Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter

Шацька фахівчиня роз'яснила, що треба робити, коли на ваше ім'я взяли онлайн-кредит

10:45 03.05.2021
1521

У житті трапляються ситуації, коли фінансові установи вимагають повернути гроші, які людина ніби то взяла.

Як діяти та куди звертати якщо Ви стали жертвою шахраїв, роз'яснює начальниця Шацького бюро правової допомоги Мирослава Карпук.

Мікрокредит ‒ це невелика сума грошей, яку банк або небанківська організація надає в кредит на певний період. Такий кредитний договір можна укласти з мікрофінансовою організацією (МФО), у тому числі через мережу Інтернет. Для цього необхідно лише зареєструватись на сайті МФО і внести всі необхідні дані. Процес недовгий та нескладний, тому цим все більше користуються недобросовісні особи ‒ шахраї.

У випадку виявлення факту укладення на ваше ім’я договору онлайн-кредиту необхідно дізнатися, в якій саме МФО взято кредит і яку суму ви начебто винні, та:

  • звернутися до мікрофінансової організації з вимогою надати завірені в установленому порядку копії кредитного договору, що має містити номер, дату укладення, реквізити кредитора, а також документів, які підтверджують, що саме ви укладали договір.

Крім того, варто зазначити у зверненні до мікрофінансової організації, що особисто ви ніяких кредитних договір з ними не укладали, коштів не отримували (за наявності навести необхідні докази) та вимагаєте скасувати заборгованість, що начебто рахується за вами;

  • записувати всі телефоні розмови із співробітниками мікрофінансової організації чи колекторськими компаніями, що намагатимуться стягнути з вас відповідну заборгованість, які в майбутньому можуть будуть використані як докази неправомірних дій таких організацій;

  • звернутися до правоохоронних органів із заявою про вчинення щодо вас кримінального правопорушення, зокрема шахрайства, яке полягає у оформленні на вас кредиту. Це робиться задля того, щоб правоохоронний орган зміг зафіксувати факт правопорушення та внести відомості щодо нього до Єдиного реєстру досудових розслідувань;

  • за бажанням повідомити щодо укладення на ваше ім’я онлайн-кредиту сторонньою особою Департамент кіберполіції Національної поліції України, до повноваження якого належить участь у формуванні та забезпеченні реалізації державної політики щодо попередження та протидії кримінальним правопорушенням, механізм підготовки, вчинення або приховування яких передбачає використання електронно-обчислювальних машин (комп’ютерів), систем та комп’ютерних мереж і мереж електрозв’язку;

  • звернутися зі скаргою щодо укладення договору онлайн-кредиту на ваше ім’я сторонньою особою з використанням підроблених документів до Національного банку України з метою проведення перевірки та відібрання пояснень від мікрофінансової організації.

Важливо! У разі, якщо МФО відступило право вимоги щодо кредитної заборгованості колекторській компанії, пам’ятайте, що ніхто без вашого дозволу не має права заходити до квартири чи будинку, забирати будь-які речі, примушувати сплатити заборгованість, присвоювати собі функції Державної виконавчої служби. Усе це – кримінальні порушення, які караються законом.

  • якщо всі вищеперераховані дії не призвели до бажаного результату, варто звернутися до суду з позовною заявою про визнання недійсним кредитного договору.

Дана позовна заява розглядається за правилами загального позовного провадження. В ході розгляду справи необхідно буде надати докази, що договір ви не укладали, про його існування не знали, на вебсайті МФО не реєструвались і листування з ними взагалі не вели.

Варто подати клопотання до суду про витребування у мобільного оператора, номер якого було зазначено для отримання кредиту, відомостей про місцезнаходження мобільного пристрою за номером телефона та роздруківку смс – повідомлень, а також про витребуванню інформації у банківської установи щодо рахунку (картки), на який перераховані кредитні кошти.

Після того, як буде доведено факт шахрайства, рекомендуємо вам звернутися в Бюро кредитних історій з вимогою вилучити запис про оскаржену кредитну заборгованість з вашої кредитної історії.

У разі виникнення додаткових питань правового характеру Ви можете звернутись до Шацького бюро правової допомоги, що знаходиться за адресою: смт Шацьк, вул. 50 років Перемоги, 1Б, тел. (03355) 2-08-47 або до Володимир-Волинського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги, що знаходиться за адресою: м.Володимир-Волинський, вул. Генерала Шухевича,78, тел. (03342) 38011, 38016.

Загрузка...
Коментарі

Практикиня фахівчиням

13:52 03.05.2021

З кредиторами ні в якому разі не можна спілкуватися! У цих нелюдів немає поняття про законність, совість, справедливість: будуть вам дзвонити з різних телефонів кожен день по кілька разів, дзвонити вашим родичам, колегам і навіть сусідам. І не просити, а погрожувати.

Загрузка...
11 травня
Сьогодні
Вчора
09.05.2021
08.05.2021
07.05.2021
06.05.2021
05.05.2021