Питання Світязького пляжу знову обговорювали в райдержадміністрації

14 Травня 2017, 14:00

На колегії Шацької райдержадміністрації, яка відбулася 11 травня, після розгляду усіх питань Микола Цвид, Світязький сільський голова, знову нагадав про проблему, яка вже була озвучена на останній сесії Шацької районної ради.

Він заявив, що є «намагання деяких комерційних структур взяти у підпорядкування деякі землі», користувачами яких є Шацький національний природний парк. Взяти хочуть прибережні смуги, тобто пляжі, рекреаційні пункти і наметові містечка. Микола Цвид також повідомив, що перед засіданням колегії в Світязькій сільській раді відбулася позачергова сесія, де також розглядалося це питання. «Світязька громада ніколи не погодиться, аби пляж, в який громада і дехто із підприємців вклали кошти, відійшов під «київську юрисдикцію». Він також запитав у голови райдержадміністрації, чому він ініціював проведення перевірки Шацького НПП Державним агентством лісових ресурсів України, про що зачитав наказ від 4 травня 2017 року.

«В певних колах пішла певна дискредитація мене як сільського голови та Володимира Захарка як директора парку (він нібито не виконує доручень голови райдержадміністрації), бо є великі намагання покерувати нашими територіями: як національного парку, так і Світязької сільської ради. Сьогодні на мене «навішали» кримінальних справ, але землями громада не поступиться,» - сказав сільський голова.

Підтвердив його слова директор парку Володимир Захарко: «До мене вже приїжджали зі зразками договорів на оренду пляжу та інших об’єктів рекреації, загальна площа яких становить до 30 га.  Я направив листа в Державне агентство лісових ресурсів з проханням роз’яснити процедуру надання, адже таке рішення, згідно з чинним законодавством, має прийматися та погоджуватися на вищому рівні, а не одноособово директором парку, оскільки Шацький НПП є лише користувачем земель, а не власником. В той час з Держагентства лісових ресурсів хочуть спхнути прийняття рішення на мене особисто. Я не піду на порушення законодавства. Подібна ситуація вже була у 2004 році, коли ШНПП перевіряли на предмет дотримання законодавства в земельній та містобудівній сфері. За підсумками перевірки за зловживання в цій сфері поплатилися посадами посадовці району.»

Стосовно невиконання доручень голови райдержадміністрації Володимир Захарко відповів, що природоохоронній структурі доручення з впорядкування пляжів, облаштування наметових містечок, рекреаційних пунктів та інші надавались тоді, коли лісгосп свої роботи уже майже виконав. Окрім того, він не погоджується з тим, що парк повинен працювати за дорожників, електриків та інші структури, які також повинні виконувати свою роботу.

На усі звинувачення Миколи Цвида та Володимира Захарка голова райдержадміністрації Василь Голядинець відповів, що ініціював перевірку фінансово-господарської діяльності парку тому, що структурою не були виконані його доручення з підготовки до літнього сезону відпочинку, в тому числі щодо проведення очищення смуг лісових масивів, що безпосередньо прилягають до доріг загального користування.

Доручення голови райдержадміністрації ДП «Шацьке УДЛГ» та Шацькому НППП давались в однаковий час, але одні їх виконали, інші – проігнорували невідомо з яких причин. Також неодноразово керівнику парку нагадували про необхідність проведення робіт з впорядкування територій пляжів, рекреаційних пунктів, наметових містечок. І місцеві жителі і відпочиваючі бачать, що стан рекреаційних територій Шацького НППП далеко неєвропейський, а ініціативи керівництва Шацького НПП щодо його кардинального покращення немає.

«Я мушу реагувати на невиконання моїх доручень. Якщо я не маю безпосереднього впливу на структуру (дати догану чи іншим способом вплинути на керівника), то буду звертатися безпосередньо до їхніх керівників,» - зазначив він.

«Якщо є підтвердження (документальні) того, що певні структури хочуть взяти в оренду прибережну смугу, про що йшлося й на сесії райради, то ми готові в будь-який час об’єктивно розібратися та долучитися до вирішення питання, залучивши громадськість та експертів. Готові вислухати усі сторони та опрацювати законодавство і прийти до якогось спільного знаменника. Наш район – унікальний, і питання, які відбуваються в останній час із землею, є справді актуальними. Тож давайте не звинувачувати один одного, а працювати відповідно до чинного законодавства. Ми сьогодні будемо об’єктивні: якщо є якісь порушення, то ми будемо ініціювати їх усунення. І працювати та вирішувати питання будемо тоді, коли будуть якісь конкретні факти,» - висловив своє бачення на ситуацію голова районної ради Сергій Карпук.

Уже після колегії Василь Голядинець у розмові повідомив, що поки не отримав від Володимира Захарка документальних підтверджень факту намагання бізнесових структур взяти в оренду пляж та наметові містечка біля Світязя, тим більше факту причетності голови райдержадміністрації до цієї справи. Проте, на його думку, із пляжами в селі Світязь потрібно наводити лад.

«Якщо Світязька сільська рада разом з ШНПП не може їх впорядкувати, зробити їх комфортними для відпочиваючих, то чому б і справді не розглянути питання залучення до цієї роботи приватних підприємців, звичайно, з дотриманням законодавства та ні в якому разі не порушуючи законних прав місцевих жителів та відпочиваючих на вільний доступ до водних об’єктів. При цьому слід розуміти, що про ніяку передачу земель, які знаходяться у користуванні ШНПП, мова йти не може, тому що це прямо заборонено чинним законодавством. А рішення про будь яку співпрацю з підприємцями на територіях постійного користування парку може приймати виключно адміністрація Шацького НППП. Національний парк розпочав розробку документації по пляжах в с.Світязь, якою буде визначено: де можуть бути встановлені лежаки, де – атракціони, гірки, спортивні об’єкти, а де – торгові точки.  Наскільки прийнятним для населення, відпочиваючих та бізнесу буде детальний план території, що розробляється, в першу чергу залежить від ефективності роботи дирекції ШНПП. На сьогодні комерційні об’єкти уже присутні на цій території, але вони розташовані без усяких норм, правил та здорового глузду. Пляж у літній період перетворюється у ринок та парк атракціонів. Не краща ситуація у с.Світязь і на територіях, що прилягають до пляжу. Тротуарні доріжки «обростають» іржавими торгівельними контейнерами та іншими пристосуваннями для торгівлі. Я не проти торгівлі, але світязький сільський голова мав би активніше наводити лад на своїй території. Ми повинні змінити ситуацію і дати людям можливістьцивілізовано відпочивати на облаштованих пляжах, щоб вони не шкодували, що вибрали для відпочинку Шацькі озера» - додав він.