Заступник Міністра хоче включити Шацькі озера у список курортів

18 Липня 2017, 09:55
2041

Заступник міністра економічного розвитку і торгівлі України Михайло Тітарчук в інтерв’ю ТСН.ua розповів, які регіони в Україні потрібно розвивати в першу чергу, з якими країнами йде співпраця у туристичній сфері, а з якими планується прийняти безвіз.

Україна має великий потенціал, і володіє практично всіма курортними ресурсами: природними термальними водами, гідроресурсами, лікувальними грязями, хвойними змішаними лісами і морським узбережжям.

При цьому розвиток в'їзного та внутрішнього туризму здатен внести значний вклад в соціально-економічний розвиток країни. Він підштовхує до розвитку і інші галузі економіки, і, в першу чергу, однією з найбільш високодохідних – сфери послуг. Завдяки нашому географічному положенню і наявних природних багатств є всі можливості для екологічного, спортивного, паломницького, етнографічного, сільського, гастрономічного та багатьох інших видів туризму.

Як планується розвивати інші міста та курорти? Є якийсь план щодо них та які це саме міста? 

– У нас фактично свій ресурс і ми промотуємо кожен регіон на виставках. Також ми максимально підсилюємо обласні адміністрації у сфері туризму, тобто коли раз на місяць робимо раду міст та регіонів, то це не просто зібралися і показали, як у нас все добре і класно, а ми намагаємося ще долучити представників бізнесу та вирішити питання інфраструктури.

Що стосується регіонів, ми коли зустрічаємося, обираємо різні міста. Коли я долучився, це був Львів, Одеса, Тернопіль і зараз Волинь (Шацькі озера). Ми коли зустрічаємося зразу визначаємо проблеми: що там з дорогами або треба готелі. Щоб люди їздили, ми робимо різні програми. Наприклад, ось зараз ми плануємо, якщо вдасться, на Півдні України, як у фільмі «Золотой теленок» – «Ударить автопробегом по бездорожью». Взяти, наприклад, такий собі кортеж і вирушити у таку експедицію, там з дронами, щоб було відео, і все це просувати. Є багато волонтерів, які їздять наприклад в такі міста, про які ми і не знаємо. Тобто, ми намагаємося максимально отримати цю інформацію і давати від себе, оскільки у нас є відповідні ресурси.

У нас, коли Радянський Союз розпався, було багато курортів, потім ми перейшли на законодавство України, і те що ми встигли там притулити, вони зараз є. Наразі в Україні існує шість державних курортів: Бердянськ, Миргород, Скадовськ, Саки, Слов'янськ, Хмільник. А є ще три місцевого значення – Знаменське, Солотвино, Косів. Все регулюється законом, де чітко прописано, що може бути державним, а що приватним. Для чого це важливо, по-перше, це врятовує територію, також не буде забруднення води та ґрунту, не буде забудівлі території, по-друге, це все буде використовуватися задля лікування. 

Якщо взяти Сергіївку, це курорт, який ще за Радянських часів був добре спланований. Там приблизно 15 санаторіїв, і історично так склалося, що вони належали до Молдовської СРСР. І зараз вони їх відвідують цілий рік. Тобто, ми намагаємося радити тим же обладміністраціям та бізнесу, що, якщо ви робите, щоб використовували ті умови та клімат, який є. Закарпаття – ось взагалі супер, там і влітку можна відпочивати, і взимку, і восени. 

У нас буде зустріч щодо Волинської області, і як я сказав, Шацькі озера ми плануємо включити на рівні курортів. Але знову ж таки, ініціатива має йти знизу. Медичний туризм – це реальний заробіток для держави та місцевого бізнесу. 

Про сьогодення і майбутнє туризму в Україні, а також про найбільш популярні і незвичайні маршрути більше читайте тут: https://tsn.ua/interview/v-ukrayini-duzhe-bagato-proektiv-ale-zhodnogo-yakiy-vidpovidav-bi-mizhnarodnim-standartam-949788.html

Коментар
27/11/2021 П'ятниця
26.11.2021
25.11.2021