На телеканалі розповіли, чи готовий Шацьк до прийому туристів

20 Червня 2021, 13:00
Світязький пляж 3104
Світязький пляж

Дорога відремонтована, пляжі облаштовано, садиби причепурені. Шацьке поозер’я ще не масово, але вже приймає туристів. Минулий сезон місцеві називають рекордним.

Чим ваблять відпочивальників цього року і за які гроші, – у сюжеті 12 каналу.

На Шацьких озерах вже спала курява перебудови. Підготовку до сезону практично завершили і влада, і національний парк, і приватні обійстя. Потяглися уже і перші туристи. Світязь більше не викликає занепокоєння. Озеро повноводне, чисто-прозоре і вже тепле.  Далі – все залежатиме від погоди,- стверджують екологи.

 

“На сьогодні маємо рівень Світязя – 163, 28 м. Тобто, на сьогоденішний момент – це якраз норма для Світязя”, – заступник директора Шацького НПП з наукової діяльності Василь Матейчик.

Дорога до Шацького поозер’я виблискує свіжим асфальтом. На в’їзді – традиційний екологічний збір: 5 гривень з людини, і 30 – з машини. Для усіх він, як зазвичай, добровільний. Тож місцеві урядники сподіваються на свідомість туристів. Адже зібране спрямовують на поліпшення відпочинкової інфраструктури.

“Я думаю, що за якихось тижні два розпочнеться приїзд туристів, більш масовий, тому що зараз тільки на вікенди приїжджають до нас. Але роботи в нас тривають”, – розповів голова Шацької селищної ради Сергій Карпук.

Пансіонати, бази відпочинку, котеджі та приватні садиби завершують останні приготування. Десь сервіс для невибагливих, в інших – класу стандарт і люкс. Оплата також варіюється від подушного до оренди кімнати чи цілого будинку.

Високий сезон і вищі ціни на відпочинок будуть наприкінці червня. Однак, запевняють власники садиб, не дорожче, як минулоріч. Мовляв, пандемія і так виснажила гаманці українців.

Поки турист не пішов косяками, поряд із Центральним пляжем можна поселитися всього лиш за 250 гривень на добу. І ще дешевше, якщо далі від від озера.

Пляжі також уже причепурили, залишилось встановити смітники та все ще біотуалети. Обіцяних стаціонарних вбиралень з проточною водою цього сезону ще не буде. Будівництво каналізації та очисних споруд завершити не встигають.

“Цього туристичного сезону працювати центральне каналізування ще не буде. Але уже на наступний сезон усе буде працювати. Це дає нам змогу встановлювати туалети зі змивними системами, такі стаціонарні, які будуть підключені до центральної каналізації”, – зазначила директорка Шацького національного природного парку Марія Христецька.

Натомість адміністрація нацпарку ділиться новими планами на перспективу. Кажуть, інвестори пропонують два сучасних і водночас оригінальних рекреаційних проєкти, як для короткочасного, так і для довготривалого відпочинку.

“Перший проект – це будиночки на воді. Типу Волинські Мальдіви, інший проект – це готелі коконоподібної форми. Що стосується одного й іншого проекту – це волинські інвестори,яких ми добре знаємо, яким під силу, що один, що другий проект реалізувати”, – розповіла Марія Христецька.

Та з реалізацією іще зачекають. Поки хочуть вивчити, як ідею сприймуть і туристи, і місцеве населення. Для останніх це – не лише конкуренція. Більшість з них головною принадою вважають тутешню природу, а не урбаністичні вигоди.

Коментар
23/07/2021 П'ятниця
23.07.2021
22.07.2021
21.07.2021