Температура тела выше 39’С и т. д.<br/>Некоторые опасные симптомы требуют скорейшего их устранения, поскольку влекут за собой довольно неприятные последствия.<br/><br/>Частная скорая помощь в Днепре<br/>Очень важно вовремя и правильно вызвать скорую. Частная скорая помощь в Днепре призвана быстро и качественно помогать людям, но благоприятный исход ситуации зависит не только от оперативности медиков, но и от собранности того, кто обращается за помощью. Позвонив в медучреждение, необходимо сообщить диспетчеру точное место происшествия, фамилию и имя потерпевшего, описать симптомы и состояние человека. Также важно указать номер телефона звонившего, ведь в пути медики могут связываться с ним для того, чтобы уточнить адрес пациента.<br/><br/>Прибывшая платная скорая помощь (Днепр) окажет профессиональную медицинскую помощь пострадавшему и, при необходимости, транспортирует его в клинику для дальнейшей госпитализации. Выезд осуществляется на специальном автомобиле с реанимационным оборудованием. Бывают ситуации, когда по дороге в больницу состояние больного ухудшается, в таком случае медики проводят реанимационные процедуры.<br/><br/>Днепр – город с многочисленным населением, которое необходимо обеспечить медицинской помощью. Это является одной из причин, по которым муниципальным службам зачастую сложно справляться с многочисленными вызовами. Поэтому если Вам необходима быстрая помощь, обращайтесь в частную медицинскую компанию.<br/><br/>Стоит отдельно упомянуть, что компания «Айболит» оказывает медицинскую помощь не только взрослым, но и детям. Немаловажно, чтобы в каждом городе была частная педиатрическая скорая помощь. Поэтому мы предлагаем услугу «Неотложная помощь – Днепр» для самых маленьких пациентов. Перевозка больных в Днепре осуществляется при помощи современных транспортных средств – реанимобилей. Эти автомобили оснащены всей необходимой аппаратурой и средствами для транспортировки:<br/><br/>мешком Амбу;<br/>дефибриллятором;<br/>аппаратом ИВЛ;<br/>кардиомонитором;<br/>аппаратом электрокардиографии;<br/>набором сертифицированных медикаментов и т.д.<br/>Комплектация реанимобиля специальной аппаратурой и медикаментами во многом зависит от диагноза пациента или вида травмы. Поэтому так важно правильно донести информацию о состоянии и симптомах больного диспетчеру, который и перенаправляет вызов узкопрофильным специалистам.<br/><br/>Станция скорой медицинской помощи в Днепре<br/>Кроме того, станция скорой помощи в Днепре позволяет компании «Айболит» предоставлять амбулаторно-поликлинические услуги, консультации врачей разного профиля в домашних условиях. В нашей команде работают профессиональные специалисты – кардиологи и травматологи, гастроэнтерологи, онкологи, отоларингологи и офтальмологи, нейрохирурги и другие доктора. Во время консультации они могут провести диагностику и разнообразные экспресс-тесты, которые дадут возможность поставить точный диагноз.<br/><br/>Днепр – это большой город, в котором может произойти с человеком все что угодно. В экстренной ситуации обращайтесь за помощью к специалистам медицинской компании «Айболит», которая оказывает помощь людям с пищевым и алкогольным отравлением, проводит реабилитационные процедуры, помогает детям и взрослым. Современные санитарные автомобили, качественное техническое оснащение и опытный медперсонал позволяют перевезти пациента в любом состоянии, даже самом тяжелом. Мы предлагаем безопасную и оперативную транспортировку потерпевшего в медучреждение, а также качественную неотложную и скорую помощь в Днепре. (067) 473 33 03
26 Березня 2019, 16:25
Ганьба оцим реформаторам Якже потрібно ненавидіти народ \ простий люд\ щоб запровадити такі розцінки Хіба не зрозуміло що простим українцям через оцю реформу пряма дорога на кладовище
Коментар
27/04/2024 П'ятниця
26.04.2024