В Шацькому районі працювала знімальна група проекту Ukraїner

19 Квітня 2017, 13:00
3823

З восьмого квітня знімальна група суспільно-культурного мультимедійного видання Ukraїner розпочали черговий тур незвіданими куточками України. Цього разу увага медівників була прикута до Полісся.

Експедиція Поліссям розтягнулася на декілька тижнів, адже завдяки інтернет-користувачам знімальній групі вдалося відшукати дуже багато цікавих людей, неординарних особистостей, запланувати мандрівки маловідомими мальовничими селами Поліського регіону.

На цей раз у складі знімальної групи були фотографи Сергій Коровайний, Тарас Ковальчук, Матеуш Бай (світлина цього польського фотографа, на якій зображено жительку села Мельники Тетяну Крат з улюбленим конем, перемогла на міжнародному конкурсі), оператори Павло Пашко, Олег Сологуб, координатори Оллі Шор, Наталія Пащенко, автор Богдан Логвиненко.

Завітала знімальна група проекту Ukraїner й до Шацького району, візит яких припав саме на Великодні свята.

Гідами для столичних медійників по озерному краї стали журналістка Христина Грищук (с.Світязь) та підприємець Петро Зуб з компанії «Світязь-ACTIVE». Вони, а ще Ніна Вирович, директор Шацького міського будинку культури, котрі знайомили гостей з особливими людьми та унікальними куточками Шацького району. Вдалося побувати й на заручинах в жителів Шацька, скуштувати шацької горілки, поспівати українських пісень. 


 

Чималий інтерес у знімальної групи проекту викликала жителька села Острів’я Ольга Шульга, яка ще й досі тче хідники на столітньому станку. Як працює верстат, які полотна та нитки використовувати – усі це жінка розповіла знімальній групі. З вуст жінки кияни також записали декілька унікальних старовинних українських народних пісень, які пані Ольга запам’ятала ще від своєї прабабці.

 


 

Уже надвечір 16 квітня, як стемніло, завітали й до найвіддаленішого північно-західного куточка України – села Красний Бір, в якому тепер проживає двоє людей – Ірина Опанасівна з сином.

Ну і як же без молодіжних розваг! До третьої години ночі столичні гості знімали дискотеку у селі Мельники. Тут були і танці, і бійка, і знову танці… і море вражень. Наступного дня телевізійники відзняли краєвиди Шацьких озер із пожежної вишки та з висоти пташиного польоту, запустивши разом з дітьми повітряного дрона.

Як зазначає Христина Грищук, чи не найбільше дослідники поліських земель захоплені гостинністю місцевих поліщуків!

Далі, як розповідає Петро Зуб, шлях знімальної групи буде пролягати по Маневицькому районі (с.Колики, де відзнімуть унікальний чоловічий спів), а також у Чорнобильську зону.

А сюжет, відзнятий групою міжнародних телевізійників, можна буде переглянути на сторінці Ukraїner у Facebook, про що ми повідомимо пізніше, коли він буде готовий до ефіру.

 

1

1

 

Віта Шепеля, фото - Христини Грищук

Коментарі
19 Квітня 2017, 22:29
а при чому тут вировичиха
29 Квітня 2017, 18:42
як то при чому? таке завше спливе, куди б є не вкинув
Коментар
30/05/2024 Четвер
30.05.2024
29.05.2024