У Шацькій громаді виявили незаконну торгівлю рибою

20 Липня 2021, 10:07
У Шацькій громаді виявили незаконну торгівлю рибою 611
У Шацькій громаді виявили незаконну торгівлю рибою

У період з 5 по 12 липня працівники Волинського рибоохоронного патруля задокументував 12 порушень природоохоронного законодавства.

Про це Район.Шацьк повідомили у Волинському рибпатрулі.

 Так, склали вісім протоколів за порушення Правил рибальства (ч. 3 ст. 85 КУпАП), два – за незаконний збут водних біоресурсів (ч. 1 ст. 88-1 КУпАП) та один - за грубе порушення правил рибальства (ч. 4 ст. 85 КУпАП). Крім того, оформили один акт виявлення та вилучення безхазяйного майна.

«За цей період на порушників накладено 408 грн штрафів. Під час проведених рибоохоронних заходів державні інспектори вилучили п’ять кг водних біоресурсів та чотири заборонених знаряддя лову», — повідомив заступник начальника управління-начальник відділу ОВБР «Рибоохоронний патруль» Сергій Починок.

Для прикладу, сьомого липня під час перевірки потенційних місць незаконної торгівлі водними біоресурсами державні інспектори рибоохорони виявили незаконну реалізацію риби без відповідних дозвільних документів.

На ринку у селищі Шацьк Шацької громади викрито громадянина, який здійснював незаконний збут риби карась сріблястий. Продавець не зміг надати документи, що підтверджують законність придбання та походження риби.

Аналогічне порушення зафіксували на ринку у селі Світязь Шацької громади, де викрито продаж карликового сомика без дозвільних документів.

На викритих осіб складено протоколи за ст. 88-1 ч. 1 КУпАП. Матеріали справ готуються до передачі в суд для притягнення порушників до відповідальності.

Крім рибоохоронних рейдів на воді, державними інспекторами Волинського рибпатруля постійно проводиться робота з перевірки документів при продажі водних біоресурсів на ринках області, адже можливість безперешкодного збуту незаконної здобичі стимулює розвиток браконьєрства. До того ж купівля риби невідомого походження та не встановленої якості може загрожувати здоров’ю громадян.

Так, стаття 88-1 КУпАП визначає, що порушення порядку придбання, збуту чи розповсюдження об’єктів тваринного або рослинного світу тягне за собою накладення штрафу від 510 до 1 700 грн з конфіскацією об’єктів тваринного або рослинного світу чи без такої.

Коментар
23/07/2021 П'ятниця
23.07.2021
22.07.2021
21.07.2021