В обласній раді обговорили покращення пунктів пропуску на шенгенському кордоні

27 Січня 2021, 11:40
1507

Днями, за ініціативи громадської організації «Європа без бар’єрів» за підтримки Європейської програми Міжнародного фонду «Відродження», відбулася онлайн-дискусія на якій обговорили будівництво та реконструкцію пунктів пропуску на  шенгенському кордоні, зокрема йшлося й про будівництво автопереходу «Адамчуки-Збережже».

Про це повідомляють у пресслужбі Волинської облради.

Участь в обговоренні взяли керівництво Волинської, Львівської та Закарпатської областей, представники Держмитслужби, Держприкордонслужби, Офісу Президента, Офісу віцепрем'єра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції, МЗС, МВС, Мінфіну, Міністерства юстиції та науковці. 

Від Волині участь у дискусії взяв заступник голови обласної ради Григорій Пустовіт. Він погодився із тезою, щодо необхідності будівництва нових пунктів пропуску та зауважив, що в нашому регіоні ведуться перемовини щодо відкриття додаткового автопереходу між Україною та Польщею «Адамчуки-Збереже».

Разом із тим, він наголосив на тому, що сьогодні для держави важливіше подбати про відсутність черг на кордоні. Задля цього, він пропонує акцентувати саме на модернізації діючих пунктів пропуску.

«Черг на кордоні - не повинно бути взагалі. У нас на Волині окрім міжнародного автомобільного пункту пропуску «Ягодин» є діючий автомобільний перехід "Устилуг". Ще у 2010 році для комплексної реконструкції цього МАПП було виготовлено проєктно-кошторисниу  документацію.У 2018 році було виконано роботи із коригування проєкту. На його розбудову необхідно 216 млн грн. Для держави - ця сума є досить посильною. Сьогодні від Луцька до Володимира-Волинського є нова дорога,  створена інфраструктура, залишилось відремонтувати ділянку дороги від Володимира-Волинського до Устилуга. Я думаю, що проблеми із цим не виникне. Якби ми дійсно хотіли позбавитись черг, ми б давно це зробили», - наголосив він.


Йому апелював директор департаменту Державної митної служби України Сергій Бодров.  Він зауважив, що у Держбюджеті 2021 року на розбудову прикордонної інфраструктури передбачено лише 500 млн грн, хоча його відомство клопотало про суму у понад мільярд гривень. Так, частина цієї суми передбачена для Волинської митниці, втім не на реконструкцію пункту пропуску «Устилуг».

«Ці кошти будуть спрямовані на ремонт адміністративної будівлі, а також заміну асфальтного покриття на міжнародному автомобільному пункті пропуску «Ягодин», адже їх стан сьогодні є критичним», - сказав він.

Щодо черг на українсько-польському кордоні, то на думку Сергія Бодрова, вони є наслідком невиконання польською стороною умов Меморандуму про співпрацю.  Мовляв, черги здебільшого виникають саме з вини прикордонної та митної служб сусідньої держави.

У ході онлайн-дискусії також йшлося про перспективи побудови нових пунктів пропуску на кордоні зі Словаччиною та Угорщиною, а також проблематику спільного митного та прикордонного контролю між сусідніми з Україною державами. Учасники заходу також обговорили чи не найбільш актуальне нині питання - необхідності модернізації існуючої інфраструктури діючих митних переходів, а зокрема необхідність облаштування там нових пішохідних зон, а також зон сервісного обслуговування на під'їздах до пунктів пропуску.  

Довідково:
У зоні діяльності Волинської митниці функціонують 5 пунктів пропуску автомобільного сполучення:
- українсько-польський кордон – 2 міжнародні автомобільні пункти пропуску («Ягодин - Дорогуск», «Устилуг - Зосин»);
- українсько-білоруський кордон – 3 міжнародні автомобільні пункти пропуску (далі - МАПП) («Доманове - Мокрани», «Пулемець - Томашівка», «Піща - Олтуш»).
За інформацією Волинської митниці Держмитслужби, проблемним питанням функціонування діючих пунктів пропуску є їх утримання, модернізація, реконструкція та будівництво. Утримання в належному технічному та санітарному стані потребує значних коштів. Відповідно до бюджетного запиту на 2021 рік витрати на утримання МАПП «Ягодин» складають 7164,570 тис.грн, МАПП «Устилуг» – 1257,735 тис.грн, МАПП «Доманове» – 1625,613 тис.грн, МАПП «Піща» – 329,489 тис.грн, МАПП «Пулемець» – 356,533 тис.грн.  

Коментар
20/04/2024 Субота
20.04.2024
19.04.2024
Афіша
  • Сьогодні
  • Завтра
  • Незабаром