Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter

Боротьба з вогнем: шацькі лісівники створюють серед дерев мінералізовані смуги

12:10 05.08.2020
2059

Працівники ДП «Шацьке УДЛГ» створюють у лісі нові мінералізовані смуги і доглядають за вже існуючими.

Про це інформують у пресслужбі підприємства.

Одним із ефективних методів боротьби з вогняною стихією є мінералізовані смуги – штучно створений протипожежний бар’єр, шляхом видалення ґрунтообробними механізмами наземних горючих матеріалів.

Мінералізовані смуги робляться механізованим способом: проводиться оранка грунту на певну ширину трактором з навісним інвентарем – плугом ПКЛ-70, а догляд за мінералізованими смугами може ще проводитися лісовим культиватором КЛБ-1,7.

Мінеральний шар грунту оголюється, а дерен, трава, хвоя, листя та інші матеріали, що здатні горіти, в процесі цього присипаються землею. Під час загорання така зорана смуга перешкоджає поширенню низової пожежі на інші ділянки лісового масиву.

Як правило, мінсмуги облаштовуються через певну відстань у всіх лісових масивах, а особливо важливою є їх наявність в хвойних молодняках, вздовж автомобільних шляхів, на межі лісу та сільгоспугідь, навколо зон і місць відпочинку населення, на межі розміщених у лісі або поряд з лісом ділянках з будинками, будівлями, лісовими складами.

З початку 2020 року державним підприємством «Шацьке учбово-досвідне лісове господарство» створено 100 км мінералізованих смуг та здійснено догляд за 151 км вже існуючих мінералізованих смуг.

Лісівники ДП «Шацьке УДЛГ» переконливо просять усіх громадян дотримуватись правил пожежної безпеки при роботі і відпочинку в лісі.


Загрузка...
Загрузка...
Коментарі
21 вересня
Сьогодні
Вчора
19.09.2020
18.09.2020
17.09.2020
16.09.2020