Українців, які прямуватимуть до Польщі через Ягодин, вакцинуватимуть від коронавірусу

09 Червня 2021, 13:44
Вакцинація 894
Вакцинація

Поблизу шести наземних пунктів пропуску на польсько-українському кордоні з 8 червня вакцинуватимуть трудових мігрантів та студентів з України: дводозовими Pfizer, Moderna, AstraZeneca та однодозовою вакциною Janssen.

Про це в коментарі кореспондентові Укрінформу повідомив Станіслав Мазур, директор медичного центру «Медик» із Жешува, який проводитиме вакцинацію.

«З 8 червня ми будемо готові вакцинувати українців усіма вакцинами проти коронавірусу, які сертифіковано в ЄС»,- заявив Мазур, додавши, що це відбуватиметься на добровільній основі.

За його словами, у червні до Польщі буде доставлено значні обсяги вакцини різних виробників. Уже зараз центр має у своєму розпорядженні 45 тис. доз вакцини Pfizer, які може бути використано для щеплення українців, які перетинатимуть кордон.

Він уточнив: той, хто вакцинуватиметься дводозовою вакциною проти коронавірусу, матиме змогу отримати другу дозу будь-де в Польщі, оскільки з 1 липня не буде жодної прив'язки до місця вакцинації.
Мазур висловив сподівання на фінансову допомогу польської держави як при облаштуванні інфраструктури цих пунктів, так і у випадку форс-мажорних обставин, наприклад, коли пацієнта у результаті можливого ускладнення після щеплення потрібно перевезти до лікарні і надати допомогу.

Він повідомив, що понад 100 працівників центру, які пройшли спеціальні курси, працюватимуть у цих тимчасових пунктах цілодобово. У таких пунктах відразу після перетину кордону можна буде здати тест на коронавірус, а потім, у випадку негативного результату, відразу отримати е-направлення на щеплення і вакцинуватися.

Директор центру поінформував, що тестування і вакцинація проти коронавірусу коштуватиме українцю зі знижкою 115 злотих (860 грн). Як відомо, тестування у Польщі є платною послугою, вакцинація — безкоштовною. Він додав, що щепитися можна буде на пропускних пунктах Медика-Шегині, Корчова-Краківець, Гребенне-Рава-Руська, Будомєж-Грушів, Дорогуськ-Ягодин, Долгобичув-Угринів.

Коментар
24/06/2021 Четвер
24.06.2021
23.06.2021
22.06.2021