Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter

Безоплатні ліки стануть доступними для волинян

22:00 05.04.2017
735

Урядова програма «Доступні ліки» запрацювала 1 квітня.

Це означає, що пацієнти, які страждають на серцево-судинні захворювання, діабет ІІ-го типу та бронхіальну астму, зможуть безплатно отримувати ліки.

Про це повідомляє видання Конкурент.

Кабінет Міністрів України виділив у 2017 році на відшкодування ліків 500 мільйонів гривень. Волині дісталося понад 13 мільйонів.

Як сказано на сайті Міністерства охорони здоров'я, програма поширюється на недуги, які найбільше впливають на показники смертності населення й ефективно лікуються на амбулаторному рівні.

Аптеки добровільно підписують договір з місцевими органами влади та стають учасниками програми. Заклад повинен надати владі фінансовий звіт та документальне підтвердження продажу лікарських засобів, котрі підлягають відшкодуванню, і тоді їй повертають гроші.

Зі слів начальника управління охорони здоров'я Волинської ОДА Ігоря Ващенюка, на Волині вже почали реалізовувати програму «Доступні ліки».

Як пояснив головний медик області, найбільша затримка була в тому, що виробники повинні були задекларувати ціни. Учора, 4 квітня, це врешті сталося.

Усього є список зі 157 найменувань лікарських засобів, які можна отримати безплатно. Це ліки як українського виробництва, так й іноземного, зокрема, з Індії, Туреччини, Угорщини, Німеччини, Франції.

Ознайомитися з повним переліком ліків.

Для того, аби отримати ліки безплатно, потрібно піти до свого сімейного лікаря. Він, своєю чергою, повинен виписати рецепт.

Важливо, аби форма рецепта була правильною.

«Спочатку говорили, що будуть рецепти ті, що є. Але буквально недавно форму рецепта змінили. У старих писали, що відшкодовують 50 % вартості ліків за пільгами, зараз – інше. От сьогодні готуємо лист, щоб відправити в райони, аби не було ніяких збоїв у забезпеченні рецептами пацієнтів», – пояснив Ігор Ващенюк.

На сайті МОЗ опублікували таку форму правильно виписаного рецепта.


«Кошти в нас роздані на райони. Кожен заклад укладає угоду з аптекою, яка територіально його обслуговує. Лікарі про це знають і будуть казати, до якої аптеки потрібно йти», – зазначив начальник УОЗ ВОДА.

Поки що у Волинській області брати участь у програмі зголосилися 32 аптеки: у кожному районі – по одній, у містах – більше. Однак, запевнив Ігор Ващенюк, цифра буде постійно змінюватися.

Перелік аптек, які видаватимуть безплатні ліки, обіцяють надати згодом.

Про те, чи часом не забракне ліків, хвилюватися не варто, – запевнив Ващенюк. Оскільки препарати поширені, їх постійно будуть підвозити.

«Я думаю, що труднощів не буде. На перших порах – це рецепти нові, тільки опублікували перелік препаратів, до того переліку не входять комбіновані препарати – це європейська практика, тобто замість однієї таблетки, в яку входять два препарати, потрібно пити 2 таблетки», – зазначив головний медик Волині.

Серед лікарів вже провели заняття. Тому область до програми готова, – переконаний голова управління охорони здоров'я.


Загрузка...
Загрузка...
Коментарі
25 травня
Вчора
23.05.2020
22.05.2020
21.05.2020
20.05.2020